Споделена история от Други

Инсталации на нелегален Windows
Здравейте,
имам амбиция да си отворя компютърна фирма, но се притеснявам относно инсталацията на нелегалните прозорци. според вас дали тази услуга се извършва от 99% от сервизите в страната или не? При положение, че бъде хванат сервиза каква е глобата и според вас с колко банкноти може да се мине метър?

Коментари

1.   естествено, че се предлага в 99% от сервизите.. иначе как мислиш, че преинсталират за 20 лв?

аз нося моя в сервиза на интернет доставчика - след като той ползва нелегален уиндоус - според теб другите дали не го правят?

ти гледай на твоя комп да е легален
после карайпроверяващите да доказват, че нелегалния си го инсталирал ти :)

важното е да не намерят диска с нелегалното копие.

На твоя компютър най-добре си сложи лицензиран или линук защото със сигурност ще го проверят ако дойдат на проверка...
но з не съм чул до сега да затварят масово сервизи за това, че инсталират нелегален уин...
пък и ти може да кажеш, че той ти е даден от собственика.

най-добре се консултирай със адвокат и разбери как да се измъкнеш при проверка

2.   Зависи първо с какво ще се занимава фирмата - дали ще е като компютърен клуб, дали ще е като сервиз или нещо от този тип. Ако е компютърен клуб задължително се купуват оригинални Windows-и като имаш едно предимство (един Windows на 3 компютъра - законно). Ако е сервиз зависи с какви хора ще работиш - ако са най-обикновени потребители може да слагаш и "пиратски" Windows, но ако работиш със оторизирани марки трябва да е оригинален - аз имах намерения да отварям сервиз за компютърна техника и всички видове аксесоари, но за съжаление нямах нужните средства за да започна.
Относно глоби и т. н. немога да ти кажа но варират от 100 нагоре и може да се стигне (недай си боже) Microsoft да те съдят ако решат за нанесени материялни щети.

ако искаш може да ми пишеш на имейл
***
и да ти дам още информация понеже сега нямам възможност да пиша много много и със подробности.

Успех и поздрави - надявам се да съм ти бил полезен в някъква степен

Модератор: Не публикуваме лични данни.

3.   Отвори си очите бе пич! На всякъде инсталират пиратски windows-и и мисля че няма да има никакъв проблем! Много ги боли с къв windows инсталираш..

4.   Невсички сервизи го правят това.На повечето места ще предложат да направят инсталацията, но със софтуер на клиента.Сиреч купуват си легален Windows и само им го слагат.
На други места самата услуга няма да я предлагат официално, но ще я правят.
Проверките се правят главно на по-големите фирми, а в опита, който аз имам - голяма фирма винаги си взима лицензирани копия на ОС.
Обикновените хора няма да тръгнат да ги проверяват.