Споделена история от Други

Месец на добрината
Най-вероятно светът няма да свърши въпреки желанието на търговци и телевизионери да стресират хората при всеки удобен повод. Но въпреки това не виждам нищо лошо в следващия месец (или поне до 21. 12., ако наистина вземе да свърши) да проведем нещо като Месец на добрината.

Същността на идеята ми не е задължително да пратите СМС на произволно избрана инициатива. Не искам и да пращате пари на личната ми сметка в някоя банка. :) Идеята е всеки прочел темата (авторът също влиза в това число, защото няма как да не прочета написаното :) ) при желание да избере някого, на когото да помогне. Изборът е негов и не е длъжен да споделя в тази тема какво прави и за кого го прави, защото целта не е да блеснем с това колко сме добри. Помощта може да бъде всякаква - можете да помогнете на някого с мъдри думи, за да излезе от трудна и сериозна ситуация; да окажете необходимата подкрепа на някого, да му изпратите положителни емоции, да сбъднете негова отколешна мечта (не само Наталия Симеонова може да помага, нали? ) или да му дадете пари (все пак за добро или лошо още живеем в материалистичен свят и някои неща се решават само с пари).

Всеки прочел темата може да помогне на някого и да разкаже за тази инициатива на друг, който също е поканен да го направи. Може да сте човек, който винаги помага на хората или това да ви е първия път - това не е важно! Всеки е добре дошъл, стига да помага, а не да вреди. Няма да се отчитате тук какво сте направили, нито ще инсталираме по Интернет програма за смяна на скрийнсейвъра на компютъра ви със сърдит човек, ако не се включите.

Никой не е длъжен да прави нещо, изборът е изцяло ваш - да действате или не. Моята идея е просто да осигуря малко повече добрина в тези тежки за мнозина времена и може би да накарам някого да се почувства по-добре. Интернет не е само клюкарник, който да ви казва кога и къде е станало нещо. Той може и да направи света едно по-добро място. Награди няма да раздаваме - наградата ще бъда удовлетворението от извършената добрина. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Хубава идея. Със сигурност ще се включа. Давала съм пари на бездомници, хранила съм бездомни кучета... Но въпреки това не се чувствам добър човек. Не знам, искам да направя нещо по-голямо... Може би трябва да измислим някаква обща инициатива. :)

2.   Прекрасна идея! Аз няма да споделям какво правя, защото когато правиш добро, то трябва да е на тайно и дясната ръка да не знае какво прави лявата. /Библейски текст/. Подкрепям от душа и сърце инициативата!!!

3.   Хората извършват добри дела ежедневно. Отстрани на теб и мен може да ни се струват незначителни, но за човека на който са му сторили добро не е така. Дори нещо дребно на пръв поглед като това да те упътят да стигнеш до там за където си тръгнал, а не знаеш пътя означава много като се замислиш. Хората са устроени обаче да се чувстват благодарни единствено, ако им се помогне финансово

4.   Номер 1 - благодаря за подкрепата! Каква инициатива имаш предвид? Моята инициатива в този сайт си е едно, но не виждам нещо лошо в това други също да реализират някоя добра идея. Бизнесмени има достатъчно, но откъм подобни дейности без финансова печалба за организатора им сме зле.
Номер 2 - благодаря и на теб!
Номер 3 - прав/права си. Но това не означава, че трябва да зарежем останалите, нали? Можеш да направиш всичко за един човек, а той пак да не ти е благодарен. Ако търсим благодарност, то нека това да бъде благодарността на вътрешното ни Аз, когато види как правим нещо смислено и неегоистично за друг човек. :)