Споделена история от Тинейджърски

Искам да пея, но ме е срам от другите
Ето и моята история... Аз съм едно обикновено момиче на 13 години. Това, което ме мъчи от близо 2 месеца е, че искам да ходя на уроци по пеене. Добре, но като се притеснявам другите какво ще кажат? Повече от половината ми приятели не са ме чували как пея и като им кажа, че искам да се развивам в областта на пеенето ще се пръснат от смях. От малка много обичам да пея. Двете ми най-добри приятелки не приемат пеенето на сериозно и се чувствам някак си гадно за това. Имаме певица в нашия род - братовчедка ми. Казах на мама, че искам да ме запише на уроци и тя се съгласи. Не искам приятелите ми да ми се смеят. Искам да ме приемат сериозно и да разберат, че обожавам да пея. Това ще прозвучи така все едно се хваля, но не е така. Досега не са ми казвали, че пея фалшиво или нещо такова. Не знам как да им кажа да се опитат да ме разберат. За мен музиката е ВСИЧКО. Няма ден, в който да не пея. Моля Ви дайте ми съвет как да постъпя! :) Благодаря предварително.

П. С. Извинявам се ако има грешки.

Коментари

1.   И аз се чувставам, като теб и имам такава братовчедка, която ходи по концерти и се изявява, а баща ми само я хвали колко е добра, а аз като пея не ми обръща внимание и това ме прави тъжна. Запиши се на уроците, но не казвай на твоите приятелки, докато не стане сериозно. Следвай мечтите си поне ти, защото моето семейство не ми дава.

2.   Мила какво срамно има в това, че искаш да ходиш на уроци по музика? Напротив дори е обратното, щом казваш че музиката за теб е всичко трябва да си горда, че си готова да следваш мечтата си, а какви приятели са това, когато не могат да те подкрепят в решението ти? Дали искаш да пееш, танцуваш, свириш си е твое лично решение и НИКОГА не трябва да те е срам от това, все още си много малка за да ме разбереш, но тепърва трябва да се научиш да държиш и да преследваш, това което желаеш, и тепърва ще разбереш какво са приятелите... да се подиграваш за подобно нещо говори само колко ниска култура имат хората, с които общуваш!

3.   Щом не пееш фалшиво, няма от какво да се притесняваш, не се ръкводи от това кой какво казал, преследвай мечтите и целите си. Успех.

4.   Благодаря ви! Ще се опитам да сбъдна мечтата си. :)
От авторката

5.   ОООООО, все едно аз съм го писала това! ;д :))) Просто действай! Няма нищо срамно в това да имаш такъв талант-покажи го като можеш! :)

6.   Какво ти пука кой на кого ще се смее? И на Елвис Пресли в училищните години му се подигравали заради странната му прическа, но човека се е доказал като най-великия изпълнител за всички времена. И една от най-явните му черти е точно прическата му, която е много фешън между другото...

Мислиш ли, че той щеше да успее, ако се влияеше от чуждото мнение? :)

7.   Моят съвет е съвсем простичък. Не се отказвай от мечтите си, защото ако не последваш тази мечта цял живот ще те преследва и ще се чудиш какво е можело да бъде ако си опитала ;)! BELIEVE IN YOUR DREAMS
Няма от какво да се притесняваш иии успех :)!

9.   Аз не знам дали мога да пея, защото нямам нищо.. А искам да пея и да се занимавам с музика.. Никой не знае за това, а и да знаят няма да го приемат на сериозно и ще ме игнорират както винаги ( говоря за родителите си ) а и ще кажат, че нямаме такава възможност ;((

10.   В това няма проблем, хубаво, че си намерила нещо, което ти харесва, но ти можеш да се занимаваш с пеене и без другите да знаят... А ако толкова искаш да се самоизтъкнеш, тренирай гласът си, провери в интернет за някакви съвети относно с това как да започнеш, а след това, когато другите видят че можеш да пееш - ще те вземат на сериозно.
Моята страст е баскетбола вече 2 години, но не мога да се науча да играя, защото нямам възможност, просто градът ми е такъв, че няма къде да се развия в тази област. Но това на теб не ти е проблем, след като можеш да си пееш най-малкото под душа. :Д

Поздрави,
Мr. Panda a.k.a. Momo

11.   Здравей, аз съм момиче като тебе, дори собствената ми доведена сестра знае, че се срамувам тя си мисли, че дори не мога да пея всички мои приятели са същите. Аз споделих с родителите си те ме записаха на уроци. В началото се срамувах много, но всички от уроците ме успокоика. Започнах да пея учителката ми каза, че пея хубаво и също да не се отказвам от мечтите си. Всички мои приятели включително и сестра ми се вдъхновиха от това, което мога. Аз много се зарадвах. Съвет:Не се отказвай от мечтите си!!! :-) :-) :-)

12.   Хей и, аз съм така обожавам да пея и мисля, че пея добре (не, че се хваля) Но до сега никой не ме е чувал как пея и ме е срам ако някой не ме хареса... искам да се развивам в тази област добра съм и с китарата, но... не знам какво да правя и как да го кажа на всички дори и майка ми не ме е чувала как пея... когато чуя музика става нещо с мен... Моля ви какво да правя? !?