Споделена история от Други

Най-романтичните бг филми
Здравейте! Много ви моля изкажете си мнението по въпроса кои са най-романтичните български фили! Ще съм ви много благодарна.

Коментари

1.   За мен филмът е "Комбина" от 1982г. с участието на Ваня Цветкова и Иван Иванов. Самият филм не е романтичен, но след филма дълго ми беше мъчно за тази прекрасна двойка - сякаш родени един за друг!

2.   ами те все са разни драми, аз затова предпочитам комедиите (говоря за киното отпреди 90-та)

3.   Да, подкрепям № 1. "Комбина" е страхотен; също "Всичко е любов", пак с Иван Иванов.

4.   За български романтични, филми според мен няма сполучливи. Да българите са добри актьори но за романтика просто не умеят да го изиграят. Докато в комедиите повече ги бива. А за романтичните филми според мен латиноамериканските, колубийските са наистина добри, в тях романтиката оживява, те умеят да изиграват чувствата отлично. Това е моето мнение, въпрос на личен избор.

5.   Стъпки в пясъка.

7.   " Всичко е любов ", "Маргарит и Маргарита", "Романтична история", "Дом за нашите деца" - сериал, "Нощ без теб"

8.   Маргарит и Маргарита ! :)

9.   Блатодаря за коментарите! Подкрепям мнението, че Комбина е много хубав филм както и филма Всичко е любов. Ще приема предложениета ви и ще изгледам и другите филми, които ми пледложихте. Мерси много.
-Аворката-

10.   Колкото и да харесвам "Маргарит и Маргарита" и при все, че е любовна история в сюжета, ама РОМАНТИЧЕН??? Далече е от романтиката...

11.   "Вчера" (1988)
"Оркестър Без Име" (1982)
"Всичко Е Любов" (1979)
"Козият Рог" (1971)
"Сиромашко Лято" (1973)
"От Нищо Нещо" (1979), "Pицар Без Броня" (1966)
"Таралежите се раждат без бодли" (1970)
"Любимец 13" (1958)
"Дърво без корен" (1974)
"Мъжки времена" (1977)
"Кит" (1969)
"Войната На Таралежите" (1979)
"Опасен чар" (1984)
"Топло :(1978)

Страхотни български филми. Има и много други, но само за тези се сещам. Не са само любовни!

13.   Мерси :-*
-Авторката-

14.   Два диоптъра далекогледство - комедия и романтика :)

15.   Love. net

16.   :) мерси

18.   Мъж за милиони (2006)

19.   Следвай ме (2003)

20.   Тъжната истина е, че българското кино умря в прехода. Не ми хвалете новите филми и актьорчета, това, че някои искрено ги харесват само годертава лощия им вкус. Всичките блатековци и незнам коиси (не ги познавам, не са изпъкнали с нищо! ) не могат да стъпят и на малкия пръст на един Калоянчев, Цонев, та дори и на Тодор Колев! Почивай в мир, българско кино...

21.   С удоволствие гледам стари български филми, по отношение на романтиката обаче не се сещам за много примери. Все пак ми изниква в съзнанието филмът "Козият рог" с безмълвната любов между героинята на Катя Паскалева и овчаря, изигран от Милен Пенев, на фона на музиката на Мария Нейкова. Също и "Крадецът на праскови" - там интересното е, че Невена Коканова и сръбският актьор Раде Маркович, които изпълняват главните роли, се влюбват не само на екрана, а и в живота. Третият пример е "Осъдени души", макар че там главните роли не се изпълняват от български актьори, но филмът все пак е български.

22.   "Момчето си отива" - най-прекрасния български филм според мен.