Споделена история от Други

Мъдрости от живота
Предлагам всеки, който иска да споделя по някоя мъдрост от живота.. или някои неща, които е осъзнал вече. Който има желание може и да разкаже как и кога я е осъзнал, от какво си е взел поука и е продължил живота си в по - положителна насока. Защото за наше нещастие не всеки успява да се замисли навреме за някои неща.. Смятам, че ще е полезно за всички хора като цяло. Ето аз ще започна с тази:

"И да си по-умен от другите, Атанасе, не го показвай пред тях. Хората не обичат това. И да си гении, сред тях изглеждай овца... "

Коментари

1.   Моята мъдрост е, че колкото повече пари имаш толкова по-хубав е живота.

2.   Хах, твоето с гения и овцата е много подобно на едно от нещата, които научих на първата си работа (и единствена за сега), но все пак ще споделя.

На първа работа никой не очаква теб да знаеш и разбираш всичко. Така че, когато не знаеш как трябва да свършиш нещо, попитай някой от колегите, които знаят. Изслушай го внимателно и кротко и ако продължаваш да не разбираш, го помоли да ти обясни по-подробно.
Това не е срамно и е много по-добре, отколкото да твърдиш, че знаеш и разбираш всичко, да вършиш нещата неправилно и после да спориш с колегите, че ама твоя начин е по-добър от техния.

Човекът, който се държеше по втория начин беше уволнен на втория месец.

Може после да се включа и с още нещо ако ми дойде вдъхновението ;)

3.   Всеки сам създава бъдещето си чрез мислите си, независимо дали го осъзнава.

4.   Ако искаш да градиш дълги и пълноценни отношения, не изневрявай. Колкото и привлекателно да ти изглежда в момента, рано или късно си плащаш цената и то с лихвите.

6.   Невежеството е блаженство.

7.   @1: Това не е толкова мъдрост, колкото факт. Но все пак е неуспорим :))

@2: Супер, че ни сподели това. Точно такава ми е идеята :))

@3: Така е, но за нещастие не винаги успяваме да повярваме в това - да повярваме в себе си, особено в тежките ни моменти.

@4: Така е, но за да изневерява човек значи не е уверен в чувствата си, значи нещо в самия него осъзнава, че настоящия му партньор всъщност не е "the one", ако може така да се изразя. Разбира се изневярата може да се подтиска, но според мен, дори след години, ще избие по някакъв начин, та било то чрез друго негативно действие/занимани. Може да се избягва, ако човек започне да е по - честен пред себе си за чувствата и емоциите, които изпитва. А следващата стъпка, но не по - малко важна, е да каже истината на настоящия си партньор. Да не му хаби дали години, дали месеци от живота му, като го оставя да живее в лъжа.. А за това се иска смелост, а много хора не винаги имат сили да я проявят, защото на практика тази смелост ще е крачка към една коренна промяна и за двамата души в една връзка. А повечето хора се плашат от промените.
Все пак и аз не удобрявам изневерите. Просто исках да кажа как аз виждам нещата по този въпрос.
Дано всички започнем да бъдем по - смели за потенциални за нас промени (а не да продължаваме да тъпчем на едно място повече, отколкото е трябвало). И така всеки да живее един по - положителен и пълноценен за него живот.

@6: За всеки от нас в някои моменти това е така. Тук съм и за и против. Но по - скоро съм против, защото на мен ми е по - добре, когато разбирам истините за различни неща.. Вярно, понякога истината боли, но лично аз я предпочитам. Ако искаш кажи ни, кое лично теб те е провокирало да го напишеш/харесаш. Аз лично няма да те критикувам.

8.   Дръж се така с другите, както искаш да се държат с теб. Ако ти е непосилно - дръж се така, както другите се държат с теб.

9.   Най-големия проблем на хората е високомерието - осъзнато или не. Усещането, че си повече от другите, по-умен, по-реално виждаш нещата. А около теб пълно с простаци. Е, тук-там може и да има някой умен, но чак колкото теб - не. Това е основна причина за съсипването на хиляди човешки съдби, и на нещастната ни държава - също.

10.   Мисля, че човек не може да разбере един мъдър съвет, докато не го преживее и изстрада. А след това няма да му е необходим, защото ще знае от личен опит.

11.   Когато чашата е пълна и най-малката капка ще я прилее!!! Така е и в живота и най-малката обида след купища други наранява и изкарва от равновесие!!!

12.   Еми ще споделя някои неща, които обичам да си записвам в тетрадките.
Някои са мои мисли, други са чужди.

По-добре подготвен за нищо, отколкото неподготвен за нещо!

Големите хора обсъждат дела, средните обсъждат действия, а малките обсъждат други хора!

Оскар Уайлд

Да обичаш означама да надмогнеш себе си!

Оскар Уайлд

По-добре да се смееш без причина, отколкото са плачеш с причина!

Това че губим, не значи че сме изгубени!

По-умният винаги отстъпва.... и за това глупостта тържествува!

Фридрих Ницше

Смъртта е преход от една реалност към друга.

Човек не е роден да е щастлив или нещастен, човек е тук, за да изпита всякакви емоции!

