Споделена история от Други

Домашна шоколадова торта
Здравейте! Мъжът ми има рожден ден и искам да направя шоколадова торта. Мисля да опека 2 блата като ги оцветя с какао и да намажа с шоколад помежду блатовете и отгоре цялата торта. Та искам да ми дадете някоя рецепта за сполучливи блатове.

Коментари

1.   Сладкарница неделя много сполучливи цели торти!
Иначе за 2 хубави блата класиката:
4 яйца 1 ч. ч. захар 2 ч. ч. брашно 1 бакпулвер 2с. л какао.
Но трябва да биеш много захарта и яйцата да станат на пяна. пече се 15-20мин, в тава с диаметър 25см.

2.   Има един много хубав сайт, Веселият готвач се казва. Там има доста рецепти. Но отделно от това те съветвам първо да си сигурна, че мъжът ти би ял такава торта. Да не стане като мен - щях да правя изненада на моя съпруг - торта с разни рисунки отгоре, с фигурки... бях я замислила, бях накупила продукти и сладкарски бои. И, не знам за какво стана дума, но господинът ми сподели, че не би ял нищо оцветено, защото били вредни боите, не знам какво бил чел. И тъй направих хубава торта, но без така бленуваните от мен окраси. Ползвах следната рецепта:
6 бр. яйца, 500 гр. захар, 500 гр. брашно, 8 с. л. вода
Само тази рецепта за блат ползвам и съм много доволна.

3.   Боже, абе за вас интернет няма ли???

4.   Вземи купешка, една паста за 7-8 лв. Какво ще се занимаваш с глупости. Отдели времето и работата за секс.

5.   Божеее тук си стана жив гугъл. Госпожо, когато напишете "шоколадов блат за торта" в търсачката, ще ви покаже поне 100 резултата, а в почти всички готварски сайтове отдолу под рецептите има коментари от хора, които са пробвали. Защо трябва да чакате ден, два да ви одобрят историята, още толкова за да одобрят и коментарите, когато можете да си свършите работа за 5 мин.

6.   Бисквитена торта с крем нишесте
Необходими продукти
1 л прясно мляко
400 г oбиновени бисквити
60 г ягодово или малиново нишесте
цветни пръчици
200 г смлени орехи по желание
Начин на приготвяне
Прясното мляко се слага на предварително загрят котлон да заври. Нишестето се разтваря в малко топла вода и после се добавя към прясното мляко, като се бърка до сгъстяване. В тавичка се нареждат един блат от обикновените бисквити, и отгоре се излива нишесте, след това отново бисквити и отново нишесте. Поръсва се с цветните пръчици за украса по избор. Може да се украси и със смлени орехи. Готовата торта се оставя да престои за час в хладилник за да се стегне.

7.   Аз лично много харесвам една торта, чийто крем се прави със сметана и шоколад. Рецептата я намерих в нета:
http://recepti.gotvach.bg/r-8155-Вкусна_торта_с_банани_и_шоколад

На мен винаги ми се получава много добре.

Ана

8.   Е толкова ли не успя да напишеш "рецепти за домашна шок. торта" в гугъл, та тук потърси съвет... Не се заяждам, просто далеч по-бързо щеше да получиш някоя рецепта и вече да си направила тортата.

10.   Ама какво я нападате жената? Искала е тука да попита. Нали е сайт за споделяне? Като не ви харесва, че пита за рецепта, не отговаряйте. Пууу, аман от нападатели! Не е ли достатъчно натоварен живота, че се опитвате да го вгорчите повече?
Авторке, сетих се една идея, ако още не си се спряла на торта. Направи на мъжа си тортата "Кодрит Кадир" - има я в сайта, който ти казах. Аз съм новобранка в готвенето и ми се получи чудесна! Тортата е лесна, а за хора, които обичат Крем Карамел е направо божествена! Тъй като няма кой знае какъв вид - не изглежда шикозно, а напротив - като обикновена торта, ти предлагам отделно да приготвиш на съпруга си някакви сладки, плодова салата или голяма тава с нещо, което той много обича! С добре подредена маса - красиви салфетки, свещ, домашно приготвена храна и твоята усмивка, и мъжът ти ще остане много доволен!

