Споделена история от Други

Форд Фиеста или Опел Корса
Здравейте, има ли и други като мен, които НЕ харесват дизайна на новите коли? Най-новите коли, които ми допадат на външен вид са произведени 2004-2005. Харесвам си старата Фиеста (2001-2005) и Корса С същите години. Между другото искам съвет - оглеждам се за тях - коя от тях да купя - Корсата или Фиестата? Или да се насоча към Астра? Опел и Форд са ми любимите марки, другите вече не ми допадат. Просто не знам какво ще правя един ден като те остареят твърде много и трябва да си купувам кола след 2007-8, като всички ми се виждат грозни, дебели, издути, изопнати фарове и с лош просвет. Някой друг харесва ли повече старите коли като дизайн?

Коментари

1.   Не случайно има един виц
- Защо са измислили Опела?
- За да има по-лоша кола от Форд.
Която и от двете коли да вземеш - все е бъгава и е на един производител. Дизайнът тук няма значение - леш е самата кола. Дизайнът е въпрос на вкус, но вътре е една и съща боза.
Ако толкова искаш проста кола с дизайн, защо не се ориентираш към някоя френска да кажем? Поне дизайн ще имаш, ако не кола.
На Опелите в моя град им викаме „дупедавци“ - онова има ламарина като масло.
Наскоро имах ПТП с Опелче Кадетче - моята кола една драсотина, онова се огъна на геврек. Хубаво, че беше в града, с ниска скорост, защото ако си в „Опел“ и се случи нещо по-сериозно, ужас!
Ще дадеш само парите си за глупости.
Конкретно на въпроса - Форд Фиеста или Опел
- РЕЙС!

2.   Ох стига с тези вицове. За цената си Опел и Форд са направо разкош. И освен това търся автоматик. И не, не харесвам дизайна на френските автомобили, твърде женски са и са ми грозни. Нормален мъж никога не би си взел френска ч***я

От автора

3.   Взимай голф 3-4 и нямаш ядове

4.   Авторе, и аз съм фен на автоматика - карам в града предимно, но пък да не свършва той с Опела и Форда?
Събери още малко парички за Фолксваген или друг нормален автомобил или събирай пари за сервизи, защото ще береш ядове.

5.   До 3 - голфа ми е грозен на външен вид и освен това има много твърда возия, по-твърда от тази на Опел и Форд.

6.   Ох, авторе...
май гроздето е кисело :))))
Не знам дали френските автомобили са женски или мъжки,
жена съм, в момента карам Рено....
не се оплаквам :))))
Иначе - фен съм на БМВ, но между Опел-а и Форд-а,
бих предпочела Фолксваген :)))))
пжслушай ме, все пак шофирам повече от 30 години...
ж50

7.   аз досега съм имал само опели, последно имах 5 астри, бензинови и дизел три, сега съм с 2004 астра дизел, икономична и добра според мен... въпрос на вкус и харесване... технологиите вече са на друго ниво, каквато и да си вземеш, карай си я с здраве... това е

8.   Ееееее, а какво да кажем за световния "Москвич" 412? :))))

9.   Осем говорим за коли, не за каруци. Точно затова ми е странно как може някой да плюе по Опел и Форд, при условие, че като малък са го карали в Лади и Москвичи?

10.   О, номер 9, не се сърди, но не всеки са го карали с Лади и Москвичи. Мен ме караха в БДЖ-то, после с рейсове. Аз си взех книжка на 18 г. възраст, но не карах, докато не събрах пари за нормална кола. Лошо няма - много е удобно дори да пътува човек с обществен транспорт, но ако има кола поне да е сигурна при ПТП и да не виси по сервизите. Хайде, след 2000 г. всички коли са що-годе сигурни, защото са увеличили драстично нормите в ЕС, но вторият проблем остава. Евтиното си остава по-скъпо в крайна сметка. И с двете марки ще киснеш по сервизите и това е причината да са толкова зле производителите - никой не иска тези коли вече. Това се отнася и за френските автомобили.
Признавам само немските и японски марки. Опел и Форд са на General Motors USA и за съжаление американските коли са най-бъгавите от 20-25 г. насам. Имаха хората някога хубави коли, но не и в днешно време

11.   Е то БДЖ-то и автобуса са още по-лоши, като знам какви изпаднали индивиди ги използват.

