Споделена история от Други

Отношението на инструктура ми нормално ли е?
Здравейте, читатели. Интересува ме какви спомени имате от вашия инструктор, когато сте взимали шофьорска книжка, защото искам да знам дали това, което се случва в моя случай е нормално.

Инструктура ми беше препоръчан. Платих си 700лв. и започнах курса. Но не ми харесва отношението му. Постоянно говори по телефона, качва си курсистките в колата, които уж трябва да гледат за да се учат, а си приказват и се смеят и т. н.

Бута ме с ръка, натиска ме, потупва ме, а на няколко пъти го хванах в некоректност, а именно - натиснах спирачката леко за да намаля, понеже трябваше да премина през неравност, а той ми повиши тон, че не съм натиснал спирачката, а съм изчакал колата да намали от самосебе си.

Казах му, че съм намалил, но той ми се разкрещя и завика. Вторият път трябваше да паркирам. Тъкмо щях да преместя десния крак на спирачката за да спра, когато колата спря рязко и захълца. Усетих, че той я е натиснал, а аз дори още не бях сложил крак върху спирачката.

Тогава той ми се развика, че съм натиснал спирачката рязко и т. н. Казах му, че дори не я бях докоснал с крак, а той ми се разкрещя още по - силно и ми каза да не му философствам. Оттам се панирам допълнително и правя други грешки, разсейвам се, но за щастие после съумявам да не го повтарям. Още не бяхме учили да паркирам назад или да карам назад и ми се караше, че не мога да се оправя с това. Само да отбележа, че съм на 7-ми час, от около 45.

Не искам да петня ничие име. Аз съм курсист, уча се - затова съм и там - да ме научат, но това отношение минава границите, особено когато е придружено с постоянни лекции как му е писнало да се занимава с такива като нас, как иска да пие кафе някъде, вместо да ни обучава и т. н.

Поех нова тактика, реших да си мълча и дори да не съм направил грешка и да съм обвинен нечестно си мълча, а за капак той си пее и ме игнорира, като само ми казва указанията за посоките и ме стресира с крещене.

Имам много голямо желание да стана шофьор, но според вас това нормално ли е? Наистина съм объркан и не знам дали е така или не. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Извинете модератори, мога ли да Ви помоля и към историята ми за инструктура за шофьорския курс да добавите следното:
" Освен всичко останало целта му е главно да си пази колата. Постоянно ми дърпа волана за да заобикалям дупките и когато сме по път извън населено място и караме с по - висока скорост минаваме на косъм от колите. Постоянно ми прави забележки как хращах скоростния лост, как натискам спирачката, съединителя, всичко правя що - годе нормално, но той е обсебен от това да пази колата. Ту ме кара да се движа най - в дясно, ту в лято и почти влизам в насрещното. Това допълнително ме обърква."

Благодаря предварително.

2.   Не е нормално. Не се притеснявай, просто го изтърпи. Важното е да вземеш книжка. Не му се връзвай.

3.   Гледай сега и моя ми се е карал да му пазя колата и всеки път когато минавахме покрай дома му (на извън градското задължително, но и след това)ме караше да спирам като през това време си ходеше до тях и отсъстваше по 10-15мин (на 1час не е малко).
П. С. Винаги можеш да си смениш инструктора с друг от същата фирма.

4.   Почти съм сигурен, че става въпрос за моя инструктор :Д От Пловдив ли си? Мерцедес ли е колата?

5.   Моя беше същия, поразително точно го описа. Само без кафета и момичета на задната седалка. За сметка на това, обаче на изпита се държа така, все едно съм му дъщеря, застана плътно зад мен и дори за нещо дребно леко май ми беше подсказал при кормуването... Ааа да, май почти бях минала на втора на стоп и той каза нещо като "оп" и се усетих. Но иначе сигурно щяха да ме скъсат. Така че и до днес съм му благодарна, а спомена от мрънкането - вече ми е смешно като се сетя. Особено като се сетя и веднъж как се беше опитал да ми врътне волана да заобиколим уж дупка, обаче аз го задържах здраво и после му кимнах към задминаващия ме моторист, който щяхме да ударим ако му бях дала да врътне тоя пуст волан. И той си замълча. Че горката му кола, после зор щеше да види. Хайде, успех, и не му се връзвай толкова, има всякакви. Ще мине и ще замине и после ще си спомняш през смях за някои неща сигурно и ти.

6.   Ми да ти кажа те всички инструктури гледат да си пазят колите и само нареждат колко пари са дали за едно или друго. А това си е повече от нормално, нали хората се учат на колите им, ще се чупят, няма как. Но има си някои граници, които не бива да се прескачат. В твоя случай границата може би е прескочена или ти си по-чувствителен, не знам. Ама и аз като взимах книжка преди вече доста години имах някои забележки към инструктора си, но в интерес на истината, не беше лош човека, нали взех книжка от първи път, нямам повод да му се сърдя:)
М, 34

7.   Платил ли парите? Ако не си - тегли му една майна и си намари свястна автошкола. Ама, че и наглец и бай Ганьовец - хем му завираш пари, хем се прави на велик, комплексар е този инструктор.

8.   Ами премести се, да ти върне парите за часовете, които не си карал, вземи си документите и отиди при друг, ама да знаеш, че книжка не се взима лесно, навсякъде ще имаш някакви проблеми.

9.   Не, не е норамлно и на мен първият ми инструктор беше мн зле, но няма да се оплаквам от него, а просто ще ти кажа да си го смениш с друг от същата фирма и хич да не ти пука от това пред него. ОСвен посокоите той трябва да те научи как да минаваш на наклон, тесни улици, паркиране и доста други тънкости и докато си слуша музика или си приказва това няма да се случи. Може и да си вземеш изпитите с него накрая, но всъщност няма да си добър щофиор, ще можеш да караш само по широки пътища и при отсъствие на сложни ситуации, затова помисли добре как ще постъпиш. Успех
ПС ;Аз моя след каот го смених всичко беше спокойно и приятно :)

10.   Автор: Не, не е от Пловдив, от София е и сме с Пежо. благодаря за коментарите. За протокола, той продължава да крещи без да обяснява и дори вече ми се присмива на висок глас...

11.   Тегли му една майна, приятел!