Споделена история от Други

Не ми пука, ако умра утре!
Отдавна ми е писнало от всичко. За около 4 години бях в една секта и ми беше готино, но после успях да се махна, защото започнаха здравословните ми проблеми, както и да е, сега се чувствам кофти и съм си оправила багажа и съм готова да се сбогувам със стария си начин на живот и да замина, но все още не знам къде.

Общо взето в тинейджърдките си годините бях затворена и не излизах никъде, нямах приятели и ме е яд, защото през тези години човек трябва да си кара кефа да се забавлява и за съжаление никой не ми обръщаше особено внимание и така прекъснах висшето си образование и после в сектата и така изгубих своята идентичност и просто живеех за „тях” - чувствах се щастлива, обаче, за кратко и сега пак съм нещастна, понеже не мога да взема от живота това, което искам или не знам как да го постигна, а аз искам обикновени неща да ми се случват, като на другите хора и пак съм нещастна и като чета историйките на другите, че не можели да свършат и тем подобни, толкова жалки и нищожни ми се струват. Леле, голям проблем имат, направо ми се плаче, обаче, понякога апатията не е много полезна.

Коментари

1.   Знаеш ли, в момента и аз искам да умра и сериозно се замислям за товва - знам какво е да не може да вземеш това, което искаш, знам го и това ме убива, не чувствам удоволствие от нищо, не знам как да ти помогна като аз самият се нуждая от помощ, но начинът е само един и като не стане, остава само едно и то е нещо, за което все още нямам смелост...

2.   ЗДРАВЕЙ. МНОГО МЕ ТРОГНА ТВОЯТА ИСТОРИЯ. ПРОБЛЕМА СЪС СЕКТИТЕ Е МНОГО СЕРИОЗЕН. КАЗВАМ СЕ ... И СЪМ НА 22 ГОДИНИ. МНОГО БИХ ИСКАЛА ДА СИ ПОГОВОРИМ ЗАЩОТО МАЙ И АЗ ИМАМ ПОДОБНИ НА ТВОЙТЕ ПРОБЛЕМИ. МОЛЯТЕ ПИШИ МИ

3.   Ей, хора, звучите много отчаяно! Бягството или самоубийството не са изход от проблемите. Сектите са от дявола! Когато мислите, че няма друг изход, че сте сами, че никой не ви разбира или нищо не ви дава смисъл в живота, има някой, който е винаги до вас. Някой, който ви обича въпреки всичко. Някой, който ви прощава всеки грях. Някой, който спасява. БОГ! Аз съм вярваща и животът ми има смисъл. Бог ми дава всичко! Но сектите са лъжа, заблуда. Обърнете съм към Бог в молитва и му поисакйте прошка. Той ще промени живота ви! Стига вие да го допуснете в живота си и да сте готови за промяна!
Бог да ви благослови! :)

4.   Вземи да поспортуваш малко и се качи на високо, отиди на планина!

5.   ВСЕКИ ЧОВЕК МОЖЕ ДА ПОПАДНЕ В СИТУАЦИЯ ДА ИЗГУБИ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТ. ТОВА Е ЕДНО ОТ НАЙ-СТРАШНИТЕ НЕЩА, КОИТО ЛИЧНОСТТА МОЖЕ ДА ПРИЧИНИ НА СЕБЕ СИ. МИЛИ МОМИЧЕТА, НА ВСЕКИ ОТ НАС МУ Е ДАДЕНА ВЪЗМОЖНОСТТА ДА НАПРАВИ СВОЯ ИЗБОР И ДА ТРЪГНЕ ПО ПЪТЯ, КОЙТО ЩЕ ГО ЗАВЕДЕ ДО СОБСТВЕНАТА ЖИТЕЙСКА МЪДРОСТ.

