Споделена история от Други

Кое име да избера за детето ми ?
Здравейте,
Виждам, че има много подобни истории като моята, но все пак реших да ви попитам. Сега съм бременна в седмия месец с близнаци. Казаха ми, че са момчета. За това с съпруга ми мислим още от сега какви да са имената им. Баща ми се казва Калоян, но той не иска нито едното ми дете да го пиша на него, а бащата на мъжа ми се казва Иван, но аз не искам да ги пиша децата си така, защото това име е много разпространено и ми е омръзнало да го чувам постоянно. За сега се колебаем между няколко имена, а те са: Мартин, Йоан, Милен, Павел, Алексей, Симеон, Петър, Бранислав и Димитър, Ще гледаме да са с различна буква за да се различават по-лесно. Кажете кой две имена ви харесват най-много?

П. П в случай, че се окажат момичета също сме избрали четири имена. Кой ви харесват (пак може да кажете по две) Значи между: Катерина, Анна, Илияна и Мирослава се колебаем. :) На баща ми лично много му харесва Катерина и иска, ако имам момиче да го пиша така. Майка ми се казва Мирослава, а на съпругът ми майка му е Анна. Илияна на мен лично много ми харесва като име и така. А да и забравих да спомена, че родителите на мъжа ми са руснаци, но знаят български за това не обръщайте внимание на това, че Анна и Алексей са руски имена.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Всяко име е красиво ;) Е, без Палма Тараланска и Хралуп Печурски.

Впрочем, Калоян де факто значи „хубавия Иван“, а Иван е просто друга версия на „Йоан“, така че ако кръстите едното хлапе така (Йоан), ще почетете и двамата дядовци накуп, при това по заобиколен начин (щом единият не искал).

За момиче - при прочита на имената, сред които се колебаете, ми хрумна да предложа Алексиана. Малко по-екзотично е; Катерина е чудесно име (ала някак лично на мен не ми допада Катя, напомня ми на Катюша, което ми навява асоциации с разни дебели лелички). Алексиана го давам просто като по-многофункционално откъм прякори и кратки форми - после може да й се вика хем Алекс (и оттам Сашка), хем Сиа/я, хем Ана, а и звучи близо до Илияна. Но аз имам слабост към такива имена, които предразполагат за избор измежду няколко обръщения.

Поздрави и леко раждане!

2.   Едното непременно трябва да е Копчо Дупчев! Супер-оригинално име, с гаранция, измислено от мен преди повече от 30 години! За съжаление, не случих с момчета и с радост ви го преотстъпвам.

3.   Ми благодаря за коментара №2 но все пак името не ми хареса (не те обиждам)... ми ще гледаме да изберем някой от написаните горе. Иначе благодаря отново за коментара. :)

4.   Ами аз се казвам Анна, българка съм и много си харесвам името. Така че, за момичета от изброените от теб най-много ми харесват Анна и Катерина, а от мъжките имена от изброените ми харесвай най-много Петър и Димитър. Моето любимо мъжко име е Георги да си кажа все пак. :)

5.   Избери им някои чуждестранни и по-опростени имена. След години като емигрират, да може чужденците да се обръщат към тях правилно.

7.   Мартин и Бранислав и Катерина и Мирослава

от 14 годишната

8.   Александър и Тодор. Според мен това са хубави имена. :)

9.   Мартин и Петър

Анна и Катерина

Освен, че са благозвучни, звучат нормално в България и в чужбина. Мисълта ми е, че са имена, които навсякъде ги има.

10.   На мен лично за момче Иван много ми харесва, но щом така си решила... От тези имена, за момиче Катерина(със сигурност) и Мирослава. Междо другото на мен любимите за момиче са ми Катерина, Ерика и Александра, а за момче са ми Александър и Иван. А от твоите предлагам Мартин и Йоан.

