Споделена история от Други

Aдвокатски задължения
Здравейте, мойта история е свързана от части с топлофикация и най - вече към некоректен адвокат. Осъдена съм без да знам от топлофикация за сумата от 3000лв. Вече са 6000лв. с разноски по делото с такси на частен съдебен изпълнител и така. В денят когато е трябвало да получа призовка за делото, аз съм била в болница с диагноза инсулт, имам доказателство за това епикризата с която ме изписаха. Хващаме адвокат аз и дъщеря ми и той ни казва какво трябва да направим. Да снимаме делото, да платим такса от 110лв. в съда и да му представим нужната епикриза като единствено доказателство за да може да се върне входа на делото. Минаха се 6 месеца от тогава, звъня на въпросния адвокат и той започва да се крие от мен. Не ми вдига телефона си или ми пробутва разни стажантки те да говорят с мен. Изпуснах да ви кажа, че имам запор на 1000лв. в банката и 1/2 от жилището ми, въпросния адвокат се кри 10 дена от мен и накрая аз отидох за 60 път до кантората му и този път ми отвори врата и ми заяви, че му дължа 300лв., така и неразбрах за какво. Нашата уговорка беше, че той няма да ми иска пари въпреки, че съм го попитала 10 пъти колко ще ми струва това да ми бъде адвокат, той каза, че като спечели делото ще си вземе парите които му се полагат. И също така има развитие по делото и той го крие от нас. Моля ви за коментар. Благодаря

Коментари

1.   Вие не сте ли били на делото?
Иначе, най-вероятно големите суми, които са ви пресъдили да плащате са от другата страна. Адвокатът явно е загубил делото с-у Топлофикация и дори на него да не дължите пари (не сте подписвали договор се надявам), то другата страна ще си ви е осъдила за разходите по делото.
Съветвам Ви да отидете за начало в кантората на съдя изпълнителя и да видите на кого и колко пари дължите, да се споразумеете за начина за разплащане.
Адвокатът Ви е бил до толкова некоректен, че не Ви е предупредил, че нямате начин да спечелите делото. Вие обаче е трябвало да се погрижите да отидете или да изпратите ваш представител на делата и да знаете, как се развиват нещата. Вие е трябвало да се интересувате за сумите, които дължите и ПРЕДИ да ви запорират жилище и сметки е трябвало да се срещнете с кредиторите и да се разберете. Сега е вече късно и яко сте затънал в л... та.
Потърсете познат адвокат, но най-вече - вложете време и усилия сам. Подредете документите си и знайте сам за себе си, къде сте в момента. Съдилищата няма да Ви помогнат, ако нямате право. Четете законите и за Бога - плащайте си дълговете навреме или доброволно се освобождавайте от имущество, което НЕ МОЖЕТЕ да си позволите. Понякога животът под наем има своите предимства. Изчистете кредитите си и почнете от 0-та. Нямате вече какво да губите!
След всеки край идва ново начало. Горе главата!

2.   Мисля, че просто сте загубили делото и дължите на адвоката си хонорар от 300лв. Независимо че сте загубили дело на адвоката ви трябва да платите не знаехте ли? Адвокат не се наема само срещу спечелване на делото.
Повечето дела с топлофикация се гледат без присъствието на ответника. Ако е нямало кой да получи вашата призовка е било залепено на вратата ви съобщение. От там нататък сте имали право да оспорвате делото в 7 или 14 дневен срок, вие не сте оспорили, затова решението е постъпило при съдия изпълнител.
Вашият адвокат не виждам да е некоректен, може би просто вие не разбирате какво ви е казал. Дали сте 110лв да се разгледа дали да се даде ход на новото ваше дело и от съда не са дали ход и са прекратили пройзводството. Въпреки това вашият адвокат е присъствал на това заседание и ви е защитавал като ищец, затова му дължите 300лв.
Сега идете при съдия изпълнител и вижте колко дължите, защото сумата се е увеличила със около 600лв заради новото дело. разберете се как да изплащате и друг път си плащайте режиините сметки.

3.   Авторе, да ви кажа не е задължително да присъствате както на първото дело така и на това за което сте наели адвокат, по смисъла на закона в това дело сте обвинена за "не тежко пристъпление" съответно вашето присъствие не е задължително и вашето явяване в съда е по ваша преценка.
Като сте "хванали" адвокат, той се е опитал да поднови делото с едниственото доказателство епикриза с диагноза инсулт, но не е могъл, защото сте знаели, че не си плащате а ползвате, после сте получили червен плик от топлофикация с описано намерения на същата, преди да тръгнат да ви съдят. После след като два пъти не са ви намерили на адреса ви за призовката са ви залепили на вратата информационна бележка. А и след като не е задължително да присъствате в съда са ви осъдили, и адвокатът със епикриза за 7 дни /инсулт/ като едниствено доказателство, че не сте получили призовка не може да стори нищо. Сега ще кажете, че дъщеря ви идва с вас при адвоката, а е нямало кой да получи призовката, нямало е кой да види писмото от топлофикация, някой друг е почистил вратата ви от залепената бележка, а?