Споделена история от Здраве

Белези от пъпки
Имам пъпки и постоянно ми излизат и от скоро почнаха да ми стават и някакви дупчици и белези и е ужасно знаете ли някакъв лек за това моля ви помогнете незнам какво да прая не искам да съм обезобразена

Коментари

1.   Вземи си Акне Аут Актив (лосион) и се мажи в началото по няколко пъти на ден. Като поодмине проблемът, продължи да се мажеш веднъж дневно. Вечер използвай мазен крем, че това много изсушава кожата. Лично аз ходих по дерматолози, козметици, но само лосионът имаше ефект. Продава се в аптеките, струва към 11-12лв.

2.   Времето. На мен сами ми изчезнаха тези точки и белези, но първо трябва да изчезнат пъпките

3.   Трябва да намериш много добър кожен лекар. Има безброй много лосиони, хапчета, диети и какво ли не, но е много трудно за лекуване и много бавно се лекува. Има различни видове акне и някои от тях въобще не се поддават на лекуване с лосиони. Само ще ти се раздразни още повече кожата, по-добре не опитвай само да я изсушаваш. Можеш да си правиш парна баня с лайка на лицето и опитай с билкови маски - с живовляк и други, но за това пък питай билкар или в билкова аптека. Можеш да си правиш на лицето маска от смрадлика, невен и живовляк. Прави се отвара от тези растения и като се сгъсти примесваш с гъша мас или свинска, мажеш на лицето и след 10- 15 минути я махаш, измиваш се и изсушаваш леко с хавлиена мека кърпа, без много много да търкаш, да не се наранява кожата.

4.   За съжаление тези белези веднъж появили се не могат да се махнат. Има кремове за лечение на акне без да оставят белези. Но до колко са ефективни не знам. Аз имам много белези, като от шарка и само фон дьо тена ме "спасява".
Иначе има и някой по-скъпи методи, които обаче не са кой знае колко ефективни:
химически пилинг- изклющва се горния слой на кожата; правят се няколко поредни процедури, всяка от които струва 50-100лв
лазар- подобен ефект като при пилинга
хиалуронова киселина- инжектира се под белезите, кожата там набъбва и да по-малко видими. Ефекта е кратък- няколко месеца; цената- над 300лв

Разните там Контратубекс и други подобни нямат никакъв ефект.

5.   Вземи си мехлема от аптеката казва се Контратубекс напротив има ефект но трябва да се третира минимум поне 6 месеца за да има резултат. Също така преди да нанесеш мехлема си вземи почистващ гел за мазна кожа и след това третирай със мехлема.

6.   Ж29:
І-во лекувай акнето с Акне Аут Актив (лосион) ;
ІІ-ро ползвай крем "Витаслим"
ІІІ-то "Контратубекса" има ефект след години ползавен (мин. 1-2 години, редовно)
ІV-то не ползвай пудра, фон-дьо тен и каквото и да било друго, което запушва порите.

7.   Номер 6, кремът се казва Витасин.

8.   Здравей, аз имам същия проблем какво ли вече не съм ползвала, но ефект така и не виждам... Трябва да знаеш че проблемът освен външно, трябва да се лекува и вътрешно... От 20дни пия хапчета derminax но за сега и те нямат ефект. Опитай се да не ядеш нищо сладко, пържено, мазно и бяло брашно... Надявам се че ще помогне!