Споделена история от Други

Какво мислите за странните имена?
Какво мислите за странните имена? Например в селото на нашите има една баба Кокиче. Също има и баба Войничка. Имам съученичка, кръстена Чиникуа (чете се чиник-лА). А пък веднъж бяхме на почивка в едно селце в балкана в хотел кръстен "При баба Спържа", защото собственичката така се казваше. До колкото знам певицата Тони Димитрова също е родена като Спържа, но си сменя името като ученичка. А вие как приемате такива нестандартни имена?

Коментари

1.   Тези имена са по-интересни. Все пак са имена, затова аз ги приемам. :)

Ранджан

2.   Естествено, че е по-лесно да имаш някое популярно име. Тогава хората лесно запомнят името ти и като цяло няма много поводи за тъпи бъзици. Но също така трябва да имаш предвид, че много от странните имена днеса са били доста популярни в миналото. Например - Лазар. Имете е хубаво, не звучи странно, но преди едно 50 години е било доста по-популрна от днес. Същото е и за имената завършващи на -ка - Анка, Марийка, Цветка, Иванка, Пенка и т. н. Кой знае дали имената, които днес даваме на децата си няма да звучат странно след 50 години. Като цяло за мен е тъпо да се подиграваме на някого заради името му. Естествено не бих си кръстила детето с някое от тези странни имена, но както казаха може след 50 години популраните за днес имена да са странни.
Ана

3.   2, глупости. Малко хора ще те запомнят ако си поредната Мария или Георги. За да те запомнят с такова масово име трябва да си супер

4.   Аз съм ЗА по-необичайните имена, но тези, които ти изброи са просто нелепи. За един нормален човек е наказание да съществува с такова име.

6.   Номер 3, просто споделям мнението си. Срещала съм хора с по-редки имена, които просто не мога да ги произнеса. Да, правят ми впечатление и след 3 дни не мога по никакъв начин да се сетя какво беше тяхното име - освен, че беше особено. Имена като имена. Важното е да нямаме комплекси за това как се казваме, а дали е по-добре името да ти е "стандартно" или "нестандартно" е въпрос на гледна точка.
Ана

7.   Това е поствано тук вече мисля... спомням си го това с баба Войниче..
За мен Харалампи, Ламби, Серафим, Онуфри и Спиро са №1!
От женските - Розалия (Рогуша), Димитричка, Димка (военна?), Сталинка (Кристалина) Георгиева и... още няколко сладости има, за които не мога да се сетя сега.
Пена, Мичето и Нушка също много кефят :)

8.   Странните имена са нещо добро! Под странни нямам предвид онези, които копират името на любим герой от сапунка, ситком, филм или каквото и да е ТВ предаване. Това не е странно, а патетично - при толкова неща на света те не са измислили нищо по-подходящо за име на детето си.

П. С. Представете си един свят, в който Терминатор Мехмедов Алфов се жени за Инджи Леонсиева Рамбова... направо настръхнах от ужас! Щеше да е смешно, ако не беше тъжно! :)

9.   Авторке няма нищо странно в имената, които изброяваш Кокиче е цвете.
"Спържа" всъшност е Спаржа и е вид цвете нарича се още Аспарагус.
"Чиникуа" всъщност е Шаникуа, провери кръщелното, това име е доста известно в американските гета, а българи кръщават така, заради известните жени афроамериканки с това име.
А Войничка е име в чест на български закон от 1920г "Закон за трудовата повинност" с който се задължават младежите над 20 години и девойките над 16 години да упражняват общественополезен труд, един вид казарма. От казармата били освободени само омъжените момичета, имало омъжени българки на 16 дори бременни те раждали децата си от женски пол и доста от тях ги кръщавали Войничка, защото едва ли не това бебе ги спасява от едногодишен безплатен обществено полезен труд.

10.   П. С. Представете си един свят, в който Терминатор Мехмедов Алфов се жени за Инджи Леонсиева Рамбова... направо настръхнах от ужас! Щеше да е смешно, ако не беше тъжно! :)

ахахахах умирам си от смях :Д

11.   Рядко се натъквам на странни имена, тъй като живея в голям град, тук всичко се води по модата, а и хората тук сякаш са прекалено страхливи да кръстят децата си с някакво по-нетипично име. Но аз лично одобрявам, защото името може да е странно, но да въплъщава нещо красиво или просто да е благозвучно! :) Познавам една роднина, казва се Капка. За мен името е хубаво, но, като се замислих наскоро, е и малко странно.
Няма нищо лошо в странните и интересни имена! Освен това много зависи как ще се възприеме името ти от делата и от това що за човек си ;)

12.   Човекът прави името, не името човекът.

13.   Ми от една страна са оригинални сами по себе си, защото не са много разпространени, но от друга страна пък са и наистина странни. Честно казано не знаех, че има такива български имена. Спокойно не е само при вас и при нас в Русия има много странни имена(не като тези разбира се, ). Естествено за някой тези имена може да не са никак странни знам ли? Сигурно на тебе ти се струват такива, тъй като си свикнала да чуваш по-разпространени български имена като Мария, Магдалена, София и други не се сещам, но има. Между другото името, което спомена "Чиникуа" не мисля, че е българско аз знам, че е корейско, но може да се среща и в България. :)

14.   Доста тежък удар от страна на родителите към безпомощното им отроче... според мен името трябва да е красиво, не такава простотия като Спържа...

15.   Ето нещо готино: кристалина георгиева се е казвала сталинка георгиева