Споделена история от Други

Ще ме обявят ли за издирване ако изчезна за два дни?
Здравейте,
искам да ви попитам за нещо.Скарах
се с нашите и искам за два дни да отида да спя в гаджето си. Aко им кажа
къде съм и си вдигам телефона и така могат ли да звънят в полицията и да ме обявят за международнo извидране?
Какво може да стане като цяло?

Коментари

1.   Каквото и да са ти казали както и да си се скарала с тях не прави нищо прибързано още по-малко пък да бягаш от вкъщи. Естествено, че може да те обявят за издирване поне аз така мисля, тъй като една моя братовчедка веднъж пак така беше избягала за една седмица и звъняха леля и калеко (от на мама страната) на полицията кой ги знаеше къде са София голям град все пак навсякъде можеха да са. Нищо чудно и при теб да стане така. После боя не ти мърда сто на сто за това не се прави на голяма и не бягай от вкъщи, защото пак ще се скараш с тях.

Йоана...

2.   ДА, ти ще им кажеш къде си, ще си вдигаш телефона и полицията ще се съгласи да те обяви за МЕЖДУНАРОДНО издирване. Я си помисли малко. Първо, трябва да минат 24 часа, за да бъде полицията длъжна да започне да те търси. Второ, могат да се ограничат само до общодържавно издирване. И не прави глупости, трето-

3.   Има процедурен ред, по който се обявява даден човек за издирване. Роднина или близък на изчезналия попълва стандартна бланка. Молбата се подава в РПУ в съответния град. 24 часа след изчезването полицаите от криминалния отдел провеждат местно издирване в рамките на 1 месец. Ако то завърши неуспешно, следва обявяването за национално издирване.

В твоя случай ще те намерят само за няколко часа по IMEI кода на телефона ти, без значение дали си го изключил или не. Оттам нататък ако имаш 18, ще те помолят да се прибереш, но имаш право да не се прибираш. Ако нямаш, ще те приберат на сила.

От човешка гледна точка не го прави. Постави се на мястото на родителите се и си представи, че 2 дни не знаеш къде е детето ти. Ще ти минават всякакви мисли - изнасилване, убийство, отвличане... Повярвай ми, можеш буквално да откачиш.

И между другото няма да се отрази добре на достойнстовото ти да те прибират на сила в полицейската кола пред целия народ събрал се да гледа панаири пред входа, вкл. и комшии на гаджето ти. Ще ти идва да потънеш в дън земя от срам. После ще те приберат с полицейска кола у вас и ще те видят и твоите комшии. Оттам нататък няма да искаш да погледнеш в очите нито родителите си, нито комшиите, нито тези на гаджето ти, нито дори него от срам.

Ако мислиш, че си струва целия цирк, бягай.

4.   Това, което си го намислила е доста глупаво. Дали ще те обяват за издирване, не знам, обаче знам, че като се върнеш ще са ти два пъти по-ядосани! Така, че със сигурност няма да си оправиш отношенията с тях! Ако искаш да те приемат като отговорен и зрял човек и да ти имат доверие, не върши глупости, ами се опитай да поговориш с тях като отговорен човек. Гарантирано така ще те уважават повече, отколкото ако вършиш детинщини.

5.   Лапешки истории. Те няма да те обявят за издирване, най-много да обвинят гаджето ти, че те е отвлякъл.

6.   Хаха, филм! Хем ще им вдигаш телефона, хем ще те обявят за издирване, че чак и МЕЖДУНАРОДНО! Много филми гледаш!!! И не ти препоръчвам да бягаш защото като се върнеш става много по-лошо... за теб хахаха :D :D :D

- ?.

7.   здравей,
да - веднага след като разберат, че си избягала ще се обадят в полицията.
Ще те обяват за издирване - ще ти пуснат снимка по новинарските сайтове и аз ще се обадя в полицията и ще кажа, че си при гаджето си :)

На колко години си? Знаеш ли какви ресурси се изразходват по издирването - ТВОЕТО е НЕНУЖНО!
Не го прави! сигурен съм, че разбираш сериозността на начинанието. Това което искаш да направиш няма да ти реши проблема!

Може да ти се струва "яко", но не е!

8.   Хаха международно издирване... ти да не си някой терорист или дъщерятя на президента (той май няма дъщери де ама образно казано).. Те родителите ти може и да се панират ама полицията надали ще се впечатли много, че някаква тийнейджърка духнала от къщи.

9.   Ее, ама то можеш да изчезнеш и и да не забележат. Това съм го правил за няколко дена и отидох в планината, а като се върнах нищо не се беше променило.