Споделена история от Други

С дрехи или без? Новата мода или селяндурска простащина ?
Каква е новата мода по улиците на големите ни градове, за селата не зная, защото не съм присъствала. Защо момичетата и зрелите жени дори, забравиха всякакъв свян и голото рамо се превърна в гол гръб, та чак -гола гърда едва ли не, белите тесни панталони без бельо са вече ежедневие, блузки без сутиени и впити клинове? Това ли е подходящото "облекло" за ходене на работа, за разходка или за среща с гаджето? Къде е границата между привлекателност и женственост и чиста простащина и проститутска визия? Нерядко се учудвам, че много от носителките на тази мода са всъщност образовани млади хора или жени с кариера, кое ги кара да загърбят приличието и да се показват до отчаяние, сякаш са на дългогодишна сексуална диета или никога не са ги учили кое облекло за какъв повод е? Толкова ли обедня народът ни и толкова ли ниско падна летвата, че не можеш да различиш "работеща кака" от обикновена жена?

Коментари

1.   Не знам, но в сравнение с преди дори ми се струва, че сега младите са по-облечени. В 90-те ходиха жените много по-проститутски облечени- минижупи с блузки с гол пъп, долу токчета. И днес си личи, че си в София, не във Виена по улицата, но намирам, че жените са станали къде-къде по-облечени, а и има вече западни марки у нас и хората се обличат много по-добре поне в големите градове. Не съм виждала в последните години съчетание - къс панталон или пола къса блузка. Иначе и това лято късите панталонки са модерни - защо не, когато човек има тялото да ги носи? Горе младите носят тениска, блузка, но не и с гол пъп. Клинове се носят, но отгоре има мини пола. Лошо ли е? По мое време се носиха клинове без нищо. В началото на 90те беше тази мода - клин и тениска горе. Всички ходеха така, а мъжете с анцузи. По-добре ли беше?
Май някой завижда на фигурата на жените, които са по-секси? Нямаш ли друга работа за вършене, свои живот?

2.   Всеки разбира модата по свой начин.
Истината е, че от класата, модата до простотията има много малка крачка.
Стилът и класата са в основата на всичко. Не ги ли притежаваш ще изглеждаш евтино и цинично винаги.

3.   И какво против клиновете имаш? Или голия гръб? Не е като да са тръгнали съвсем голи нали? Аз например много обичам блузки с гол гръб, защото си харесвам гърба. Ако си слаба и имаш хубави крака и дупе, защо да не носиш клин? Или пък къси гащи. Като имаш хубаво тяло, защо да не го показваш?

4.   Авторе, не си чел Алеко Константинов, нали? Там Бай Ганьо се оплаква, че не можел да различи едната от другата: "А бе я ми кажи, как ги познавате вий коя е такваз, коя не е? Аз много пъти съм се бъркал, а? "

Сега виж, как си завършил ти: "Толкова ли обедня народът ни и толкова ли ниско падна летвата, че не можеш да различиш "работеща кака" от обикновена жена? "

Вади си изводите за закостенялото мислене, ориенталските манталитети и т. н.

Дядо Торбалан

5.   ДО АВТОРА: Ти жена ли си или мъж, не разбрах? !

6.   и аз нося постоянно гол гръб и кво

7.   Много си е добра модата, момичетата са ни много хубави и трябва да го показват.

9.   Добре си е сега. Само едно не харесвам-женските анцузи. В момента почти не можеш да намериш свободно падащ, или пък с джобове. Много трудно, всички са впити в теб. За спортуващите редовно като мен си е направо ад, особено ако се изпотяваш повечко...

10.   Авторе/авторке, нивото на разголване на жените по света (не само у нас) е право пропорционално на шансът да станат твои партньорки в този живот. От името на мъжете в България заявявам, че на мен ми е все едно дори жените у нас да тръгнат напълно голи - щом ще са трудни и ще се правят на недостъпни, то нека да виждаме всичко, което има да се гледа (без характера им, но той също е на показ в известна степен). На мен ми се струва спаведливо спрямо нас, мъжете. :)

В мюсюлманските страни ходят доста облечени, но не виждам някакъв огромен прогрес и подобряване на качеството на живот от това. А истината е, че средата е трудна за намиране - или се разголещват твърде много, или се покриват прекомерно.

11.   Ок, кажи какви дрехи трябва да се носят. Ти изброи почти всичко. Хайде, кажи ми - утре сутринта как да се облека, за да не изглеждам като "работеща кака"?

12.   Авторът - занимавам се с мода, но не професионално/засега/. Обърнете внимание всички още веднъж на какво наблягам : не само на конкретните дрехи, а именно поводите и местата, където се носят. За това иде реч най-вече. Интересувам се от различни мнения на различни хора, такива, дошли от село и такива, родени и израсли в големия град, както и такива, които имат виждане как стоят нещата в Европа или пък в Америка. Тук не става дума за завиждане или нещо подобно, а именно за забравяне на класическите ценности в облеклото и етикета, но не не във висшата мода. Всеки е разбрал поста ми по своему и е отговорил, за което благодаря все пак. За питащите, на 19 години съм и нямам проблем с фигурата. Вярно е, че съм от по-консервативно семейство, но не това обсъждам в момента.
Гледала съм много снимки от балове от преди доста години, когато моите родители са празнували, по-големите ми братовчедки и наблюдавам разликата. Приемете този пост като някакво проучване, макар че вътрешно аз наистина изпитвам някакво възмущение. Моите съученички определено не ходят с клин и отгоре пола, напротив, даже не помня скоро да съм видяла подобно съчетание, но това няма значение. Интересни са ми мненията на хора от различни възрасти и пол.

13.   №7, би ли ти било приятно дъщеря ти да се показва повече например? Стоп, ти едва ли имаш такава? Не е ясен коментарът на №6. Както чета, разбирам, че е зададен някакъв си въпрос-въпроси без отговор. Авторът си има отговор изглежда, ами търси причините. Те наистина се коренят и в беднотията и в простащината и в обществото ни. Има показване и показване. Всеки да отсъжда сам за себе си.

14.   Да, за да можете да лъскате, нали:DDDDDDD, бе номер 7

15.   Аз пък съм проститутка, но не се обличам така. Защо наистина се обличате, толкова предизвикателно? Това, което имате- то се вижда, достатъчно е само да го загатнете леко, а не да вървите голи. Нищо лично, просто мое мнение.

16.   Голо рамо, гол гръб-къде е проблемът и какво лошо има, че не разбрах?
Всички сме се родили голи, не се раждаме с дрехи. Какво толкова има да крием? Авторе, слагай скафандъра и си намери друга работа.

17.   Тук изопщо не става дума за„лъскане”номер 14, става дума за красотата, никой не е казал че трябва да ходят голи.