От номер 2

11.   Ако си решила, че ще е шоколадова торта ето ти рецепта.
"Продукти:шоколад – тъмен 500 гр.
масло – 200 гр.
захар – пудра 120 гр.
брашно – 2 с. л.
яйца – 4 бр.
шоколад – бял 150 гр.
сметана – 400 мл.
ром - 2 с. л.
Начин на приготвяне:
Блатът се приготвя, като 150 гр. тъмен шоколад се разтопява на водна баня. Маслото се разбива със 100 гр. от захарта, прибавят се жълтъците един по един, поохладеният шоколад, брашното и разбитите белтъци с щипка сол. Сместа се излива в намаслена кръгла форма с диаметър 24 см и се пече около 40 мин. в загрята фурна на 180 С. Центърът може да е леко кремообразен. Изважда се от формата и се охлажда.

Сметаната за пълнежа се загрява, прибавя се 200 гр. тъмен шоколад, когато се разтопи, се маха от огъня, охлажда се и се слага в хладилника най - малко за 2 часа. След това се разбива с миксер на пухкав крем, като се прибави ромът.

Блатът се срязва на две и се пълни с 2/3 от крема. Останалият крем се използва за украса.

Тортата се намазва с тънък слой крем отгоре и отстрани.

За да се приготви украсата на тортата се използват шоколади оцветени различно. Разтопяват се на водна баня по отделно и се използва шприц или друга техника. "

Казва се "Виенска шоколадова торта" аз съм много доволна от нея. Много вкусна, на пръв поглед изглежда чудесно и се приготвя лесно.
А ето и рецепта за още една торта:

"5 яйца
150гр захар
1/2 чаена лъжица ванилия
150гр брашно
4 супени лъжици неподсладено какао
щипка сол

Яйцата се разбиват със захарта и ванилията на бял, пухкав крем, като захарта трябва да се е разтворила напълно. Брашното, какаото и солта се пресяват и се добавят към яйчната смес. Разбърква се внимателно със шпатула или дървена лъжица, за да не се изгуби обема от яйцата.
Форма с разкопчаващи се стени се напръсква със спрей против залепване или се намазва с мазнина. Дъното й се застила с хартия за печене и сместа се изсипва и изравнява. Ако се притеснявате от разрязването на блатовете, можете да изпечете три отделни блата.
Фурната се загрява на 180С и тестото се пече около 30 минути, или до суха клечка. Оставя се да се охлади за 5 минути във формата, след което се обръща върху метална скара, предварително покрита с хартия за печене. Оставя се да се охлади за през нощта, или за поне 4 часа преди да се разреже.

Продукти за крема:
500гр маскарпоне
8-10 супени лъжици подсладено кондензирано мляко
200мл пълномаслена, неподсладена, течна сметана
3-4 супени лъжици пудра захар
настъргана кора от един лимон

500гр ягоди – измити, почистени и нарязани на ивици

Маскарпонето се разбива с миксер и към него се добавя кондензираното мляко. Тук нямам точни грамажи, тъй като го правех на око и съобразявайки се с вкуса. Просто опитайте, за да разберете дали е достатъчно сладко, като разбира се не прекалявате, защото маскарпонето ще се втечни от кондензираното мляко. Сметаната се разбива с пудрата захар и се добавя внимателно, с помощта на шпатула, към маскарпонето. Ароматизира се с прясно настъргана лимонова кора и всичко се разбърква.