ТОВА, КОЕТО МИ ИДВА НАУМ В МОМЕНТА Е ЕДНА МЪДРОСТ КОЯТО ГЛАСИ "ЧОВЕК НИТО Е ТОЛКОВА ЩАСТЛИВ, НИТО ТОЛКОВА НЕЩАСТЕН, КОЛКОТО СИ ВЪОБРАЗЯВА". Т.Е. ВСЕКИ САМ МОЖЕ ДА ПОСТИГНЕ СВОЕТО ЩАСТИЕ, СТИГА ДА ГО ПОЖЕЛАЕ. В НЕЩАСТИЕТО, ВИНАГИ ИМА ПОУКА, А В ЩАСТИЕТО МЪКА.

НАЧИНЪТ Е ДА ТЪРСИШ ПОУКАТА, ПОЗИТИВНОТО В СВЕТА, КОЙТО ТЕ ЗАОБИКАЛЯ И В СЪБИТИЯТА, КОЙТО ТИ СЕ СЛУЧВАТ, БИЛИ ТЕ РАДОСТНИ ИЛИ НОСЕЩИ ТЪГА. ЩЕ ПОПИТАТЕ КАКВО ХУБАВО ИМА ВЪВ ЛОШОТО? АМИ НАЙ-МАЛКОТО, ЧЕ ЧОВЕК Е ОСЪЗНАЛ, ЧЕ Е НЕДОБРО ЗА НЕГО, ЧЕ ТОВА НЕ МУ Е ДОНЕСЛО ПОЗИТИВНА ЕМОЦИЯ, А НЕГАТИВНА И ПРИ СЛЕДВАЩ ПОДОБЕН СЛУЧАЙ, ЩЕ РЕАГИРА НА ОБСТОЯТЕЛСТВАТА ТАКА, ЧЕ ТЕ ДА МУ ДОНЕСАТ РАДОСТИ.

ЖИВОТА Е ЕДИН СВОЕОБРАЗЕН УНИВЕРСИТЕТ, В КОЙТО ПРИДОБИВАШ ЗНАНИЯ И УМЕНИЯ ДА СЕ СПРАВЯШ СЪС СЕБЕ СИ, И АКО ТЕ "СКЪСАТ" НА НЯКОЙ ОТ ИЗПИТИТЕ ИМАШ НЕ ЕДИН ШАНС ДА ПОПРАВИШ ДВОЙКАТА, СТИГА ДА ПОЖЕЛАЕШ ТОВА И ДА СЪУМЕЕШ ДА "РАЗЧЕТЕШ" СИГНАЛИТЕ СВЪРЗАНИ С ТОЗИ ШАНС.

БЯГСТВОТО НИКОГА НЕ Е БИЛО ДОБРО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА, ЗАЩОТО РАНО ИЛИ КЪСНО МИНАЛОТО ТЕ ДОСТИГА, ИМЕННО ЗАЩОТО СМЕ ДЛЪЖНИ ДА СЕ ИЗПРАВИМ СРЕЩУ СТРАХОВЕТЕ СИ.

ТОВА КОЕТО ЩЕ ПОЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ОТ СЪРЦЕ Е ДА СЛЕДВАТ СЪРЦАТА СИ, ЗАЩОТО ИМЕННО ТАМ Е ИСТИНАТА ЗА НЕЩАТА, ТАМ Е БОГ, А ДУШАТА Е СВЕЩЕННИЯ ХРАМ.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И БЛАГОСЛОВЕНИ С ЩАСТИЕТО, КОЕТО ТЪРСИТЕ!

6.   №5 - Никога досега не съм чела нещо толкова вдъхновяващо. Надявам се да си била полезна на онова момиче. На мен във всеки случай беше полезна така че вярвам че всеки докоснал се до твоето послание е видял лъч надежда!

7.   Иска ми се да можеше да избираме дали да живеем. Тогава нямаше да се налага да съм на този свят, нямаше да ме боли. Не че сега ми пука за нещо, все едно ми е дали вървя, спя, гледам в някоя посока, просто всичко ми е безразлично. Знам, че няма смисъл от каквото и да е. Просто си съществувам, без причина.