Споделена история от Други

Срамежлива и сама
Здравейте приятели, сигурно съм едни от малкото момичета мечтателки. Аз съм студентка, която никога не е имала сериозна връзка. Възраста напредва и хората започват да ме гледат странно. Не мога да разбера защо се получи така с мен- да аз никога не съм била с мъж но сега това почна да ми тежи защото, забелязвам че аз не флиртувам аз се страхувам от вниманието на мажете особено когато видя, че се интересуват с мен, Не знм имали такива като мен. Страх ме е да се влюбя аз буквално бягам от мъжете които карат сърцето ми да затупти. Това не е нормално нали... бягам и после си страдам сама. (ами ако страдам повече като ме наранят). Свикнах да бягам от мажете дори когато илизам на кафе си подбирам такава компания в която към никой от мажете нямам интерес. Аз съм хубава но не изживях нищо с никой от момчетата по които съм си падала. Времето си лети, приятелките ми се женят вече. Но аз продължавам да се дърпам... Писна ми искам да се променя, но не мога. По принцип ме възпитаха мн консервативно, родителите ми не ми позволяваха да излизам с момчета от малка. После се разведоха и цялото това консервативно възпитание се изпари с развода и двамата си имат други половинки дори не се виждаме вече. Наистина се чувствам мн сама, нямам внимание от никого. Искам да срещна някой на който да се доверя. Да бъда с него, Дайте съвет приятели има ли такива като мен... Вече си мисля че ми е писано да съм сама завинаги....

Коментари

1.   Здравей, ти си едно много умно и свястно момиче, отпусни се и не се притеснявай, всеки е бил така, когато някое момче те хареса, позволи ми да излезе с теб, не бягай от него, когато се страхуваш от нещо и се колебаеш да го направиш, единственият начин е да се сблъскаш с него, само така ще го разрешиш, бягството не е решение. Колкото и да се срамуваш, насила отиваш при него и ще видиш как този страх изчезва и ще се отпуснеш и ще ти олекне. Изхвърли притеснението и страхът на боклука. Пробвай и ще видиш, че съм прав, после ще ми благодариш. Смело напред. Успех. М37

2.   По какво си студентска с този правопис, само не казвай някаква филология? мАж... възрасТа...

3.   Все някой ще те излъжи споко!

4.   Благодаря към номер 1, номер 2, хах наистина съм допуснала груби грешки в правописа, писах текста късно през нощта без да се замислям...

5.   И аз съм така, но се намери един и ме "излъга". Спахме няколко пъти заедно, макар да не ми обещал нищо, нито залъгвал с лъжливи приказки с моята тъпа глава взех че се влюбих в него. И ето той изглежда си намери приятелка, видях го на снимка да се прегръща с едно чаровно момиче и ми е много криво. Но нищо, да е жив и здрав и много щастлив, той не ми е виновен че аз съм патица тъпа

6.   Здравей. Питаш дали има такива като теб. Има. Момче съм и съм много срамежлив.

Изолирам се от всеки, защото съм бил използван и подиграван и просто спрях да се сприятелявам с който и да е. Студент съм, имам само 3-4 приятела, с 2-ма от които не съм толкова близък. Различен съм, хората ги е страх от различните (не знам защо) не пуша, не се напивам, дискотеки не посещавам, наркотици не ползвам... (спрях цигарите и марихуаната)

Добър човек, но срамежлив. Много. Мен ме е срам да заговоря момиче, а за покана на среща не ме питай. И аз като теб си мисля, че просто нямам бъдеще. Нищо не ми се работи, защото като знам че ще съм си сам... има ли смисъл?

Едно Момче-20г.

7.   от това да си сам или сама за мен няма по-лошо дори и да си имаш приятел който по някакъв начин те наранява в бъдеще по-леко ще го преживееш от това да си сама и изолирана по този начин от какво толкова те е страх според мен обърни внимание на този който най-много се е въртял покрай теб защото за да се върти покрай теб да знаеш не е само за секс а и може би защото те харесва пробвай бъди по-смела

8.   Наистина да си сам е много лошо, дано всеки си намери половинката...

9.   и аз съм като теб!! споко не си сама :) смятам че все някога ще се случи, вяра трябва!!!

