Споделена история от Други

Как да вървя на лед?
Здравейте! Искам само да питам има ли някакъв начин, който действа безотказно при вървенето на лед? През зимата направо се побърквам! Чувала съм, че се слагат лепенки на подметките, или пък се нахлузват някакви терлици, но не съм много сигурна....

Коментари

1.   Като пингвин! ... Е*ти и тъпите теми напоследък.... Задръстихте сайта...

Палав Мечок

2.   обувки котки ще ти свършат работа

3.   Купуваш си метални "котки" като на алпинистите. Те са едни шипове които се закопчават с каишки отгоре на обувките и ходиш смело... но само по леда. Търси по разни спортни магазини или бит пазар за джунджурии.

4.   Значи има 2 особености при ходенето на лед и сняг. Първото е да се задържиш стабилно на повърхността. Второто е какво да правиш ако започнеш да губиш равновесие. За първото - това е по-малкия ти проблем. По-горе са ти казали за алпинистките подметки. За лед за безотказни. За сняг дори алпийски обувки с хубави грайфери ще ти свършат работа. Сега второто-на лед и сняг, по дълбоки преспи човек често губи равновесие и стъпва накриво в следствие на което се контузва болезнено - счупени или изкълчени глезени. Като усетиш, че губиш равновесие и кракът ти е потънал в сняг или изобщо се хлъзнеш си стягаш здраво прасеца. Това стяга и глезена и го предпазваш от огъване и травма. Другото което е, ако падаш, което е нормално, да не се буфкаш с лице напред защото ръцете няма да се спасят тука, а на лед може и да ги счупиш-извърташ си тялото настрани и падаш по плешка, сгъваш ръката в лакета и я заляпях до ухото - така плешката ти поема удара на тялото в земята, а свитата ръка предпазва главата ти.

5.   Вземи си за всеки случай едни зимни кънки с остър връх.

6.   1- марихуаната дава крила.
2- Алкохола дава 4Х4.

7.   Няма универсален съвет за ходенето върху лед, а не вярвам да си сложиш котки на обувките. Моят съвет, колкото и глупав да изглежда е този. Винаги се оглеждай за заледено и ако има начин да го заобиколиш, задължително го направи. Когато минаваш по лед, стъпвай стабилно и внимателно, нито бързай, нито пристъпвай плахо. И винаги бъди с ръце извън джобовете, така можеш да се предпазиш, ако паднеш. Защото иначе не можеш да отреагираш и да ги извадиш достатъчно бързо, а така има голяма вероятност да се контузиш сериозно.