Всяко правило си има изключение!

Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

Понякога страхът ни предпазва от грешки.

Детството не свършва до определена възраст. Свършва, когато приключим с детските неща!

Бела Суон (Стефани Майър)

*Silver Moon*

13.   Животът е такъв, какъвто си го направиш!

*Silver Moon*

14.   Не лъжи. Дори и най-добрият лъжец рано или късно се оплита в лъжите си и плаща за тях. Бъди искрен с другите и със себе си.

15.   Амбицията без знание е като лодка на суша.

Когато желаеш нещо силно, не чакай всичко да се случи от само себе си. Колкото и да вярваш, колкото и да го искаш, ако стоиш с кръстени ръце, то никога няма да се случи. Положи усилия, натрупай знания, само тогава ще постигнеш успех!

- Саманта, 16г

16.   @10: Не за всичко е така. Да, някои неща всеки сам трябва да си ги "изстрада" за да ги разбере, оцени, осъзнае... Но пък за други е много по - добре човек да има от къде да "погледне" и по - този начин да има шанс за повече успех.

@All: Тук никой не критикувам. Мисля, че всеки заслужава положителна оценка, защото всеки един човек е мъдър за нещо, мъдър по свое му. Дори да не е оценен днес както заслужава, за в бъдеще със сигурност ще бъде.

17.   1. Животът е прекрасен. Всеки следващ нов дъх е шанс за още случки, за още познание. Не знам дали харесвам живота си - не ми се налага да се питам, защото съм безнадеждно влюбена в това, че... ме има, усещам, уча.

(До това достигнах, когато лекарите по погрешка слава богу! ми бяха поставили рак и ми казаха, че не знае колко живот ми остава. Тогава разбрах наистина магията на малките неща, на това да си направиш кафето и да си го изпиеш с кеф, на това да не се гневиш на хората, на това, че е толкова безполезно да завиждаш, да дращиш от инат, да се ядосваш или да скърбиш)

2. Любовта притежава съзидателна мощ.

(Това разбрах, когато се научих да обичам истински. Разбрах, че любовта е една просто силна енергия, която твори света ни и че тя няма нужда от определения. Любовта Е и ДА БЪДЕ е основната й мощ, защото друго не й е необходимо. Разбрах го, когато се мъчех да превъзмогна голямата си любов и да забравя, да го намразя, за да ми е по-леко. Разбрах го, когато ИЗБРАХ да го обичам, въпреки него и въпреки това, че няма повече да го видя. Запазих сърцето си, изпълнено с обич и така срещнах следвашия човек и сбъднах с него приказката, която исках. )

3. Хората са наше огледало

(Научих това, когато се вгледах за първи път в себе си и видях, че онова, което мисля, че хората вършат, е всъщност онова, на което съм способна самата аз - и хубаво, и лошо. Тогава се научих да приемам хората и да се възползвам от шанса на това огледало, а именно приемам всеки за свой учител, чрез който да позная още част от самата мен. В по-късен етап и след акто започнах да медитирам и да чета духовна литература, започнах да приемам идеята за проявата на Едното и че всичко всъщност е толкова свързано. Няма граница между мен, теб, него, тях - ние всички сме едно. )

4. Сексът може да бъде похот, разврат и да служи за захранване на енергия, но когато в него има любов - се превръща в изкуство, в докосване на душа с душа

(Научих това, когато приех, че тялото ми е храм и в него се пазят много древни тайни. Всеки път при любовен акт (без значение от пози, фетиши и екперименти) с любимия човек, усещам едно удоволстие, което минава границите на плътта.. Такова пълно сливане с природата и със Вселената човек усеща по време на дълбока медитация)

Това е от мен.
Плам

18.   *Silver Moon* - Това е любимата поговорка на системата.

19.   Плам, възхищавам ти се. Препоръчай ми някаква книга..

20.   " Няма безплатен обяд " - Винаги съм искала да докажа, че има "безплатен обяд " и се мотивирах да го предлагам. Върших и продължавам безброй услуги с желание и от сърце и нищичко не исках и искам в замяна обаче живота така завърта нещата, че рано или късно изпадаме в някакви ситуации, които дават възможност на човека, когото сме оказали помощ или направили услуга да ни се отплати макар и да не сме искали помощ точно от него. Друго "Няма не наказано добро " - много примери мога да посоча. и любимата ми и моето мото в живота "Винаги може и по-зле" :-)

21.   Книга? Де, да знам. Чети това, което ти почувстваш близко.

Аз много харесвам една книга за Селестинските пророчества. Художествено произведение е, смисъл има история, герои - така се приема по-лесно. Друга моя любима е "Най-добрия търговец в света".

Но тя ми стана скъпа за друго. Беше4 подарък на жената, от която я заех и на предната корица беше написано "С пожелание Господ винаги да те държи в ръката си и да не стиска прекалено силно" Изкефи ме. обичам такива неща - лични, посветени..:)

Но ВЕЛИКИТЕ книги за мен са : Дон Кихот и Престъпление наказание.