Сглобяване на тортата:
Охладените блатове се разрязват на три равни части. В подготвената тортена чиния или поднос се поставя един блат, сиропира се със захарен сироп, ром или прясно мляко и се разпределя част от крема. Кремът не се разпределя до края, а се оставя по един пръст разстояние, тъй като когато се сложи следващия блат и се притисне, кремът ще се избута към краищата и ще запълни останалото празно място. Върху крема се подреждат нарязаните ягоди и се поставя следващия блат. Процедурата се повтаря и отгоре се слага последния, трети блат. Той не се сиропира. Цялата торта се намазва с крем, отстрани се гарнира с настърган шоколад и смлени бадеми, а отгоре се подреждат нарязани ягоди и няколко свежи листа мента.
За да запазите свежестта на ягодите, можете да ги намажете с втечнено желе, мед или глюкоза. "

И тази торта е много вкусна, само че не е така както ти искаш "изцяло шоколадова", дпбавят се ягоди и други неща. Има и още една рецепта:

130 г масло
110 г пудра захар
ванилия
6 жълтъка
130 г шоколадов кувертюр
6 белтъка
110 г кристална захар
130 г брашно
сладко от кайсии

За глазурата:
250 г шоколад
200 г захар
125 мл вода

Леко затопленото масло се разбърква с пудрата захар и ванилията до лека пяна. Един след друг се добавят жълтъците и разтопеният шоколад и се разбъркват с тел за яйца. Белтъците се разбиват на сняг, добавя се кристалната захар и се разбива до втвърдяване. Накрая се добавя брашно без много бъркане.
За печене се използва форма за торта с диаметър 22 см, на дъното на която е сложена хартия за печене. Готовата смес се изсипва във формата, заглажда се отгоре и се пече в предварително загрята до около 170 градуса фурна. В самото начало на печенето фурната се отваря един пръст и стои така около 15 мин, докато блатът се надигне. След това се пече още един час при затворена фурна. Блатът се изважда от формата и се оставя да изстине, разрязва се хоризонтално на две части. По желание горната част може да се изравни чрез допълнително изрязване на неравностите.
Блатовете се намазват с леко затопленото сладко от кайсии, поставят се един върху друг и се намазват и отстрани. След като сладкото изсъхне, тортата се покрива с хладката глазура.

Начин на приготвяне на глазурата:
Захарта и водата се варят 5 мин и се оставят да поизстинат. Шоколадът се затопля до омекване и се разбърква с топличкия сироп до получаването на гъста, гладка глазура.

Рецепта за още една торта:

"Продукти:

100 г брашно
1 ч. л. бакпулвер
щипка сол
1 с. л. натурално какао
120 г краве масло
90 г захар
120 г натурален шоколад (мин. 56 % какао)
100 мл сварено силно кафе
1 яйце
180 г малини

1 с. л. натурално какао
20 г малини за украса
Приготвяне:

• В тенджера се сипва кафето и се прибавят маслото и захарта.
• На умерен огън се разтопяват продуктите.
• Тенджерата се маха от котлона и се прибавя настърганият шоколад.
• Брашното се пресява заедно с бакпулвера, щипка сол и 1 с. л. какао.
• Изсипва се в шоколадовата смес и се разбърква до еднообразна смес.
• Добавя се яйцето и тестото се разбърква още веднъж.
• Форма за торта с диаметър 18 см се намаслява и се застила с хартия за печене.
• Изсипва се половината от тестото.
• Отгоре се нареждат малините и се покриват с останалото тесто.
• Тортата се пече в предварително загрята фурна на 180-190 С за 50 минути.
• Готовата шоколадова торта с малини се охлажда и се поръсва с останалото какао и се украсява с малини (или с шоколадова глазура).

