Споделена история от Други

Всички са лицемери - малко или много
Здравейте! Ясно ми е, че никой няма да заинтересувам със идиотската си мисъл, но по дяволите искам да излея всичко това някъде. Дори и никой да не ме чуе!
От доста време не мога да си намеря място - около мен всички са лицемери. Аз уча в България все още и не мисля да ходя в Европа - там всички са лицемери дявол да го вземе!

Някога ходили ли сте в Испания например - ужасна преструвка. Например ако седнеш на някакъв скапан бар, сервитьора ще се държи толкова преструванско добре, че чак ти иде да му повърнеш на скапаните обувки. Във смисъл, толкова са фалшиви - фалшиви усмивки и някакви такива. Бях в едно заведение и сервитьора беше голяма преструвка. Уби ме! През цялото време се правеше, че съм най - интересния човек на света. Доповръща ми се. Толкова беше фалшиво. Гледа ме в скапаните очи и ми се усмихва. И го виждам в идиотските му очи - нищо в това което прави не е истинско.

В България е същото, но не чак дотам. Много ми харесва когато сервитьора показва явна неприязън към мен. Не съм някакъв проклет луд или нещо такова, просто виждам как не се преструва и показва каквото мисли. Имаше един случай, в който явно на сервитьора въобще не му се занимаваше с моята особа, обаче всячески се правеше на дружелюбен и не знам си какъв. Уби ме! Не всички са такива, просто изказвам пример.

Същото важи и с проклетите жените. Човече, попадал съм на хиляди момичета които се интересуват от нещо материално в теб. Буквално виждам преструвката и лицемерието в очите им. Мразя тези момичета! Вбесяват ме!

Със идиотското киното ми е същото. Там е върха на преструвката. Виждам как актьорът се прави на какъвто не е за някакви проклети пари! Повръща ми се от скапаното кино!

Дори на гробищата ако отида ми е така. Мразя ги тия гробищни ритуали. Всички са такива преструванковци. Сложат няколко смахнати букета на гроба на починалия, сякаш той ще има някаква полза от тях. Едва ли! И после да отидат да пият и да ядат "за бог да прости"! Лицемерие! След 3 дни на никого не му пука къде е бил. Може би единствено на най - близките! Останалите са лицемерни копелета едва ли не дошли само да ядат.
Това е! Не очаквам никой да го разбере - просто искам да го излея някъде.

Коментари

1.   Голяма глупост, брат'чед! А на сервитьора това му е работата и явно си я върши добре въпреки разни киселяци като теб...

2.   А, и май много "Спасителят в ръжта си чел" - то бива да копираш стила му, ама чак пък толкова - правиш се и ти на нещо, което не си - не е ли лицемерно??

3.   Много интересно и нестандартно. Накара ме да се замисля, определено! И си много прав.

4.   Че какво толкова материално имав, че да се въртят момичетата покрай теб? Щом си я докарал да пишеш до тук нещо ми намирисва..

5.   Обичам такива откровени "откачалки" като теб. :) И аз мразя преструвките и затова избягвам комуникацията с другите. Гледам да съм независим, за да не ми се налага да се преструвам, но е трудно - живеем в общество и сме зависими един от друг и се налага да се съобразяваме и да се преструваме, за да не засегнем чуствата на другите.

6.   Човече голям си хейтър. Имаш нуда от голяма доза усмивки и прегръдка (hug):))) Вместо да храниш другите, че ти се усмихват, вземи им се усмихни и ти. Ще ти стане по-добре ще видиш. :)

7.   мдааа, прав е авторът.
Повечето хора играят постоянно за пари...

8.   В Бг хората поне са малко по-прями и откровенни....

Ако знаеш какво е в Англия -няма да станеш от земята от позиви за повръщане, брат... Ама на това тук му викат етикеция, добри маниери и други ала -бала. И аз отначало ми идваше да драйфам, ама после си викам :"Яяя и аз да се включа в театрото. "Все те питат дали си добре, като, че ли някой го интересува. Но отговора задължително трябва да е:"Благодаря добре съм'. Отначало си мислех, че трябва надълго и нашироко да им обяснявам как съм точно и какво е станало вечерта в къщи например, но но те просто си задават клишираните въпроси и те подминават и ако се случи някой все пак да е до мен и аз да почна да му разправям ме гледат като ошашавени в стил <Тая от коя лудница е изпаднала> и аз се усещам, че ръся явно неприемливи неща и млъквам засрамено, баси и лицемерите, че що ме питат тогава.
С жените или мъжете е същото-умилкват ти се и ти ръсят комплименти ако искат да те използват за нещо-не, че много си потрябнал на някой... прозрачно.
С ужас разбрах, че за тях, в тяхното общество е важно да си любезен и мазен, а не прям или честен. Това са типично наши славянски черти. Наричат го дипломатичност и любезност.
Когато искат да отклонят твоя идея казват:"Ще видим"демек нама да стане, а когато искат да те разкарат казват :"Мммм, може би", демек не.
А да не ти казвам какви определения дават за някои неща-фантастично, брилянтно е това, което ние бихме определили просто като" добре" или "много добре"... Никога не казват истината в прав текст, защото не е учтиво. Аз се уморих да гадая и за някои места си ходя и си проверявам лично как е ситуацията(като например, че сина ми бил брилянтен по биология, а той бил... да не ти казвам.... и ще ме баламосват, ама нали не било учтиво), че ми е втръснало от нелепи суперлативи, които често са и не на място изобщо.... В такива случаи предпочитам ясни, прями и точни укори или псувни ама да са честни и искрени вместо лигавщините им и лъжите им.... ама нали 'сега сме в Рим и затова правим като римляните".

9.   а не мислиш ли, че един усмихнат човек е много по-приятен за гледане от намръщен и сдухан?
мисля, че бъркаш любезност с лицемерие и наричаш хора, на които работата им е да бъдат любезни и учтиви с другите - лицемерни.
не разбрах защо ти харесва ако сервитьорът се държи зле с теб и показва неприязън? това е непрофесионално от негова страна. не бъркай лошото възпитание с прямота и откровеност!

10.   Авторе та той животът е лицемерен, та хората ли да не са. Раждаш се, ти ревеш, а той ти се усмихва! Смее ти се, че сега ревеш, като нямаш идея в следващите оставащи ти годинки, какво ти е подготвил, а ти си мислиш, усмихнат е, значи е добър и хубав.

11.   Абе Европа, БГ, все тая... всички се лицемерни. Вълшебната думичка на всичките ни проблеми - голяма доза егоизъм.

12.   Не си прав за всичко авторе, но и номер 9 не е. Не е лицемерието, а безграничното позитивно настроение, с което хората се опитват да заобикалят проблемите си, това е досадното. Що за слепец ще даде минуси на номер 7? Нищо грешно не е написал, а и не го е доказал той, така че се замислете малко и вие. Никой не гледа сериозно и сърдито от много щастлив и приказен живот. на някой мамин син или дъщеря, такъв сериозен човек ще му изглежда странен, но в блестящите условия около себе си, задоволеният не може да види по далече от носа си. На нас проблема ни е, че нямаме средно положение на поведението- Сърдити и тъжни, весели и безгрижни - Така си тъпчем на едно място и не прогресираме. Ако една усмивка може да накара човек да се радва че съществува, то кога ще се радва и каже, че е живял в този свят? Вашите родители са живяли, а ние сега съществуваме с усмивки на лицата.

13.   Някой май се е вживил в ролята на Холдън Колфийлд... :)