Споделена история от Други

Смисълът на живота
От скоро този въпрос не ми дава мира. Преди ако някой ме попиташе какъв е смисълът на живота, щях да отговоря, че в семейството и приятелите се крие истинския смисъл.
Но сега не мисля така, напоследък съм доста объркана. Не знам защо, но искам да водя необикновен живот, искам да съм известна, богата и желана, а не просто обикновен човек.
Макар да не съм убедена, че ако си богат и известен това означава, че си щастлив.

Та за това искам да ви питам какво е вашето мнение? Искам да съм пак предишния човек, който не се чувстваше зле от това, което всъщност е.

Коментари

1.   Не мисли, че богатите не плачат е примерно баща ми имаше голям бизнес но почна да запада а аз обичам едно момиче, с която бяхме заедно почти 3г. а сега сме разделени от 3 седмици без значение какъв си богат или беден всички имат чувства, да имаш пари и уют но за какво са ти ако любимия човек не е до тебе?

2.   Всеки в определен период от живота си минава през подобни желания, след време ще имаш други ценности и всичко ще си дойде на мястото - животът всъщност не е толкова сложен, важно е да не си поставяш непостижими цели и да изгубиш реалността.

3.   Парите ще ти дадат свобода и независимост. Няма да ти дадат щастието, което ти липсва. Май пак трябва да се обърнеш към семейството и приятелите - там е истината.

4.   Тийнейджър ли си?
Защото всеки тийнейджър си замисля за този въпрос и в психиката на всеки от тях е заложен стремежа да са необикновени и неизвестни.

Първо искам да ти кажа, че роднините и приятелите често не са нинакъв смисъл на живота. Те понякога могат дотолкова да го съсипят, че д ати идва да му сложиш край.

Смисъла на живота е нещо субективно. Не можеш да кажеш "хората живеят заради това и това".
Някои могат да намират смисъла на живота в любимия си човек, други в работата си, трети в децата си.
Лично моят смисъл на живота е самоусъвършенстването. Всеки ден, всяка минута, всяка секунда да усъвършенствам себе си, да осъзная себе си, да видя света наоколо такъв, какъвто е.

Смисъла на живота ти няма да се появи като се замисляш много дълбоко за него. Също така няма да се появи като си кажеш "моя смисъл на живота ще е това и това".

Живей живота си, вглеждай се в нещата и най- накрая ще намериш това, което търсиш.
Само гледай да не го изпуснеш и да стане прекалено късно.

Мария

5.   Мария е права напълно, но едно уточнение, ако може. Спектърът на възможности е огромен. Ако човек се опитва да се усъвършенства във всичко, в едно ще му тръгне, в друго не /за да съм точен, в повечето -не/. Това може да повлияе на самочувствието на млад, търсещ себе си човек. Затова, е най добре да ограничи сферите, в които иска да бъде най добър, до няколко, в които е силен. Другите да ги остави на други хора с подходяща нагласа. Така, смисълът не е един факт, който се казва и готово. В началото смисълът е в развитие и усъвършенстване, след това в реализация, след това в нови, различни цели, не винаги "величествени". Но накрая май ще се върнем на клишето: "Смисълът на живота е самият живот"

6.   Живота няма смисъл,всеки от нас прави сам смисъла на живота си.

7.   Парите не са важни, за да бъдат самоцел. Но всяка цел вече се постига САМО с пари. Хубавите цели - с много пари. А най хубавите -с власт върху много, много, включително чужди, ПАРИ. Възвишените идеали са приоритет на утопичния комунизъм. В капитализма единствен бог са парите и умението да се присвояват, било по законен, било по "узаконен", било по изцяло престъпен начин. Накрая всеки ще умре. Но едни ще са живели охолно и свободно (понякога кратко), а други ще са влачили хомота си до гроб, след което ще са го предали като щафета на децата си.