Шоколадова глазура

75 г натурален шоколад
60 мл течна готварска сметана
12 г краве масло (стайна температура)
1/2 с. л. коняк (по желание)

• Сметаната се кипва и се отнема от котлона.
• Прибавя се настъргания шоколад и маслото (по желание и коняк).
• Разбърква се до пълно разтваряне на маслото и шоколада.
• Топлата глазура се излива върху изстудената торта (задължително върху изстудена торта). "

Така де явно написах много рецепти. Една последна:

"Продукти за форма с диаметър 20см*:
180г брашно
150г захар
125г кафява захар
60г какао
1 и 1/4 чаена лъжица сода бикарбонат
1 и 1/4 чаена лъжица бакпулвер
щипка сол
2 яйца, стайна температура
140мл гъст айран
75мл олио
140мл прясно, горещо кафе

Фурната се загрява на 180 C.
Брашното, двата вида захар, какаото, содата, бакпулвера и солта се слагат в дълбока купа и се разбъркват добре.
Яйцата, олиото и айрана се разбъркват и се добавят към сухите съставки. Всичко се разбърква добре.
Накрая се излива горещото кафе и сместа се бърка, докато стане гладка и хомогенна.

Готовата смес се излива в предварително намаслена и покрита с какао форма за торта. Пече се за 40-45 минути, като времето варира в зависимост от големината на формата и от това дали решите да изпечете цялата смес наведнъж или на части. Ако ползвате форма с диаметър 20см, имайте предвид, че трябва да имате достатъчно височина, т. е. ако стените на формата са ниски, ще трябва да изпечете блатовете на части. Другият вариант е да сложите хартия за печене с височина около 10см от вътрешната страна на формата за торта, за да може тя да попречи на тестото да се излее, а и да му помогне да се изпече високо и равномерно.

След като блатът е готов, се охлажда напълно и след това се разрязва на 3 равни части.

*От посочените продукти се получават 3 блата с диаметър 18-20см. Правила съм по-голяма торта, с диаметър 24-26см, като за нея направих двойна доза и изпекох на два пъти, като всеки блат разрязах на две и се получиха общо 4 блата.

Продукти за шоколадовия мус:
400г шоколад (в случая, 200г черен и 200г млечен)
400мл сладкарска сметана
3 жълтъка
3 белтъка

Шоколадът се нарязва на малки парчета. Сметаната се загрява до кипване и се излива при шоколада. Оставя се за минута, след това се разбърква, докато се получи хомогенна смес. Охлажда се на стайна темепратура, като се бърка от време на време, за да не хване “кора”
Жълтъците се разбиват на водна баня и се добавят към още топлия шоколадов ганаш. Разбърква се, докато всичко се обедини добре. Внимавайте при разбиването на водна баня, водата не бива да докосва дъното на съда за разбиване, защото температурата става прекалено висока и яйцата ще се сготвят. А ние не искаме омлет
Охладеният на стайна температура ганаш се прибира в хладилник за час, докато стегне и стане много гъст.
Белтъците се разбиват на сняг с щипка сол на водна баня (това е по желание, ако не се притеснявате от ползването на пресни яйца, можете и да го пропуснете).
Малка част от тях се добавя към шоколада и се разбърква внимателно. В началото може да ви е трудно, тъй като ганашът е стегнат, но не се притеснявайте, след като се добави малко от белтъка, сместа ще се отпусне. На 2-3 пъти се добавя белтъка и се разбърква със силиконова шпатула, като се внимава да не спадне сместа и да се запази максимално от въздуха в белтъците.
Мусът се прибира в хладилник за 30-40 минути, или докато стегне и стане удобен за нанасяне върху тортата.

Сглобяване:
Върху поднос или поставка за торта се слага един шоколадов блат. Върху него се нанася част от муса и се разпределя равномерно. Така се процедира и с останалите блатове. Накрая цялата торта се измазва с шоколадовия мус и се декорира по желание.
В случая, аз съм подредила по борда шоколадови пурички, но може да използвате всичко, което ви е налично. Например да облепите със смлени ядки, настърган шоколад, дори натрошени трохи от блат. "

И спирам с рецептите. Мисля, че пуснах много материал. Дано да ти помогне!

Честит рожден ден на мъжът ти! Дано и рой да хареса тортата, която си направила.

