Споделена история от Други

Правилно ли постъпих, че отказах да се занимавам с манекенство?
Здравейте, аз съм жена на 25г., младолика съм и всички смятат, че съм на 18г. и може би затова ми се случи следното.

Случайно бях на място с много красиви момичета, разни конкурси и интервюта с такива в гр. София, където един човек от тази среда ми каза, че задължително трябва да се занимавам с това. Имала съм страхотен потенциал. Аз винаги съм смятала подобни занимания за не много достойни и отказах като подминах. Не съм такъв човек. Не съм от този тип момичета. Дори не се гримирам с повече от спирала и малко фон дьо тен. Дори не се обличам официално. А и не харесвам такъв тип дрехи или много грим и прически. Не ми беше приятно да ме увещават и си тръгнах.

Правилно ли постъпих като отказах?
Нямам работа, трудно ми е да си намеря, но отказах защото не така си представям да вадя пари.

Коментари

1.   Естествено че е праивлно. Красотата ти олеква ако отидеш там. Гордей се с нея и не давай на сбирщина повърхностни хора да те оценяват така. Бъди горда!

2.   Отговори си на въпроса ти как би се чувствала добре - ако си там или ако не си. Отговора ще ти е достатъчен, да разбереш дали си постъпила правилно.

3.   Да постъпила си напълно правилно. Аз няма да ти развивам морални теорий, само ще ти кажа, че има много по-умни, хитри и доходоносни начини една жена да използва красотата си за да постигне целите си.
Мъж 29

4.   Може да пробваш, манекенките не се задържат много. Може докато работиш там да учиш и да се развиваш.
Айде и пиши какво е станали, а ако станеш известна и по списанията ще те гледаме ;)

5.   Щом пишеш тук за това.... значи поне малко съжаляваш. ;)

6.   Номер 3, това с хитрите начини прозвуча... интересно. Би ли обяснил какво имаш предвид? Да се пусне в ибей за продажба ли предлагаш?

7.   Номер 6, всички мъже сме еднакви. Всички ние колкото и да сме умни и трезвомислещи просто изперкваме в компанията на на красиви жени. Самият аз съм работодател. Наскоро правих интервюта за една дейност от която не зависят пряко резултатите на фирмата. Получих 50 CV-та от момичета повече или по малко подходящи за дейноста. Не избрах най-красивата от снимките, но ако трябва да съм честен не избрах и най-квалифицираната. Защо постъпих така? Защото това ми е в природата. Всъшност ако някой ден фирмата се разрастне и има отдел "кадри" в него ще работят само жени. Те са по компетентни относно това кой е най-подходящ за дадена длъжност. Сигурен съм, че всеки мъж би постъпил точно като мен. Красотата е едно невероятно предимство за една жена, дори и по-голямо от многото пари за един мъж. Не е нужно новата колежка да спи с мен за да си задържи работата. Ако се справя на сносно ниво и е любезна и усмихната с колегите и клиентите (които в голямата си част са мъже) сигурен съм, че добрата и визия ще е полезна за бизнеса.

8.   Като начало ще ти кажа, че в България модели и манекенки няма! Твърдя го, защото съм имала ''щастието'' да попадна в т. нар. модни среди и видях с очите си много неща. Не, че нямаме красиви миски, модели, рекламни лица и т. н., но всичко е една заблуда. Тя и Жени Калканджиева едно време е била изключително красива жена и с право си е спечелила 6-тото място, ама всеки, който се интересува, знае как е пробила и благодарение на какво и кого. От там нататък всичко е заблуда и мъгла в очите на хората. Обиколила съм доста агенции и навсякъде е едно и също. Изобщо не съжалявай, че си ги отрязала. В най-добрия случай щеше да се набуташ с много пари и куп празни обещания. Да ти обясняват колко си красива и какъв потенциал имаш е нещо, за което им се плаща на конкретните хора. Как мислиш младите момичета им се връзват? ! Когато лапнат въдичката почва малкия гърч - да ти искат пари, за сесия, за буук, за грим, прическа, не ти поемат пътните, ако не си от града, както и пътните, ако случайно ти уредят ангажимент някъде, който в 90% от случаите е двуцифрена сума. Ако пък решиш да се махнеш почва друго ходене по мъките, защото преди всичко си подписала договор, който така ти връзва ръцете, че да се чудиш от къде ти е дошло. Да не говорим, че сладките приказки са до време, а като чукнеш 23-24 вече си ''стара'' за тази работа и сами те отлъчват.

9.   Номер 7, нищо лично, но заради такива като теб България е на това дередже. Някои хора с ум се блъскат цял живот да учат и да се издигат за да си намерят хубава работа, а къде бил ключа за бараката. Май май от това образование полза тук няма при наличието на толкова празноглави и повърхностни работодатели и народ....

10.   Номер 9 Нищо лично, но хора като тебе са призвани да променят това. Заложи си апартамента създай бизнес и го управлявай по по-добър начин от мене.