Споделена история от Други

Хомосексуализмът и християнството
Аз съм хомосексуалист, по принцип и вече от една година "не съм" такъв(образно казано). Израснал съм в християнско семейство и от малък съм възпитан във християнска ценностна система, поне донякъде. Цял живот имам терзания относно сексуалността ми и цял живот се боря със себе си защото нито аз, нито другите ме приемат такъв какъвто съм. Много пъти са ме отхвърляли заради това и няколко пъти се опитах да скъсам с този ми живот и ето, че успях. За съжаление или не... нз. НЕ мога да кажа, че съм щастлив. От една страна смятам, че избрах правилният път, но от друга още не съм убеден в това. Имам адски много причини да се откажа, но все още нещо ме спира. Дори сам не мога да повярвам, че го направих. Много хора ще ме сметнат за луд, как може да се обрека на девтсво??? Нали сега ми е времето да се ч****, да пия и пуша и да ходя по дискотеките!!! Еми аз не мисля, че това е моето призвание, така да се каже :Д. Не съм се самоубил и нямам намерение да го правя и все още съм жив и здрав и имам щастливите си моменти понякога. Всеки ден вървя по улицата и виждам мн момчета, мъже и не мога да кажа, че не ги пожелавам. Да пожелавам ги и знам, че дори и това е грях според Библията. Такива като мен са един на милион, аз лично познавам едно такова момче, но и на него му е меко казано трудно. Нищо почти в този свят не ме подтиква към такъв живот, църквата е почти безучастна... за това и мн са малко хората, които желаят да живеят като християни, камо ли да се обрекат на девство. Всеки Божи ден се разскъсвам между единият и другият живот, но се държа. Изтрих си регистрациите във всички сайтове за запознанства и вече всичко е само в ума ми. Спомени, изкушения... Не знам още колко време ще мога да я карам така и дали няма да се откажа също не знам.... Реших да споделя, защото около това се върти живота ми през тази изминала година и милсех, че така ще ми олекне но май не става... Чакам само онзи ден, в който ще мога да кажа поне с 80% сигурност "Да, искам да живея така докрая на живота си. Дано даойде по-скоро...

Коментари

2.   Какво значи "девство"?? Такава дума няма!

3.   Ако администраторите позволят да публикувам следните линкове. Тъй като това е сложна тема, а пътят, който си поел е труден, мога да ти дам само някои препратки, само с това мога да помогна

http://www.pravoslavie.bg/Пол/Аз-бях-гей

http://dveri.bg/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=15&id=17310&Itemid=100330&limitstart=0

http://dveri.bg/component/com_content/Itemid,121/id,796/view,article/

http://www.pravoslavie.bg/Пол/Хомосексуалният-християнин

4.   Има такава дума!! :)

5.   Благодаря за линковете. Някои от нещата съм ги чел, но не пречи да ги препрочета :)