10.   Здравей! Студент съм и съм имал и връзки и всичко както си му е реда. Сега се чувствам изключително сам, заради това, че не мога да намеря момиче, което да иска нещо различно от секс.
По твоя въпрос, познавам и други такива момичета, но проблема при тях е, че (дано не бъда разбран погрешно) имат мъжки хормони в повече и... Ти казваш, че си хубава значи по този критерий всичко е ОК.
Явно е, че човек не може просто да си каже, че се променя и да се случи. Моето предложение е нестандартно: Опитай с анонимни запознанства в интернет споделяйки проблема си с даден човек. Ако се харесате и в последствие излезете според мен това притеснение няма да го има у теб. Все пак той вече ще е запознат с проблема ти, а ти ще си спокойна, че той го възприема. Мисля си, че това е добра алтернатива, която си заслужава да пробваш... а само ако можеше да разменим контакти в този сайт щеше да е супер, но уви... by TGN :)

12.   Не си единствена искам да ти кажа, че като прочетох това, което си написала все едно аз съм го писала. Аз също съм отгледана в много консервативно семейство и майка ми и баща ми са нямали други гаджета преди са се оженят с разликата, че не са разделени. Все едно.... винаги са ми говорили да не се заглеждам по-момчетата да не се занимавам с тях. Вече обаче видяха, че на всичките ни познати, на който децата са по-малки си имат гаджета и ми казаха и аз да си намеря. Ама как да стане това като аз въобще не знам как да се държа аз дори и не съм общувала с момчета. Ако някой ме заговори аз дори не мога да го гледам в очите. Само един път съм излизала с едно момче на среща, което очевидно ме харесва. Толкова ми беше притеснено да след като се видяхме и почнахме да си говорим се поотпуснах. След това обаче не исках да го виждам имах чувството се много съм се изложила и ако ме опознае повече ще се отдръпне. Аз харесвам по- скромните и възпитани момчета, но те като че ли също се страхуват да направят първата крачка и така.... животът е труден
Не се отчайвай! Пожелавам ти да срещнеш най-подходящия за теб човек и както за себе си така и за теб съм сигурна, че това ще стане!

13.   Абе, време е в тоя сайт да направят секция Клуб на срамливците. Всяка втора история все колко били срамежливи, кротки, скромни, нерешителни. Брех! Къде се крият тия хора, бе, джанъм? Аз като тръгна по улиците, все отворяги един до друг. Аз ли в друга държава живея, те ли лъжат толкоз изкусно... направо не знам какво да мисля.

14.   От Авторката: Благодаря ви за мненията, не наистина тези които нямат този проблем нямам как да ме разберат... И аз по улицата няма да ги разпозная срамежливците... вече взех да си мисля че такъв се раждаш.... Дали родителите са виновни може и това да е, но проблема си остава непреодолян.... Време е да се замислям за котки....

15.   Авторката ; Само да разясня, хора родители никога не обръщайте гръб на децата независимо на колко години са. Ето аз съм един пример едно мн консервативно възпитание, колко съм ревала да ме пуснат на дискотека на рожден ден колко са ме следяли и в един момент ставам на 18 год. те се развеждат, после ставам студентка и го няма контрола, но този път освен контрол няма никакво внимание. Това е нещо отвратително след като се събраха с други. Вече не ги интересувам, хайде оставям настрана финансите може и да не ми дават пари искам само да ме питат как съм. Не се ли оглеждат да видят че връсниците ми се изпожениха. Дори не забелязват че имам такъв проблем. Аз съм мн чувстеително момиче не знм как ще ми се развие живота, как ще се справя сама, човек сам е за никъде...