12.   До всички философи: едно е "100 страници с рецепти в Гугъл", а съвсем друго е ЕДНА РЕЦЕПТА, КОЯТО НЯКОЙ КОНКРЕТНО Е ПРОБВАЛ И НАМИРА ЗА ОСОБЕНО СПОЛУЧЛИВА!

№4 може да се скрие някъде и да види американците на какво са заприличали от "купуване на готово".

Моето предложение: 4 яйца и 1,5 ч.ч. захар се разбиват. Прибавя се 0,5 ч.ч. олио, 1 ч.ч. кисело мляко, в което са разбъркани 1 ч.л. сода бикарбонат и 1 пакетче амонячна сода.. Прибавят се 3 ч.ч. брашно. За аромат - настъргана лимонова кора, ванилия. Пече се на 3 блата в намазана с олио и поръсена с брашно тава. В последния блат се слагат 0,5 ч.ч. счукани орехи и 1 с.л. натурално какао на прах.
Сиропират се с разтвор от 0,5 ч.ч. захар в 1 ч.ч. вода + 1-2 с.л. коняк или ром за екстра.

Малко търпение и стават невероятни!

Ето и крема (по желание):
1) Към 750-800 гр. прясно мляко се прибавят 0,5 ч.ч. захар и 4 препълнени с.л. брашно. Клоква се на котлона като се бърка постоянно за да не загори. Сваля се и се охлажда до стайна температура;
2) 1 пакетче (125 гр.) прясно масло се разбива с 200 гр. пудра-захар. Може да се прибави и една ванилия.
Смесват се 1) и 2) при внимателно бъркане.

Реди се: светъл блат, 1/4 от крема, тъмен блат, 1/4 от крема, светъл блат, 2/4 от крема, с които се намазва всичко. Над всеки блат може да се разхвърлят 10-15-20 отцедени плодчета от сладко от горски ягоди, малини, боровинки, череши и т.н.

Ходете в "Неделя" и ми донесете нещо подобно!

13.   Идеята на авторката, доколкото разбирам, е да не прави крем, а директно да маже с шоколад (вероятно течен или разтопен) между двата блата и отгоре. Затова иска рецепта само за блатовете. Нейната идея, обаче, според мен не е добра, защото тортата ще стане много суха. Каквито и да са блатовете (дали два или един, срязан хоризонтално на две), тези блатове първо трябва да бъдат леко сиропирани - със захарен сироп, в който има ванилия и малко алкохол (например коняк или ликьор) и второ - щоколадът трябва да не бъде чист, а във вид на крем - например пакетче краве масло, разбито с пудра захар и към него да се добави шоколадът. Това го казвам по принцип и от опит. Така, че авторката, според мен, не иска рецепта, а мнение за идеята, която има. Тя може да се осъществи, но с корекциите, които описах по-горе. В готвенето, както и в правенето на сладкиши, важно значение има опитът, който се постига на принципа - проба - грешка. И правилен извод след грешката! Успех в приготвянето на тортата, която със сигурност, ще бъде направена и изядена с любов!!!

14.   Ако е като моя, ходи купи една от неделя, не се занимавай, а тоя ден дето си щяла да прахосаш да разбиваш и печеш торта с неясен резултат го изкарайте с едно шампанско в леглото. Сто процента ще му хареса повече така да си изкара РДто ;)

15.   Ммм да почерпиш

16.   Аз уча като сладкарка тази година ще завършвам и мисля, че съм научила доста. Значи на нас ни обясняваха много видове рецепти доста от тях съм пробвала и казват, че ми се е получавало. Нямам търпение да дойде рождения ден на съпруга ми за да се пробвам да му направя (и двамата харесваме шоколадова) и на него дано да се зарадва (на 30 юли е роден йей скоро е) та така съветвам те да направиш тази аз лично съм я пробвала: http://recepti. gotvach. bg/files/lib/600x350/torta148. jpg това е само снимка на мен лесно ми се получи, но аз това съм учила от 7-ми клас до сега дано и на теб ти се получи.

