Споделена история от Други

Рено Клио или Опел Корса?
Здравейте искам да купя кола и се спрях на Клио 99-2005 или Корса 2000-2005 като Клиото ми харесва от преди фейслифта, което го прави 99-2001. Единственото ми изискване е автоматик и достатъчно място на задната седалка - студент съм и с приятелката ми си падаме по авто лудориите. Ясно ми е, че винаги трябва да се подхожда със съмнение и недоверие към хората в Интернет а и аудиторията в Интернет е ограничена и сигурно доволните от колите си не висят по сайтовете, а ги карат, но нямам приятели с Корса и Клио, че да ги питам. Разни Фиести, Микри, Пунтота не ми харесват.

Коментари

1.   е36, е36! Имат мноого добри задни седалки :Д
Сега сериозно, избери колата с по-евтина и лесна поддръжка. Или просто разгледай и за двата модела, който наметиш на далавера вземи него :)

2.   Стара кола автоматик = самоубийство. Ако се развали - все едно нямаш кола, ремонта струва повече от самата кола. Препоръчвам Корсата и ако може по-нова, забрави го това Рено.

3.   И двете коли са болук. Избери обаче Опела, ако ще е боклук да е по-малък. Не съм съгласна с 2 - автоматикът е супер за града и това може би е единственото удобство в тези двете „коли“. Виж статистиките за разваляемост - ADAC German breadown statistics - проблемът в ниският клас коли е, че се е спестявало навсякъде, дори в евтини, но важни дреболии и се развалят много. Един стар Мерцедес ти е по-надежден от ново Рено да кажем, защото което при реното е от пластмаса, при Мерцедесът ти е от желязо (условно казано). За да си продадат Реното като нова кола значи са спестявали навсякъде. За Опел и Форд е същото - двете са номер 1 по развалянията на пътя. (гледай старите статистики от годините, в които са се движили тези коли на Запад по пътищата)
По принцип - при покупката на стара кола от нисък клас не е толкова важна марка и така нататък, а да имаш човек, които разбира с тебе, да купиш от надежден продавач. Гледай КОНКРЕТНАТА кола в какво състояние е, колко собственика е имала, километраж, държавата, от която е и така нататък. Намисли си 1-2 модела коли, тръгни по автокъщите, набележи си 1-2 коли и после избери.

4.   Не са боклуци а са разкошни автомобили в ниския клас. Клио и Корса са най-добрите и най-красивите.

5.   Точно пък Мерцедесите, БМВ разчитат на стара слава и са пълни трошливи боклуци. Да не говорим за VW и цялата плеяда клонинги - плащаш за Ауди или VW, караш Шкода.

6.   До номер 3
Аз имам клио, тази кола не е боклук, даже е икономична и симпатична.