Споделена история от Други

Съседи-отрепки
Имам ужасни съседи (сефте). Не стига, че са пълни тъпанари и отрепки, ами и крадат. Не знам за кой път купуваме крушка за мазето, защото много често слизаме там, и все я крадат и я сменят със изгоряла. Така ли никой няма 50ст. за една крушка бе?? Ебати злетата... Миналата година ни бяха взели нещо от колата... Направо побеснявам така. Така ми се иска да хвана някой на място.... ще краде той... А да не говорим, че блока е пълен с отрепки, които всеки ден са пияни, занимават се с нечиста работа, и крадат. В моя вход има и 3-4 изперкали старци, които гледам да отбягвам. Всеки гледа да направи мръсно на другия. Почти никой не те поздравява, всеки те гледа със пренебрежение и злоба. Събранията от блока са поредната помия. Асансьора ни не работеше близо месец, заради съседите, които не могат да отделят 4-5лв за асансьор, но биха го използвали, ако друг ги даде тия пари. Писна ми от отрепки. Защо има толкова пропаднали хора в днешно време, да не би това да ни е наследствено на нас българчетата???

Коментари

1.   Добро утро... и същите тези хора на маса разказват, колко лошо и деградирало било младото поколение. Аз не познавам млад човек, който да краде крушки например (като изключим ромите и асоциалните).
В моя блок всички сме под наем - всички само млади хора. Плащаме 10 лв. на месец за поддръжка, нямаме асансьор, но сами решихме да събираме двойно повече пари, за да ни е чисто и хубаво в хвода.
Какво мога да ти кажа - ако имаш как се изнеси от там. Ако жилището е твое, продай го и си вземи друго - по-малко, но в по-добър квартал. Асоциални хора навсякъде по принцип, но в лошите квартали на панелените блокове ще стават все повече. Всички нормални млади хора гледат да се махкат от там и рано или късно ще се образуват гета.

2.   По принцип си прав, но и ти бая остро и грубо реагираш, което не те прави по-различен от тях.. Тъкмо сте се намерили в тоя вход! Един дол дренки...

3.   Номер 2 да замълчи, че така като гледам най-вероятно и той краде крушки от мазетата...
Моите съседи са същата работа.. Оправия с такива хора няма, ако не можеш да им паднеш до нивото и да ги залееш със същата помия като тяхната, по-добре не се занимавай, ще изхабиш много време и мноооого нерви. От 18 семейства в моя вход, нашето и още 5 сме по-млади, разбирай около 30 год, оттам нататък всичко друго е завистливи и мръсни в чревцата си стари хорица. Не слагам всички възрастни под един знаменател, нека да ме разбереш правилно, просто те винаги са си били такива. Откакто сме се нанесли в този вход, преди 25 години, ситуацията е все същата - кълнат се, бият се, слагат си л*айна пред вратата (не се шегувам), а как завиждат само, не мога да ти опиша. Минаваш с торбата с боклука за да я изхвърлиш, а те долу на пейката - гледат ти в торбата все едно рентгенови очи имат... връщаш се от магазина, ще изядат с поглед това, което си купил (ако се вижда през чантата), после обсъждат с часове каква тоал. х-я ползваш... имахме нужда от метална врата за входа, събирахме пари 6 месеца за нея, защото всеки "нямаше" а точно тези, които "нямаха" ги виждаш всеки ден как отиват до магазина и купуват по 1-2 шишета ракия, иначе когато ограбиха мазата 2 пъти и един апартамент още 2, се вайкаха, че са ни обрали, но пак не дадоха пари!
Лятото правихме ремонт, не беше нищо особено, но това стана повод за такава завист, че нямам думи да ти опиша... преди 3 месеца викахме фекалка, защото отводнителната тръба от мръсния канал, който минава през мазата се беше спукала, всичко долу тънеше в сещаш се какво... трябваше да съберем по 20 лв. на семейство за да я сменят... познай дали сме ги събрали, точно заради няколко от горепосочените индивиди. Казаха - няма да дадем и няма да даем, това е! Става дума за тръба, през която минават всичките неща, от нашите тоалетни! Прави си сметката за какви хора става въпрос.
Така че знам какво е, пределно ми е ясно, решението е или пълен игнор (доколкото можеш), с цел спестяване на нерви, или отвръщаш на удара, но трябва да си подготвен за количеството злоба, която ще се излее върху теб. Аз лично съм избрала първия вариант, не отразявам никой за нищо и ми е добре. Успех!

4.   При българина липсва елемента социалност. Българина е индивидуалист. И то страшен такъв. И то в най-изродената форма на понятието. За българина личното е апартамента му вътре. Навън е вече ничие, там е мястото за отпадъците, памперсите и презервативите, които някой друг трябва да чисти, защото той плащал видите ли данъци.
Ние сме уникални в неставането си и в неразбирането на простата истина, че щастие и просперитет на парче няма, не е имало и никога няма да има. Всеки един от нас ще е добре, когато всички сме добре. Ние сме уникална измет, подобно нещо няма дори в дивашките племена из Австралия. Напълно логично и като "хепиенд" си заслужаваме статуса в момента.

5.   Затова, в малко по-развитите страни от нашия Булгаристан си има закони. Не се ли подчиняваш - плащаш двойно или тройно. Пък да видим после, дали няма да се бръкнеш за 3-4 кинта и да си платиш таксата за асансьора (примерно)!

6.   Дано повече хора мислят като номер 4. Докато сме темерути ще сме си така.

7.   Подкрепям мненията на 4 и 5. Не всички съседи са такива, но повечето са абсолютни отрепки. Как бихте реагирали, ако ви боядисат колата? Това не ни се е случвало, но на една жена й се случи и не знам как не ги е нагребала... Тва ако съм аз, отивам в полицията, дори до съд ще стигна, само за да си получат заслуженото. Не бих отвърнала на същият удар, както биха направили 90% от простото население на България, поради супер простата причина, че играта ще продължава да загрубява, а накрая наистина ще стане голяма беля. Никой няма право да пипа личните ти вещи и потребности. В нормалните държави това се наказва, а тук не знам дали някой ще ти обърне внимание, но съм готнова на всичко да спра простотията. Идва ми в повече... не мога да понасям отрепки. Тези хорица работят за 100лв, крадат крушки и джанти, защото не могат да си купят. А ако ги хванете на местопрестъплението, знаете ли какво ще ви кажат? "Еми държавата е виновна за всичко, заплатите са малки... ". ФАКТ, ама държавата не е виновна за простотата, злобата и завистта... и в Англия да отидеш, все същия прост, завистлив човечец ще си останеш. Даже там ако крадеш, веднага ще те хванат и ще ти лепнат няколко годинки ;).

Авторката.