Споделена история от Други

Раних човек, дали ще повдигне обвинение?
Значи първо да споделя, че адски мразя комплексарите, лайнарите, гъзарите и тея подобни. Вярвам, че тези стереотипи съществуват, защото тези хора са истински и те задушават страната ни. Не парадирам, че мога да се били или еди какво си, но се чувствам един вид горд. Ето какво стана:

Без да казвам град и квартал, прибирах се вкъщи след работа и един излизаше от едно нещо като ресторантче, по-скоро чалга заведение, само че не отиде при паркираните коли пред осветеното на заведението, ами към по-тъмната улица. Залиташе и очевидно беше пиян на мотика, така както ходеше, все едно щеше да падне. И гледай какво прави тъпака чалгарски - качи се пиян в колата. Адски ме дразнят такива, всеки ден дават по новините как някой пияница блъснал дете или направил катастрофа. И зад него от пътечката към градинката взех камъни и замерях по стъклото му. Странното е, че бяха тежки, а то не се счупи. Тоя излезе от колата и тръгна към мен, а аз още като тресна вратата ме удари една тръпка в гръбнака и замръзнах от страх едва ли не, не знаех какво да правя и в края на краищата хвърлих един камък и по него и го удари в главата и падна. След това нещо мърдаше, опитваше да се изправи, а аз избягах и сега не знам, дали беше правилно?

Коментари

1.   Кво обвинение ще повдигне, тоя едва ли помни кво е станало абе да не ти пука правилно си постъпил по-добре пияндурник със счупена глава отколкото блуснати деца и пешоходци.

2.   Ти не си нормален. Да се сбиеш с нападател е едно, но твоето е извратено бе. Замерял човека с камъни по главата. Очевидно нямаш съвест и не ти пука дали е жив, а просто се надяваш да ти се размине - в заглеието питаш ще повдигне ли обвинение. Кой си ти да раздаваш справедливост с камъни, без да знаеш кой е от другата страна. Може да е решил да спи в колата, може всичко. Какъвто ще да е ти си по-опасен за обществото и дано те осъди ако следите стигнат до теб

3.   Авторе загазил си яко. Дори и да не подаде жалба ще тръгне да те търси и един ден ще те намери и тогава лошо. А можеше просто да се обадиш на 112 и да подадеш сигнал, че е пиян. Те катаджиите такива като него ги обичат ама много

4.   Значи и аз да споделя че страшно много мразя "че адски мразя комплексарите, лайнарите, гъзарите и тея подобни" и да ти кажа, че ти си точно такъв.

5.   Какво е загазил бе, и да открият автора нищо няма да му направят най-много условна, дори и това не ми се вярва.

6.   Правилното решение в случая е било, както каза номер 3, да се обадиш на 112. Това, което си направил е абсолютна глупост. От къде на къде ще мяташ камъни по хората, да не живееш в праисторията? Утре, примерно, аз ще изляза да си хвърлям боклука и ти ще ми разбиеш главата с камък, защото си решил, че искам да замърся околната среда.
Съгласен съм, че е абсурд да караш пиян, но твоята постъпка не е правилна. Пожелавам ти да ти се размине, дано човека да е добре все пак.

7.   Грозно, много грозно. Какъвто и да е човека, нямаш право да го оставиш безпомощен на земята. Искал си да предотвратиш престъпление, а в крайна сметка ти си извършил такова.

8.   Вероятността е нищожна. Първо не те е видял - било е тъмно, второ - бил е много пиян и няма ясни спомени. За да повдигне обвинение е трябвало да викне полиция - дори това да се е случило, след като ти си избягал, полицаите са го видели че е пиян, а в такъв случай свидетелят се третира като ненадежден и показанията му нямат стойност.
Занапред не хвърляй камъни по хората, обади се на 112, както са те посъветвали по-горе.

9.   Аз ти пожелавам дано по някакъв начин да те разбере кой си, после да те издебне неочаквано, за да нямаш време да избягаш или да се оглеждаш за камъни и да ти напомпи главата с тукати! Така ще се научиш на две неща:
1. Няма да се насираш от страх, като някой пиян тръгне срещу тебе, щото вече ще знаеш, че не е толкова страшно да отнесеш някой друг юмрук в тъпата кратуна.
2. Ще се научиш, че не е правилно да хвърляш камъни по чужда собственост, една идиотска постъпка не може да бъде поправена с друга такава.
Поздрави!

10.   Не се притеснявай, нищо лошо не си направил. Онзи я помни, я не, какво е станало. Но просто следващия път се обади в полицията, за да нямаш подобни притеснения. И браво от мен за все пак проявената гражданска позиция, ако това може да бъде такава. Много хора не биха направили нищо. Споко, живей си живота