Споделена история от Други

Нова кола на 18
Здравейте! Ммомче на 18 години съм, имам книжка от 6 месеца. Имам финансовата възможност да си купя чисто нова кола и се колебая между няколко малки модела, защото не искам първата ми кола да е голяма и да харчи много...Според вас кое е най-доброто между Опел Корса, Форд Фиеста, Фолксваген Поло, Нисан Микра и Тойота Ярис? Споделете, ако някой има впечатления от посочените модели. Уточнявам, че става въпрос за чисто нов автомобил от магазина на 0 км. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Защо питаш тук? Иди в сервиз и механиците ще ти кажат кое изисква най-малко поддръжка, кое харчи най-малко, за кое се намират части и за кое не. И без това ще трябва да минаваш технически преглед след покупката за регистрацията в КАТ, защо просто не идеш и да питаш. После за да не стане така, че те са избрали колата ти, питай на други сервизи из града. Ако мненията им се припокриват - този модел значи.

2.   Странно имаш пари за нова кола но търсиш икономичен дамски модел с цел да пестиш от гориво?

3.   VW Polo или Up

4.   твърдо за полото няма да съжеляваш жена ми й купих такова 5 врати дизел не е мръднало за другите нямам впечатления другата ми кола е волво ако имаш достатъчно пари волво С30 най-добрите автомобили са за мен :)

5.   Бих се спрял на Полото.

С уточнението, че в България ИЗОБЩО НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА да си купуваш нов автомобил. По-добре си вземи 2-3 годишен на 40-50% себестойност. Имал съм 2 нови автомобила (Toyota Corola 1999 и Citroen C4 HDi 2005) и множество стари. Ако можех да върна времето назад щях да купувам само на старо. Това че имаш финансовата възможност не означава непременно, че трябва да си харчиш парите за глупости - просто някои неща не струват толкова, колкото им искат.

6.   мога да ти кажа, че за нашите пътища ти трябва НЕМСКА кола като Форд или Фолксваген. :))

7.   Скъпи авторе,
определено афинитета ти към женски модели на коли ще бъде водещ във твоя избор. Има едни много приятни женски форумчета. Може би трябва да споделиш своята дилема там. Определено ще има кой да те разбере и посъветва. Пробвай с bg-mamma. com.

XoXo
jay

8.   Авторе/ке хич не бързай да си купуваш нова кола след като си със 6 месеца стаж. Вярвай още нищо не си видял/а и научил/а от шофирането и купиш ли нова кола много скоро ще
я одереш някъде я при паркиране я при нещо друго. Или теб ще те одерат при същите обстоятелства. Купи някоя на старо, за която няма да те е яд като я поочукаш докато се научиш да шофираш добре. За нови коли време има. Ако все пак искаш нова кола ето ти вариант-Волекс Ц10-произведен в България, гаранция 5 години, денонощна пътна помощ и бърз ремонт в оторизиран сервиз, когато недай си боже се наложи. Качествени са и до момента знам много собственици на тази кола, които не се оплакват от никакви проблеми за сега. Освен това за 15 000 лева с ДДС ще получиш кола с много екстри, които при посочените от теб модели вдигат цената с 5-6000 лева и те почват от 20 нагоре.

9.   Майка ми има опел корса. Мъничка количка е, не я кара много често, но ако искаш да си пич не ти я препоръчвам :D а иначе си е здрава количка, нищо досега не съм забелязала да и се е развалило (обаче аз и не се интересувам много ог нея :D ). Това е аз което знам :)

11.   Момче съм и карам корса, модел 2001-ва г., купена чисто нова през 2006-та. Карам я, откакто взех книжка през 2009-та и засега е без грешка, може би защото за 6 години е навъртяла 23 хил. км. , половината от които мои. През първите месеци й нанесох някои драскотини по ъглите на броните и да ти кажа чувството да караш одраскана кола е супер кофти. Добре, че бащата смени броните и оттогава не е имало проблеми. Има резон в това да не се хвърляш още от началото на нова кола, но ти си решаваш. Иначе евала, че се ориентираш към новите коли -новото си е ново. В моето семейство се купуват само такива, среден клас, но нови. Ще взема чисто нова лада пред 10-15 годишен баварец винаги и ми дреме, че не е пичеловка. И, между другото, полото също е добра кола.

12.   Форд Фиеста ти препоръчвам /след 2001-ва година/. От дизеловите двигатели неможеш да се оплачиш, най-добрите са на Комон Рейл. Стоят като залепени на пътя и са доста издръжливи на бабуни и разбити пътища. За интериора: Всичко ще ти е на една ръка разстояние, арматурното табло си показва всичко точно и ясно, мястото между седалките отпред и задната за пътниците отзад е широко, возията е мека, т. е не вози твърдо като старите Фиести/ преди 2000-та година/. Много доволен ще останеш от разхода на гориво, няма да имаш проблеми с маневрите, багажника е голям/при комбито/ и така. Не гледай, че по улицата всеки 2-ри е със БМВ или Ауди, те просто незнаят че има и по-хубави коли. Просто като прочетох, че искаш кола с по-висок разход направо щях да изчезна в земята. Икономичните коли са много по-добри и надеждни. Ако искаш да е под 101 конски сили няма лошо, таман ще плащаш по-малки данъци. Не ти препоръчвам Фолксваген ПолоВ, защото ще останеш много разочарован от двигателя, возията и разхода. Като каруци са, въобще за Полото забрави. Успех!