16.   Само, ако мога да те попитам, на колко си години? Любопитно ми е, защото казваш, студентка си, сигурно не си много голяма, аз съм малко над 25 и съм същата, ужасно самотна и тъжна се чувствам, благодарна съм поне, че имам близки хора, на които мога да се доверя и винаги да разчитам.. и знаеш ли, нашите никога не са ме спирали.. но има нещо вярно в това, че понякога сами си го правим.. То ако решиш да ходиш и да си поредната кучка.. с извинение-можеш всеки път да бъдеш.. но и аз като теб съм срамежлива, не искам да наранявам и огорчавам момчетата.. а в днешно време има доста такива, които се възползват от наивността на някои. Аз искам само да имам добро и скромно момче до себе си, да съм си с него-но нали знаеш, понякога и момчетата се възползват от наивността на момичетата.. та така се получава сякаш едно разминаване.. добрите с лошите и обратното и.. рядко се случва, не искам съвсем да те отчайвам.. но не е лесно от първият опит и път да улучиш. А аз съм сигурна, че ти искаш точно това, то и аз го искам.. както и да е. А този номер кой беше.. 10, това момче студента.. искам да кажа нещо по коментара му, аз така направих, пробвах по интернет.. но нещо не се получи, явно не попаднах на точният човек, а и в нета е мн трудно, тук всеки може да си слага много маски, не само една и да лъже както си иска.. та, може и да се получи, но е шанс-1 към 100000, както и да е. И друго.. момчето с което се бях запознала в нета, едното от всички.. беше свястно, но това не е гаранция, че пак ще се решиш и ще излезеш на среща, знаеш ли колко ме молеше, но не можах да го преодолея срама и притеснението, което изпитвах, а исках.. мн исках да излезнем и да се опознаем на живо. И друго.. споделих му, както казва студента и също не се получи мн добре това, че така се доверих.. той подложи това мое доверие на доста изпитания.. отначало не ми повярва, после се и карахме, както и да е.. минало, но още ми пари и ми е мъчно, така и не го забравих.. коментарът ми стана доста обширен.. Желая ти да го срещнеш, по-какъвто и да е там начин от цялото си сърце, защото знам как се чувстваш, така се чувствам и аз, късмет и колкото и да ти е трудничко, не се предавай, вярвай!

18.   Благодаря номер 16, значи има себедобни момичета на мен, късмет на всчки дано съдбата ни се усмихне, , , ако ли не, да се примирим с това и аз не знм вече поздрави...

19.   Сякъш прочетох моята история.. явно не съм единствената срамежливка, която отблъсква момчетата.. Nelly. 19 г.

21.   Здравей мечтателке! Това, което ще напиша, може да ти се стори като от сферата на фантастиката, ама е съвсем реално-просто трябва да си повярваш! Промяната трябва да започне от теб-ти си човека, който ще си самовъздейства, не аз или някой друг. Има 1 книга-"Подсъзнанието може всичко", автор Джон Кехоу-има я в интернет на български. Прочиташ я 1 път-ще си кажеш "лесно е да изпълня нещата, описани вътре"-в действителност е много трудно, но ти и волята ти ще успеете заедно. След това я прочиташ още няколко пъти-постепенно картинката ще започне да се избистря-само трябва да си набележиш цел и да я преследваш всеки ден, настойчиво.
Повярвай си и нещата ще се променят!
И не забравяй да се усмихваш повече!
Успех!

22.   Благодаря номер 21, ще я прочета, да прав си за това че аз наистина почти не се усмихвам :)

23.   Мила, преживяла си много и може би малко си се затворила в себе си. Но повярвай, истинската любов като дойде, те изкарва от всяка депресия и застой. Като я срещнеш, ще забравиш за всичките тези неща, които си написала. Намираш се в преходен период, всичко това ще отшуми, когато любовта се появи.

24.   И аз го имам този проблем. иска ми се да си имах някого ама на...
проблема е че или момчетата никога не ме заговарят или когато случайно го направят почвам се държа неадекватно и ги отблъсквам с срамежливостта си...
но забелязах едно нещо... когато се влюбиш в някого ти идва от вътре да искаш да говориш с него и правиш всичко възможно да се засечете.
може би още не си намерила някой който да ти харесва.
и аз имам много консервативни родители които никъде не ме пускаха като пораствах... и накрая станах леко антисоциална...
притеснението е много трудна болест... поне за мен е като болест. колкото и да успееш да се отракаш с времето, винаги ще си бъдеш малко или много притеснителен на моменти. такъв ни е характера, а той не може да се измени лесно. жалко че хората не могат да го разберат този факт.

25.   Ех, къде сте бе, самотни и срамежливи дами? Защо не ви виждам? Знаете ли колко бих се радвал да се запозная с едно такова същество :)

М 23

26.   С това "бе" едва ли ще се запознаеш с такова момиче!

28.   Животът е кратък.. понякога не се случва така както сме мислели че ще го прекараме, наздраве, , макар и сами поне да се радваме, че ни има Обичам Ви :))

29.   21 с техниките на Кехоу, където обяснява за връзки успях да срещна за около 2 месеца прекрасно момиче, но най-важното е да си представяш, че ще сте в дълга връзка, тъй като не го бях уточнил и не продължи много може би и си бях разпилял мислите