Споделена история от Други

Луд ли съм?
Здравейте! Тъкмо се връщам от банята - мих си зъбите. Като се погледнах в огледалото, видях 2 очи с големи зеници. Не че сега го установявам, просто тази вечер ми направи голямо впечатление. Доста хора са ми казвали, че имам големи зеници. А аз не се друсам, нито пуша, нито пия. Действително хора с големи зеници са предразположени към (само)унищожителни деяния - (само)убийства, кражби, психически заболявания и т.н. Като малък имах проблем с нервите - адски лесно се изнервях до краен предел. Аз и сега го имам този проблем... Освен това страдам от лека форма на трихотиломания, да не говорим, че физиономията ми е дебилна и приличам на бавноразвиващ се или по-скоро на извънземно.

Когато съм сам и се замисля по някоя тема, нещо отвътре ме кара да изказвам мислите си на глас, т.е. един вид си говоря сам. Имам някои битови навици, които смятам за странни, а социалният ми живот е кръгла нула. Може би трябва да спомена, че страдам и от депресия. Понякога си задавам въпроса дали лудият осъзнава, че е луд и дали е възможно да съм леко мръднал и в същото време да го осъзнавам.

Всъщност задавах си го, докато не срещнах един човек, излязъл от лудницата. Пие си хапчетата и сам твърди, че е луд. И наистина, не е много добре с главата... Вие какво мислите по въпроса? И един специален въпрос за онези, които се увличат по философията: според вас лудостта на тялото ли се дължи, или на душата?
Мъж, 20.

Коментари

1.   Еййй, лошо нещо е човек да няма работа, значи. Я да си зает по цял ден, да нямаш време дъх да поемеш от задачи и вечер да се пльосваш в леглото с последни сили, дали ще ти дойде на ума да си мериш зениците и анализираш физиономията...

2.   Точно това щях да кажа! Намери си работа, ама тежка работа - докер, общ работник, или се хвани на някой строеж. Много бързо ще бъдеш излекуван от всичките болести, които вероятно имаш или нямаш.

3.   Божеййй, ето го още един... оф трябва да те обиждам сега. Лудостта е неличимо тежко психично заболяване. ПСИХИЧНО подчертавам! Знаеш ли калко много неща може да са причина за разширяването на зениците ти? Естествено, че не знаеш, щом съчиняваш такива глупости!
Ето ти други причини! 1) Трудно мислене, напрягане на мозъка, усилено мислене. 2) Претоварване на мозъка и очите. 3) Слушане, гледане, четене на нещо, което ти е интересно и поддържа интересите ти. 4) Сексуално превъзбуждане. 5) Отвращаване, шок от виждане на нещо отвращаващо. 6) Либерал или консерватор. Зениците на либералите се разширяват когато видят свой колега и се свиват когато видят консерватор във вестник, списание или на живо. Така е и при консерваторите. 7) Болка 8) Личностната същност.

4.   Най-важното е, че зениците се увеличават при ниска осветеност, за да попадне повече светлина върху ретината и съответно се смаляват ако има силна светлина. Може би просто в банята ти има малка 25 или 50 ватова крушка (може и повече, но банята ти да е голяма или да е поставена по кофти начин)...