12.   жена ми кара Поло 1. 4 бензин 2004 много хубава и здрава количка огледай ги не са лоши имат добър разход частите като за всички коли от марката не са скъпи и са мънички и направени точно за града :) все пак може да погледнеш и митсубиши колт, пежо 207(двигателите на пежо особено дизел са едни от най-добрите-волвотата са с техни двигатели и лично моето също-волво в50 2008 180 коня така че за дизел може да се насочиш към тях пък и са с добър комфорт пежо) най-важното е да случиш на кола все пак :)

13.   Изобщо не е удобен обществения транспорт - да дишаш потта на непознати хора и да си затворен с тях в тясно пространство - пълен ужас.

14.   и двете коли са големи бангии по-добре събери малко повече пари и си купи нещо качественно.

15.   Избщо не са бангии, а за много красиви автомобили с ергономичен дизайн на салона, добри системи за климатизация, повратливи и с малък размер, че да се паркират лесно в големия град.

16.   Опел разбира се, повечето писали разбирате ли въобще от коли? !? Едно момиче на 27

17.   Жена на 42.
Опел Корса, разбира се! Имам Корса от 3 години, дизел и е перфектна. Без екстри, без никакви луксове, но върви и ремонти почти не съм правила.
Евтина е за поддръжка, данъкът ми например е 22 лв за година!! /опелът ми е от 1999 г. /.
Авторе/ке, колкото хора, толкова и мнения! За мен друго освен Опел няма, а VW не мога да ги понасям, да речем, скоростният им лост на VW ме дразни много, с опела се родих! И аз си падам по по-старите колици, от тези години/1997-2005 даже/, ти си избираш и решаваш. Успех!!!

18.   ж42 - лошо няма, но продай този и поне вземи някой, произведен след 2000 г., защото тогава са влезнали новите норми за сигурност в ЕС и при евентуален сблъсък си 3 ПЪТИ по-добре защитена - това е причината например след тази година в целия ЕС да падне смъртността при ПТП-та с 50%, въпреки повечето ПТП-та! Взимай пак Опел като искаш, но да е по-нов! У нас също е паднала смъртността с 50% и не е заслуга на Бойко (лошо няма), а на колите, които навлезнаха в последните години и у нас.

Баща ми кара Пасат, 2001 г. от 3 г. и НИКАКВИ ремонти не е правил, освен нормалната поддръжка - да сложи масалце, да смени гумите при смяна на сезона, сложи си газова дори и се роди. Плаща и той 20-тина левчета данък. Преди това имаше Пежо, което му коства три пъти повече пари от покупната му цена. Инвестицията в Пасата беше точно и само разходите по покупката, дори гуми си имаше. Пак искал Пежо, че си бил свикнал, но не му дадох!
Аз имах ПТП със стар Опел като „противник“ и мога да ви кажа, че от съвсем малък удър в града онова се огъна на геврек, докато моята кола почти нямаше щети. Правете сметка, каква е ламарината...
Гледайте кола след 2000 г. и наблягайте на сигурността на Модела - вижте статистиките. За старите коли поне има вече данни. Не рискувайте живота на себе си и семейството си с калпава кола. НЕ КАРАЙТЕ КОЛА, ПРОИЗВЕДЕНА ПРЕДИ 2000 г. независимо от марката (ако не е олдтаймер и сте някакви супер любители). Ако трябва непременно да карате нещо на GM - нека поне е Опел, изберете по-малкото зло!

19.   Ами аз по принцип най-много харесвам колите след 2000-та като дизайн някъде до 2006-7, когато започнаха да излизат новите модели с по-грозен дизайн. Знам, че новата кола си е нова кола и е най-сигурна и запазена, защото е нова, но какво да правя, като никоя сравнително нова не ми допада като външен вид. Аз лично не мога да притежавам автомобил, който не ми допада на външен вид.