Споделена история от Други

Оказа се, че не ставам за нищо
Вижте сега, не искам да се оплаквам и да звуча като поредното депресирано момиче.
Но фактите са такива - за нищо не ставам.
На 26 години съм и досега с каквото и да се захвана, все се провалям.
Нищо не ми се удава истински, нищо!
Ако щете, дори в чисто битово-ежедневен план не се справям.
В нищичко.
Непрекъснато греша, все аз съм неразбралата и недочулата.
Имате ли представа как се живее такъв живот?
Е, това ми е и въпросът - как да продължа да живея и защо изобщо да живея?
Мисълта, че за нищо не ставаш, те скапва и разрушава.
Моля ви, ако това ви звучи познато и имате идея как да се справя, пишете ми.
Моля ви...
Благодаря.

Коментари

1.   Според мен само си внушаваш и силно се подценяваш. Ето, например, първото нещо, което ми прави впечатление е, че можеш да пишеш грамотно. Има толкова много хора, които не знаят за какво служи запетайката. Разбира се, това няма да ти помогне много в живота, но просто ти давам пример. Без да те познавам, само от един текст, който си написала, виждам, че си интелигентна, грамотна и можеш да се изразяваш ясно и разбираемо. Това е, защото аз се опитвам да видя положителните черти в теб. Направи го и ти - спри да мислиш какво не можеш, а наблегни на това, което можеш. Във всеки човек има нещо уникално, нещо, което го отличава. Аз примерно не мога да пея (грача като гарга), не мога да рисувам (ама хич), нямам и заложби на добър спортист, нямам добро логическо мислене и още куп неща. Но успях да се оправя в живота и да си намеря хубава работа. Защото - първо, положиш усилия, учих, развивах се и не се отказвах. И второ използвах силните си страни (например това, че мисля по-нестандартно от другите, имам добри идеи, виждам цялата картина и т. н. ), съчетани с добро образование.

И запомни от мен едно МНОГО важно нещо - НЯМА провал. Ти опитваш нещо, то ти носи опит. Глупавия човек си казва: "Аз сбърках, кофти работа". Умният си взима поука и опитва пак. Никой не е успял от първия път, прочети за Айнщайн, Мадона, Еминем, Ейбрахам Линкълн. Мисли само за това за какво те учи всяка "грешка". Не знам какво още да ти кажа, никой тук не може да ти помогне, виждам, че си интелигентна и че искаш да направиш нещо с живота си и силно се надявам да се вслушаш в думите ми, да спре да ти пука, да се наслаждаваш на живота, да опитваш различни неща и ти гарантирам, че ще успееш.

2.   И аз съм така. Бях започнала добре, даже доста добре и изведнъж - много зле. Апатия, мързел, леност. Като бъгната съм от 3 г.

3.   Здравей,
Защо си решила така? Кой ти го каза? Аз лично не ти вярвам. Няма как да не ти се отдава нищо. Все нещо ти се отдава. Имай в предвид, че не всички жени са домакини. Ти можеш да си добра във фотографията, или рисуването, или писането на стихове, или програмирането. Не е казано, че трябва да си добра в домакинството. Иначе, на всеки се случва дане е чул или да не е разбрал. Може или ти да си се разсеяла когато някой ти казва нещо, или просто човекът който ти казва, да не се изразява правилно.
Моят съвет е да не се отчайваш! Ще се научиш на всичко, от което имаш нужда.
Белатрикс

4.   Започни йога упражнения, започни да спортуваш, да учиш, чети книги, решавай логически задачи, образовай се. Аз бях като теб, но направих тия неща и не преставам да се боря за развитието си. Прочети в интернет темите "да тренираме мозъка" "да се концентрираме" "41 неща за да се пчувстваме по добре" казвам ти го защото сама казваш че си разсеяна и неможеш да се концентрираш!!!!

Smilee A9

5.   и аз се чувствах така по едно време, изолирах всичко и всеки, които ме потискаха

6.   Подкрепям номер 1!
Точно такъв съвет щях да ти дам и аз.
Бих допълнил с препоръка (от свой опит), че трябва да заместиш отчаянието с упоритост и инат. Когато паднеш, стани, поотупай се и продължи в същата посока. Умения се създават с постоянство.
Успех ти желая!

7.   Благодаря на всички отзовали се!
Много точни съвети ми давате, само трябва да се вслушам в тях и да ги усвоя, а това не е лесно.
Но се чувствам подкрепена и окуражена.
Благодаря ви още веднъж!

8.   ''Мисълта, че за нищо не ставаш, те скапва и разрушава. ''
--------------------------------------------------------------------

Абсолютно вярно.

Вторият ми баща с години ми втълпява как нищо не правя като хората. Биологичният ми баща е починал, когато съм била на 4 г. Преди седмица ми се разкрещя отново, майка ми не ме е възпитала, на нищо не ме е научила. Под ''нищо не ме е научила'' разбирайте слугинство. Да ходиш подир г. за на мъжа нон-стоп без значение дали си болна или здрава. Е, майка ми се разболя и трябваше да поема всички отговорности вкъщи. Преди си ги поделяхме двете, аз върша едно, а тя друго и така. Та за една баня, която бях изчистила след него стана този пореден скандал. Били полепнали мъхове по стените на банята, как съм могла да я оставя така? А аз не видях да има такова нещо по стените, както и да е. Нужно ли е да ми дига скандали в присъствието на болната ми майка? Много дребнав човек, все ще намери причина да ти се развика, дори да види и прашинка и скандалът е готов. Нямам никакво самочувствие вече, всъщност, въпреки че бях отличничка в у-ще и в университета, не съм и грозна, от която хората да бягат на отсрещния тротоар, отвътре се чувствам като най-некадърното момиче, най-отблъскващото и недостойно момиче за едно момче.
От доста време искам да си намеря хубава работа и да се махна от вкъщи, но като знам, че нямам самочувствие и увереност в собствените ми способности, как ще стане това? Хората не са прости и усещат неуверените хора. Не мога да лъжа, емоциите ми се изписват на лицето, не мога да се правя на уверена, когато не се чувствам така. Това, което чувствам съм аз в момента.

V

9.   избий се това от мозъка игнорирай мисълта за това бъди оптимистично настроена. Аз примерно като ставам си казвам нещо по-оптимистично, за да може нагласата ми за през деня да е добра

10.   Няма такъв филм "За Нищо не ставам", просто още не си открила онова, за което те бива.