11.   Глупаво е да питап непознато за такова нещо, но все пак: Катерина е много хубаво, и Анна си отива с него като за сестри :)
ЗА момче - Йоан си е направо присъда за детето, все пак сме 2013!!! Бранислав звучи грубо. Ами това е :) Честито и да са ти живи и здрави! :)

12.   Ами на мен лично много ми харесват имената за момче Йоан и Павел. А за момиче Катерина и Анна :)

13.   От мъжките имена, които си изброила на мен лично Алексей и Йоан ми се струват малко странни. За първото може би щото имам пра-пра-дядо Алексей (въпреки че е българин, а не руснак) и някак го свързвам с такива отминали времена. Иначе имената, които се си харесали, са хубави. А като Илияна ти харесва, защо не и Илиян в мъжки вариант?

14.   за момчета: Мартин и Симеон
за момичета:Катерина и Илияна
Искам да те попитам нещо: В семейството Ви има ли близнаци, че ти си бременна с близнаци? Питам те, защото в моето семейство има и ме опасява да не би и аз да имам. Знаеш ли как се предават? Ще съм ти благодарна ако ми отговориш.

15.   Привет! На мен за мъжки имена от изброените ми харесаха Мартин и Петър, а за женски - Катерина/задължително, много е хубаво/ и Илияна. Леко раждане!

16.   За момченца-Павел и Алексей според мен са най-хубавите имена (Димитър и Мартин също не са зле, но са доста разпространени).
Като цяло руските имена са много красиви и благозвучни.
За момиченца-определено Катерина(съгласна съм с баща ти прекрасно име) и Анна (отново красиво руско име).
Успех в избори, дано ти се родят здрави, красиви бебенца, които да ви радват много. :)))

17.   Мартин и Йоан

18.   Мартин и Алекс
Илияна и Моника :)

19.   за момче е хубаво Мирослав :)

20.   Йоан ми харесва най-много. След това Павел.
За момиче - Катерина на първо и единствено място.

21.   Петър и Павел, но ти каза, че не искаш имената много да си приличат, така че Мартин и Димитър са добър вариант. Леко раждане и живи и здрави да са ви :)

24.   В никакъв случай Мартин и Милен, на френски те звучат като имена на жени (Martine, Milene)

25.   Ако е момиче кръстете я Клара.

26.   За момчета Петър и Димитър или Мартин и Димитър ми харесват много. За момичета Илияна и Мирослава. :)

27.   Йордан <3

28.   На мен за момче винаги са ми харесвали: Александър, Валентин, Благой. За момиче: Доротея, Адриана, Валерия, Райна.
Иначе от тези, които си изброила ми допадат Мартин, Димитър и Катерина.

29.   Аз съм за кратки и точни мъжки имена и понеже видях Вашите варианти, нека ви кажа едно мое предложение
Алекс, Иво
Гласни отворени имена, универсални навсякъде по света
Да са ти живи здрави и да те радват - успех!

30.   За мъжки имена Мартин и Алексей ми харесват най-много от изброените.
За момичетата... Катерина (или Катрин, което на мен лично повече ми допада) и Илияна.

31.   Благодаря за коментарите всъщност Илиян не ми харесва като за момче само от изброените. Със сигурност едното ще е с руско име (все пак... няма как) а другото с българско. Казват, че ще си приличат за това ще са с различна буква.
Към №16 да в семейството ми има и близначки и близнаци. От на майка ми страната са близначките (те са й лели), а от на баща са близнаците (братовчеди са му). Но това за мен няма значение. Проблема в само в износването, защото корема ти е два пъти по-голям много трябва да се храниш постоянно на прегледи при лекари видео зони, но се свиква. За раждането не знам (не съм ги родила все още), но мисля да е секцио. Не ми се ражда два пъти едно след друго.
Към №22 не знам какво искаш да кажеш с това, но се обидих много от коментара ти. Не ме познаваш за да казваш каква майка ще съм.
Иначе както казах едното със сигурност ще е или Бранислав или Алексей, а другото все още се чудим. Брат ми се казва Симеон, но много не ми се иска може би Йоан или Павел ще видим, но ще е българско другото име.
От авторката.

32.   Момчета - Самуил и Симеон(Все велики българи), Стефан и Георги(отново на велики хора), Давид и Йоан(Библейски също), бих препоръчала също Верони и Явор(Лично на мен ми харесват) и последното което се сещам е Велизарий (Отново мое любимо име). За момичетата Надежда(Hope на английски и има смисъл) и Катрина

33.   Най-много ми допадат имената Мартин и Павел. А от женските имена-Анна и Катерина. Някога мислела ли си за двойни имена? Много са оригинални. Ана-Мария ми е любимото. Но също може и да се замени със Анна.

