Споделена история от Други

Издръжката на сина ми не се превежда от съдия-изпълнителя!
Здравейте,
Ще разкажа какво ме учудва, да не кажа вбесява накратко. Бившият ми съпруг е осъден да заплаща издръжка на сина ми, и понеже не го прави доброволно - таксите ги събира съдия-изпълнител. Близо година не бише превеждано нищо. От еди месец всеки ден се обаждам в кантората и ми казват: имате 200, после 250 лв. по сметката; ще ги преведем утре, после другата седмица, междувременно станали 250 лв., после 300; щели да ги преведат.... не знам си кога. Вчера получавам 50 лв. по сметката, а отговора от катората е, че останалите са си удържали като хонорар за тях, възможно ли е? От моите пари? При условие, че осъден е бившия ми? ! И знае ли някой в какъв размер може съдия-изпълнител да си удържа от подобно изпълнително дело? От кантората ми казват: когато се съберат достатъчно пари - удържаме си по наша преценка! Такъв ли е наистина механизмът? ! Какво мога да направя?
Дано сред Вас има юрист, или човек, който се е сблъскал с подобно нещо и да ме "осветли" за нещата, защото на мен ми се виждат страшно несправедливи! Водя дела, плащам хонорар на адвокат, печеля делото на всички инстанции и не мога ди си получа парите, за които съм се борила и на които разчитам, за да си гледам детето!!!
Благодаря Ви и предварително благодаря за разясненията и съветите!

Коментари

1.   Не може да се удържа хонорар от парите за издръжка на сина ти! Жалба се подава до съответния Окръжен съд, ако там няма отговор( което е напълно вероятно) до Министъра на правосъдието. Според мен този случай не е за този сайт. Направо пиши в лекс. бг, там може и да ти помогнат.

2.   Скъпа, или ти нещо не си разбрала, или те крадат. Пиши в юридически форум или се консултирай с адвокат. Адвокатите взимат по около 20 лв. за консултация, но може и да ти се размине ако попаднеш на разбран човек и не му се налага да се рови в твоите бракоразводни документи (т. е. ако може да те консултира веднага без да проучва въпроса). Можеш даже да поразпиташ за адвокат, който да ти помогне Pro bono, т. е. безплатно. Успех.

3.   Лелелееееееееееееееееееееееее, то алчността на съдебните изпълнители няма край!
Консултирайте се с компетентен юрист, мисля, че това не е правилно! ТОВА СИ Е ЧИСТА ПРОБА РЕКЕТ!
А после някой да каже, че рекетьорите и мутрите ги нямало вече - ей ги новите, така наречените частни изпълнители!
Търсете си правата, или по-добре говорете директно с бащата на детето, опитайте се да му обясните случката и да ви ги изпраща със запис!
Гадове са това съдебните изпълнители! както и цялата ми съдебна власт! Успех и горе главата!

4.   Не са ги отдържали от твоите пари, не си разбрала добре. Когато вземат от мъжа ти не ти ги дават всичките, вземат си хонорара, но на твойто си се трупа лихва. Тоест той все още ти ги дължи.
Ако той има да ти дава 100лв месечно до навършване на 18 годишна възраст на детето то той ти дължи еди колко си хиляди, сума която ако не изплати навреме започва да трупа лихви. Ако той е достигнал до такова положение, че да го съдиш и съдия изпълнител да му взема сумите значи той вече е длъжник не само на теб но и на съда и на съдия изпълнителя. За да бъде чист сега той трябва да плаща доста по високи вноски за да има и за теб и за съдията. Когато въпреки това, му извземат само 50лв месечно, съдията е с предимство и на теб дължимата сума ти трупа лихви. Лошото е че ако той никога не забогатее, никога няма да ти изплати дължимото. Ако той винаги доживот доказва минимален или никакъв доход и не притежава имущество на негово име, пари от него няма как да вземеш. Единственият ти изход е да се молиш на общината да ти плаща 60% от стойността на начислената ти издръжка и после тя да си ги търси от него.
Все пак консултирай се с правист, който е наясно с документите ти.

5.   Това е така, както е казал предния човек. Обаче как е точно ситуацията- от всеки превод ЧСИ си удържа пропорционална такса. На 200 лв. би следвало да е 18- 25 лв. Отдавна не работя при ЧСИ, но сумата е приблизително толкова. Значи, ако всичко е наред единствената възможност е съдията да е решил да си вземе всички такси- ако не са били платени- такса образуване, изпращане на ПДИ, запори до банки и трудава възнаграждение. Т. е ако не са платени, тези суми са приоритетни.
Не знам как не са ви обяснили от кантората. Идете на място разгледайте делото и питайте това какво е, онова какво е. Длъжни са да ви обяснят- особенно за паричните преводи.