Споделена история от Други

Телефон от Germanos
Добър вечер! Бихте ли ме посъветвали какво да направя!? ..
2010 Декември месец бях закупила телефон от Germanos с две годишна гаранция. През 2012 година тъч скрийна се развали и го занесох за ремонт. Ремонтът беше около месец. Обадиха ми се, че телефонът е готов, НО понеже не са могли да го направят дадоха друг телефон N8, А старият беше С6! След седмица телефонът буквално умря в ръката ми. На новият телефон не ни беше предоставена гаранция от търговеца. В Германос си измиха ръцете с това, че те нямат никаква вина за телефона. И с хиляди обаждания и оплаквания на операторът телефонът беше приет за ремонт. След 10 дни се обадиха, че е готов. Взехме го, и пак прави проблем. Бавен е, обхватът се губи, тръгнах да качвам снимки и се затриха. Порових се малко в интернет и разбрах, че самият модел Н8 е фабрично повреден, но не искат да го подменят. Гаранция не беше предоставена отново, а само документ, че са правени настройки на техниката. Има ли някакъв начин да се върне телефонът и да си вземем парите или да си взема друг телефон на същата стойност?
П. П искам да отбележа, че телефонът е взет на изплащане, ако е от значение.
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Първо - що за бъгъв телефон си взел? Второ - гаранция на заменения телефон не се дава! Ти 2010 г. си взел телефон, сега сме 2013 г. да напомня - 2-те години са изтекали 100%. Дали са ти дори чисто нов телефон, но и него си развалил. Тях това не ги сърби, защото са имали ангажимент към теб 2 г.
Купи си телефон Самсунг или друг нормален телефон. Ако нямаш пари - ами има и употребявани и в крайна система - който няма пари, няма да ползва смартфон.

2.   Гаранцията е изтекла независимо колко телефона са ти дали да ползваш по време на ремонта. Пък и вече си го изплатил щом са минали 2-те години. Нищо не можеш да търсиш.

Варианта е да си купиш сам нов телефон или да направиш нов договор за 2 год. за да ти дадат отново някакъв.

3.   Първо не съм момче. Да уточня, че ми дадоха развален телефон. Както и да го използваш телефон за 1 седмица едва ли ще ти умре в ръката.