Иначе обичам да чета статии, публикувани в различни блогове и форуми, на известни мислители и на съвременни неизвестни интернет герои ;)

Сещам се сега за Дийпак Чопра...
Много харесвам и различни статии за рейки.

И така...най-елементарната приказка съдържа в себе си много мъдрост. Библията също.

Просто човек трябнва да чете онова, което почувства близко, за което изпита необходимост.

Плам

22.   За да си успешен в живота, трябва да имаш силата да преминеш през много провали, пречки, неодобрения, без те да те накарат да се откажеш. В реалност, точно това е най-силното качество, което притежават успелите хора, за разлика от неуспелите. То е в комбинация с едно вътрешно чувство на щастие и увереност в себе си.

Също, смятам, че успешният човек никога не стига някаква крайна цел, а винаги си поставя нови предизвикателства. С една дума, винаги е горд от постигнатото, но никога то не е достатъчно.

Най-важна е връзката със самия себе си, в зависимост от това дали човек е в душевна хармония или не, той има или няма приятели и верни хора около себе си.

Мисията на човека според мен, е личностно развитие, което непряко помага на цялото човечество, защото трудът на всеки индивид е помощ за много хора. Един човек сам не може да реши проблемите, които човечеството си е създало, но това не бива да го спъва той да следва някаква своя цел, която е важна за него. И не бива да изпитва страх от неизвестното, а щом се е заел с нещо, да проучи добре как то трябва да се изпълни. В този смисъл, според мен всеки е способен на всичко стига да търси решението, наистина различните хора имат различни таланти и умствени данни, но изкуството е да намериш кое е най-подходящо за теб и да работиш над себе си, подобрявайки своите възможности.

И още нещо. Средата на един човек оказва огромно влияние върху неговото развитие или обратното - застой. Ако се намираш сред посредствени хора, които смятат, че е достатъчно да полагат някакви си усилия в университета, или някакви си усилия в работата, отделно да излизат по-често от необходимото и реално интересите им да са само забавления, то това е много жалко, защото ти се сравняваш с тях. И забравяш за останалия свят, в който цари огромна конкуренция, хаос, безброй проблеми, предизвикателства, там където наистина си заслужава да бъдеш! И ако понякога се поувстваш тъжен, без да можеш да си дадеш ясна причина за това, е защото не си намерил все още призванието си!

Това е, което желаех да споделя, не мисля, че споделянето на дадени цитати помага на когото и да е, тези цитати може да са много верни, но рядко човек е способен да ги осъзнае ако действително не е достигнал сам до всичките описани мъдрости. Затова и предпочетох да опиша нещата с мои думи.

23.   @20: "Друго "Няма не наказано добро " - много примери мога да посоча. " - може би имаш предвид за непоисканото добро, на което винаги се връща зло.. (в нета е обяснено подорбно).
Или ти нещо друго си имала в предвид. Кажи ни, ако искаш..

@21: "Просто човек трябнва да чете онова, което почувства близко, за което изпита необходимост. " - и аз мисля точно така Плам :))

24.   @22: Много се радвам, че човек като теб се вкючи в темата точно с такова по - разшитено изказване !
Надявам се да продължи да се събира още позитивизъм в тази тема, било то чрез цитати, било то в една по - добра форма като твоята!

25.   Според мен най-голямата мъдрост се крие във всеки един от нас-защото всеки е различен и всеки намира по-различен начин своето призвание в живота, своето щастие.. Колкото и цитати да сме изчели и да сме се убедили, че са верни, не сме ли изпитали това на собствен гръб, няма как да почувстваме истинският им смисъл.. затова-ние сме учениците, а животът е най-добрият ни учител и не трябва да се страхуваме от грешките си, каквито и да са те, а да се опитаме да се поучим и същевременно да не ги допускаме отново и най-важното-да си простим на самите нас, за да можем да намерим вътрешен покой, хармония. Когато най-малко сме подготвени-тогава се случват важните събития в живота ни, трябва да оставим живота да се случва чрез нас, не да се опитваме да го контролираме, защото си мислим, че това което имаме е най-най.. а откъде знаем, че това което предстои не е по-добре от това, с което вече сме свикнали? Аз винаги се опитвах да контролирам събитията около мен, да спирам предстоящото и какво? .. повярвайте ми, само загубих.. убедена съм, че съдбата ни е подготвила тези предизвикателства според това, кой колко е готов да издържи.. Не напразно е казано''Бог обича най-силните и смели.. '', имено към тях той отправя и най-големите си предизвикателства, защото е сигурен, че те могат да се справят, това донякъде е свързано и с''няма ненаказано добро''.. но след всяко такова идва още по-добро, бъдете сигурни и вярвайте, без вяра за никъде не сме, ние сме Бог и Бог е в нас, обичайте се!

26.   Животът винаги ти дава онова, което ти си му дал. Той не е низ от случайности, а отражение на теб самия.

Търсим извън себе си късчета удоволствие или себеосъществяване, одобрение, сигурност и любов, а носим в себе си съкровище, в което не само че е включено всичко това, но и то е безкрайно по-голямо от всичко, което светът може да ни даде.