Та така трябват ти следните продукти (пиша ги наизуст, но ги помня добре, защото тази година ни учиха да я правим подобна)...

брашно - 200 г
бакпулвер - 1 пакетче
захар - 250 г
какао - 80 г
яйца - 4 броя
прясно мляко - 200 мл
олио - 140 мл орехово или 50 г смлени орехи

за крема:
шоколад - 200 г черен
масло - 100 г
сметана - 200 мл течна

А ето и как се приготвя не знам дали ще мога да ти го обясня точно, но е надявам, ако ме разбереш:

Ако нямаш орехово олио, може да го приготвиш като пасираш заедно олиото с 50 г предварително фино смлени орехи. От посочените продукти трябва да приготвиш 2 отделни блата. Първо загрей фурната на 180 градуса.

Смеси заедно 100 г брашно, 40 г какао, 1/2 от бакпулвера и 140 г захар в купа. Разбий 2 яйца самостоятелно. В купата долей 100 мл мляко и 70 мл олиото, объркайте добре, след което прибави разбитите яйца.

Изсипи сместа в намаслена и набрашнена тавичка (около 25 см диаметър). Пече се 20 минути и се проверява готовността на блата с клечка. По същия начин се приготвя вторият блат. Изпечените блатове се охлаждат леко върху решетка.

За да приготвиш крема разбий предварително сметаната на пухкав сняг. Разтопи заедно маслото и натрошения шоколад в съд на котлона, докато се хомогенизират, но да не завират.

Остави шоколадовата смес да се охлади леко и я смеси с разбитата сметана. С този крем слепи двата блата торта, а отгоре намажете равномерно с остатъка от крема. Направи украса по желание.

Ако искаш да приготвиш наистина голяма торта, може да я направиш с 3 блата, като увеличиш и малко съставките за крема.

Това е общо взето не умея да обяснявам много добре, но се опитах да формулирам разбираемо казаното. Гледах да ти напиша така както ни го обясниха учителите по практика.

Друго а да сетих се има една, която ни казаха, че става много бързо наистина е така пробвала съм я само веднъж тя е малко по-трудна, но пък за сметка на това, ако се справиш добре и, ако следиш с точност рецептата трябва да стане по-бързо. За целта ти трябват следните съставки:

1 пакет бисквити „Закуска”
125 г краве масло
250 мл прясно мляко
50 г какао
60 г стафиди
50 мл ром
1 буркан сладко от зелени смокини (цели)
100 г печени лешници (без сол)
1 пакетче ванилова захар (10 г)
какао за поръсване
сладкарска сметана за поднасянето

Приготвя се така:

1. Бисквитите се начупват наедро и се поставят в купа.

2. Млякото се кипва и към него се прибавят маслото и какаото. Разбърква се, докато какаото се разтвори и се оставя да се охлади.

3. Смокините се нарязват на парченца и заедно с течната част от сладкото се добавят към сместа с бисквитите.

4. Лешниците се нарязват на едро и заедно със стафидите, предварително накиснати в рома, и ваниловата захар се слагат в купата.

5. Налива се и млечната смес. Трябва да се получи нещо като шоколадова каша.

6. Тя се разпределя във форма за торта с диаметър 20–22 см. Покрива се с фолио за свежо съхранение и се оставя в хладилник да стегне за 3–4 часа. После се поръсва с малко какао, през цедка, изважда се от формата и се поднася с разбита сметана.

Ох, изморих се от толкова писане само дано нямам грешки ;д, но нормално. Между другото и е много много мило, че искаш да му приготвиш торта ръчно все пак е най-лесно да отидеш и да купиш. Повярвай ми и да не я направиш перфектно той ще оцени труда ти изгубеното време, което си отделила за него, а това е още по-романтично. Важен е жеста, а не подаръка.

Анна- Луиза
:)