34.   Даниел и Даян са добра комбина.

35.   Алексей ми е любимото име. Уникално звучи просто :)

36.   Милен е много просто, а Алексей е странно и като порасне може да не си го харесва. Мартин според мен е най-хубаво. За момиче Анна и Катерина.

37.   Авторката:
Към №33 не не сме мислели за двойни имена няма смисъл като ще са близнаци.
№34 казах, че не искам да са с еднаква буква, защото няма да ги различават.
№35 и на мен много ми харесва, но съпруга ми се казва така на руски трите имена на детето ще звучат така: Алексей Алексеевич Ротенберг малко ще е странно не знам.
№ 35 вече ни казаха, че ще са на 95% момчета за това гледаме да мислим повече върху имената за момчета, но благодаря все пак.

38.   Авторке, обиждай се колкото си искаш! Това, че питаш напълно непознати, анонимни хора как да кръстиш децата си е толкова ТЪПО! Отделно, че коментарите ти относно мненията на хората са повърхностни, нито това, че ще са близнаци пречи да са с двойни имена, нито това да са с една и съща буква двете имена, ще пречи на хората да ги различават! Не се излагай повече, а остави съпруга ти да реши, ти като не можеш!

39.   Павел е най-любимото ми мъжко име

40.   Малко уточнение от мен Ана не е руско име, произхода му е от иврит и означава благодат. Освен това е и библиейско име, Св. Ана е майката на Света Богородица. Името е много хубаво. Аз ако имам близначки бих ги кръстила Ана и Мария, а за момчета Борис и Николай.

41.   № 38 и какво като съм питала. Не съм те карала да ми четеш темата не ме познаваш за да изразяваш мнение за мен. И напротив, ако са с една и съща буква няма да ги различават лесно ще са еднояечни при това. Съпругът ми иска да са с различна буква, а за двойни имена да не става дума кажи ми едно двойно име за момче де.

Благодаря на 40, 39 за коментарите.
Авторката.

42.   Аз съм за Павел и Милен. Традиционно български, но в същото време не така разпространени както Иван, Георги и Димитър. За момичета- Катерина и Анна. Аз много обичам да си промотирам името, защото винаги съм си го харесвала- Виктория. И мъжкият и женският вариант звучат много добре.

43.   авторке кои имена избра? :)

44.   Към номер 43 вече е решено със сигурност ще са Йоан и Павел. :) Библейски и православни имена са и двете за това и двамата се съгласихме да са така пък за другите деца ще видим.
Авторката

45.   Браво много хубави имена сте избрали :)))

46.   Към номер 14 понеже ме попита сега ще мога по-точно да ти отговоря на въпроса. Когато със съпруга ми бяхме на преглед на видео- зон понеже стана на въпрос и попитах по принцип как може да забременееш с близнаци. Гинеколога ми каза, че може, ако в рода има близнаци или близначки това ще е нормално, но също можело и ако момичето има двоен бъбрек в смисъл вместо два четири. При мен това е така винаги са ни казвали, че мога да имам близнаци мъжа ми много искаше да са момчета и доста се чудеше дали едното да не го пише на него Алексей, но се отказахме. За това останаха Йоан и Павел пък после като имаме и още деца (защото той каза, че по принцип по-богатите руски семейства имат по 4-5 деца за мен това не е проблем, защото мисля да раждам секцио, но ще видим казват, че е по-добре нормално) ще видим за имената и така. Иначе 43 защо питаш кой имена сме избрали, ако не е тайна само да те питам коментар 19 си го писала ти нали?

48.   Ако са момичета едното го кръсти Екатерина

49.   Ана и Катя

50.   Асен и Михайл
Може и Георги или Константин, или Сава
Също, Вачо

51.   Ако имаш още време, кръсти ги Пижо и Пендел. Страхотни български имена. Да са живи и здрави и безпроблемно раждане!!

52.   Бранимир е по-хубаво от Бранислав

53.   Мартин, Алексей, Мартина, Илияна.