Споделена история от Други

В какво съм се превърнал?
Здравейте на всички.

На 21 г. съм отгледам съм в прекрасно семейство от добри и умни хора.

Имам проблем и не мога да го разбера или реша, но нека започна по отначало.

Като цяло в училище не съм бил много общителен, попадал съм в класове в които има насилие и унижение на по- слабите ученици. С времето се дистанцирах от всички хора покрай мен и не намирам желание да излизам или общувам с хората. Когато съм сред много хора откачам, чувствам се много зле. С времето осъзнах, че света в който живея е нереален ( седя си в нас гледкам си телевизия и джиткам безцелно на компа, копирам от големите ежедневието им ) без да осъзнавам, че всичко което ме заобикаля е постигнато с много умствен труд и работа.

Когато се изисква да направя нещо простичко най-често се панирам или разстрепервам или когато трябва да слушам важните неща за да ги науча, аз не попивам абсолютно нищо, чувствам се празен в главата и объркан.

Когато съм зад волана също съм шаш и паника, а отностно всякакъв вид документи които са важни да се знаят, или например дадени места на които се уреждат плащания или други неща са ми в сянка, т. е. не помня къде са.

Снощи говорихме за пореден път за образованието, което трябва да изкарам,
просто мозъка ми отхвърля казаното от
родителите ми във по-голяма част от деня, защото
знам, че изпитвам трудност с писането, смятането или каквито ида било логически или практически функции.

Изпадал съм в някакви умопомрачения с много лоши мисли и често съм обект на разговори в къщи с последици от викания и скандали...
Молих ги дам пратят на доктор ама ми отказаха...

Искам да съм нормален, искам да се поправя, поне докато са всички около мен живи здрави....

Моля помогнете!!!

Коментари

1.   Приятелю, от цялата работа не разбрах как имаш книжка и сядаш зад волана, а с вашите говорите за образованието, което трябва да изкараш, т. е. което ти предстой да изкараш. И как седиш пред компа и джиткаш, копирайки ежедневието на големите, като че ли големите цял ден седят пред компа и джиткат. И другото, което си написал, че не схващаш нищо и нямаш хал хабер от най-елементарните неща, а си осъзнал как стоят нещата до този момент с тебе и хората, който са около тебе. Ама най-напред се научи къде се поставят запетайки и после наистина си за лекар, ама ме съмнява, че ще може да ти помогне.

2.   Номер 1, не така злобно!
Авторе, поне си осъзнаваш проблема, което е добро начало на решаването му. Щом сам си осъзнал толкова неща, значи не си глупаво момче! Иди сам при личния си лекар, обясни му как стоят нещата (проблемите, които си описал тук) и му кажи да ти даде направление за психолог, също и да ти препоръча някои имена.
Успех и се опитай да мислиш по - положително.

п. с. Не обръщай внимание на злобните коментари.

3.   Интересна болест и аз искам такава диагноза "изпитвам трудност с писането, смятането или каквито ида било логически или практически функции" С яденето, седенето на компютър и ходнето по кафета трудност не изпитваш нали?
Болестта ти повечето хора я наричат мързел! Изпитвал бил трудност и аз изпитвам трудност сутрин да стана в 6 за да ида на работа, изпитвам трудност и да работя, ама го правя.

4.   Така е, няма кой да ти помогне ако сам не си помогнеш.
Акцията по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се.
И аз мога да кажа същото - и на мен не ми се правеха /както и не ми се правят/ нещата, за които говориш - нито ми се е ходило на училище, нито ми бяха интересни и ми се учеха нещата, които ни караха да запаметяваме и които нямат реално много полза за живота и за нас като хора... после вече в университета който иска да става инженер отива съответно в такава специалност; който иска друго - в съответната специалност.

Та не ми се ходеше, но ходех. Впоследствие и на работа и по институции и документи за разни неща не ми се е ходило, но ходех с усилия на волята. Иначе трябва да легнеш и да умреш.

Като съвет - доктора и хапчетата не са решение. Докъде ще стигнеш, ако още отсега тръгнеш по доктори и започнеш с хапчета - хапчето не помага и не лекува, а докторите друго не знаят... какво ще правиш когато се срещнеш с реалните проблеми? ...

Затова, ориентирай се на някъде, към нещо, в някаква посока. Като начало се запитай какво искаш да правиш в този живот? и се придвижвай натам. Лесно няма за никого... мама и тате са до време, ами после? Помисли за нещо, с което ще си изкарваш прехраната.

5.   Не разбрах само, ти усещаш как мозъка ти започва да заленява, заради което изпитваш трудности със справянето с дребни проблеми, или почваш да губиш интерес към заобикалящото те, и смисъл в съществуването ти, и като цяло на хората? Това може да е депресия, или лично осъзнаване.
В подобно състояние бях почнал да изпадам аз и даже родителите ми мислиха, че ми има нещо, а аз просто почнах да не намирам смисъл в нещата като цяло. Никога не съм бил религиозен, но станах атеист с времето. Аз също се дистанцирах от съучениците си като теб, точно заради примитивността на някои от тях. Въпреки, че сега имам доста познати, понякога се чуствам като длъжен, че трябва да изляза с тях, по-добре ми е сам с мислите ми. Това може да доведе и до липсата на желание за продължителен контакт с момиче. Със сигурност не си луд, щом осъзнаваш, че имаш проблем. За жалост проблема може да е необратим, защото аз се чувствам добре, само когато не ми остава много време за размисъл или съм пиян. Не ползвам наркотици, дано не стигна до там, за да накарам ума си да изпитва първично удоволствие.

6.   Мили Авторе, намери си занимания и някаква цел, към която да се стремиш. Излизай и се забавлявай. Живей.
Не сядай толкова често на компа, този виртуален свят до това води.
Разсейвай се, за да не изпадаш в депресии и да забиваш.
Брат ми е в подобно състояние, цял ден цъка или спи и цял а нощ, като че ли играта е живота му.
Отдава се на мързелуване, а има сериозна пр. от доста време.
Когато заговорим за това, той ми отговаря, че живота си е негов.
Но в момента живее при мен (аз съм семейна с дете).
Води приятелката си някой път да спи в нас.
И той е в някакъв кръг, от който не иска да илезе.
Ядене, спане, компа, приятелката..
Направи всичко възможно да не се превръщаш в ленивец.
Животът е пред теб. Стегни се.
Mss Sadness

7.   Мен пък ми звучи като някакъв вид социална фобия и също така депресия! Смисъл до колкото разбрах си затворен, трудно ти е да общуваш и сред хора ти става зле. Дистанцирал си се от всичко и всички и си загубил смисъл от живота, с една дума си в депресия и ти е трудно да излезеш от това състояние. Смяташ че не можеш да се справяш с битовите задачи, но това е в резултат на твоята неувереност и ниско самочувствие. Не знам как да ти помогна и аз съм в подобно положение