Споделена история от Други

Характерът на мъжете
Здравейте! Аз съм момиче на 23 и от близо година не спирам да събирам мнения на други момичета относно характерът на мъжете в България. Първо веднага да кажа, че съм далеч от мисълта да поставям всички под общ знаменател - това е грешно и всички го знаем. Обаче не мога да не скрия и изненадата си, че повечето мнения, които събрах си приличат по доста неща.

Мъжете в България не са решителни ( или поне жените са по-решителни от тях).

Голяма част са сладникави романтици, които в същото време са непоправими ревнивци.

Голяма част са несериозни и се пускат по течението без да мислят за последствията.

Въпросът ми е: защо са такива???

Не си мислете, че съм мъжемразка, напротив, предпочитам мъжките компания пред женските. Никога не си спомням да съм страдам от липса на мъжко внимание. Не искам да нагрубявам, просто споделям, че повечето момчета са неуверени в себе си, не знаят какво искат, а когато разберат не знаят как да го постигнат. Това си е лично мой извод, направен не само от личен опит, но и опита на всички момичета, с които съм говорила.

Разберете ме правилно: не искам да насъсквам мъжете срещу мен! Искам да получа още мнения по въпроса: защо повечето мъжете са така неуверени и често са много несериозни? Това следствие от българския модел на възпитание ли е или българската действителност? Или тъй като аз съм силен характер и определено съм решителен човек, това ми прави толкова голямо впечатление?

Коментари

1.   "Мъжете в България не са решителни ( или поне жените са по-решителни от тях)."

Аз съм в тази група :)

2.   А мъжа който би ти харесал
трябва ли да е богат(кола, апартамент ,
бизнес и тн.) или може да е беден ,но
РЕШИТЕЛЕН студент по молекулярна
биология РЕШИЛ да открие лек за спин.

3.   Мъжете попринцип,а не само в България са едни глупаци .. те винаги оценяват това което са имали след като са го изгубили.
Но специално за мъжете в България аз съм за тази група - "Голяма част са несериозни и се пускат по течението без да мислят за последствията."

4.   Mъжете в българия са нерешителни защото си мислят че повечето момичета са материални и им липсва самочувствие от тази гледна точка според мен и много от тях са ми го споделяли

6.   Не съм съгласен. От нищото ти реши да напишеш това. И аз мога да те контрирам по същия начин за вашия пол ? Дали сме решителни или не- всеки си има своя "плюс" и своя " минус".

Номер 2 е прав..

Повечето жени гледат парите и само парите и нищо друго не ги интересува. Постоянно слушам за шейхове, за прислужнички и тем подобни разкоши. За добро или лошо наличието на пари определят характерите и на двата пола.

7.   Всеки човек е уникален. Наистина има някои особености както за мъжката, така и за женската психика и те са в основата на различията най общо, характерни за разделението, което понякога правим. Но....що се касае за нерешителност, неувереност, несериозност и т.н - това са все личностни качества, които всеки един индивид формира у себе си в процеса на своето развитие. Има прости и образовани, има мотивирани и немотивирани, има уравновесени и психически нестабилни, има отговорни и безотговорни хора, има егоисти и алтруисти както има и повърхностни и нерешителни хора, но има безумно навити и инатящи се хора, които отстояват позициите си дори и заради принципите си... Истината е , че простотията се шири сред нас и "качествения материал" е в дефицит. Не мога да предположа колко поколения ще са ни нужни, за да се появят качествените хора със "съдържание" морал и култура

8.   Всичко е относително.
Мъж-24 години

9.   Смея да твърдя, че просто не си попаднала на свестен човек до себе си. А да съдиш по тези, с които досега си общувала и за останалите като цяло не смятам, че е много правилно. Може би решителността на мъжа зависи от жената до него. Според мен приказката, че "една жена както може да издигне един мъж, така може и да го сравни със земята", е много вярна. Говоря от собствен опит. Пожелавам ти да намериш решителен и сериозен мъж, защото това не е мисия невъзможна. Успех.
От една жена, която вече има такъв мъж до себе си

10.   Опа! Я пак? Аз съм мъж който опрделено знае какво иска и мога да ти кажа, че макар и "сладникав романтик" не бих допуснал жената до мен да бъде само в мъжка компания. Причината е, че приятелката ти Гошо има пенис и би бройкал к'вото му падне. А иначе да, по-добри "приятелки" сме от жените, щото не сме кучки (в последното не съм сигурен, че важи за всички мъже). Повярвай ми-това не са комплекси. Ти мила как би се чувствала ако гаджето ти се развява напред назад с разни мадами и представи си ти знаеш, че те искат да го чукат? Малко грубичко се изразих, но бях директен.
Ралф

11.   " Ти мила как би се чувствала ако гаджето ти се развява напред назад с разни мадами и представи си ти знаеш, че те искат да го чукат? Малко грубичко се изразих, но бях директен."
Ралф
Браво Ралф.Аз съм на същото мнение, защото ме уцели по ахилесовата пета.
Теодор

12.   Колкото са брутални мъжете, толкова са и жените
Жените обаче имат повече предимства, не го казвам щото съм жена, но фактите говорят не аз.. Важен е баланса и симетрията а между двата пола всичко долу горе е на един и същи хоризонт.. А и поколенията се менят .. познай кво на учаква след 50-60 г. не знам колко, но знам, че всички хора ще са жени.... мъже педровци и ние женските :)

13.   12, сори за иронията, ама предпочитам след 50 г. да съм дърт педал, отколкото необразована женска като теб.

14.   13 Виж не знам с кво съм та провокирала ама си ги запази за себе си следващия път, защото е супер ненужна информацията с която някакси си искал да помогнеш на човека, който е измислил темата!! ок? Просто не ме засяга чуждото мнение, за това не съм нахранила всеки, който считам че греши покажи малко възпитание ...

15.   МИТИО: Слушай мацка за всяка врата си има ключ. Иначе казано за всяка #*&$ си има ***! И още нещо не съм чел Библията но мисля, че това е вътре "ТЪРСИ И ЩЕ НАМЕРИШ". И нещо ме подразни казваш мъжете в България. Била ли си извън България, че да говориш така? Защотот аз съм бил година и мога да ти кажа с голяма увереност че хората не се различаваме много в различните страни МЪЖЕТЕ сме си мъже и ЖЕНИТЕ сте си жени. Гледай хубавото в нас храни ни пои ни и пускай от време на време и ще сме щастливи и ти ще си щастлива. ВУАЛЪ

16.   Нека кажа,че мъжа е като кучето,да му сипеш,да го похвалиш,да го по галиш и той е щастлив.за съжаление аз,а и повечето не сме такива,на нас не ни трябват кучета,а аз все такива намирам,само дето някой лаят по-малко.за т'ва и се отнасям към тях подобаващо.ако щете ме съдете,ма то май на тях повече им харесва да бъдат подчинени,не съзнателно е,но им харесва,дори да го отричат.