Споделена история от Други

Семейство
Искам да споделя моята история. Много ми е трудно,защото съм 12 клас и сега започват още по големите трудности. До сега съм минавала през ''кризата'' ако мога да нарека за приятелството,през любовта и семейните проблеми.Но най-много ме сломява семейството. Баща ми и майка ми са разделени от 12 години.От 2 години аз живея с баща ми,но той не се държи по бащински начин. Пита ме единствено гладна ли съм,но нищо повече. Чувствам,че не му пука особено много и не ме обича. Преди няколко дена не можах да преглътна и си казах всичко а неговите думи бяха : "не го очаквах от теб " . Много наранена се почувствах,защото на мен ми трябва рамо на което да поплача и някой на когото мога да разчитам. Не говоря за приятелки да на тях мога,но когато знаеш,че имаш до себе си човек а именно този човек да е твоя баща би се почувствал много по защитен и много по добре. Майка ми има друго семейство и не ми е спокойно там за да живея с нея, но тя наистина ме обича няма ден в който да не ми е казала ела да живееш при мен. И сега незнам какво да направя по въпроса с баща ми. Дайте ми съвет. Разказах ви много повърхностно нещата и все пак,ако някой има идеи да сподели.

Коментари

1.   Ти сама каза, че на баща ти не му пука за теб. Майка ти те обича, ти го знаеш. Защо да ти е неприятно и неудобно да живееш с нейното семейство? Ти си й дъщеря! Ти също ще бъдеш част от семейството на майка си, ако отидеш да живееш при нея. А и ще има човек, на когото можеш да споделяш. Много е важно това, да имаш някой много близък, на когото да казваш всичко, което те вълнува. Така че по-добре се премести при майка си, а ако след два-три месеца все още ти е неудобно, тогава можеш да се върнеш при баща си.

2.   Баща ти също те обича, но може би малко се притеснява и незнае как да комуникира с теб. Опитай ти да си водеща в разговора с него- разкажи му как е минал денят ти, и т. н Що за глупост, разбира се че те обича. Не е лесно за повечето мъже да говорят с голяма дъщеря за приятели, гаджета или мензис. Аз съм на 29 години, семейна, но баща ми примерно целия се изчервява, когато сме на софра и кажа някой виц в които става въпрос за секс. )))) Смешно е, ама такъв е. Не си пълни главата с глупости.

3.   Момиче съм и съответно знам за какво говориш. В смисъл, че в един момент бащите просто не знаят как да се държат с вече порастналите си дъщери. С моя баща сме минали през 3 периода. 1. Когато бях дете и съответно той си играеше с мен. 2. Най-трудният период и за двама ни, когато навлязох в пуберитета и баща ми буквално не знаеше как да се държи с мен. 3. Горе-долу след 25 ми годишнина когато баща ми най-накрая ме приел за зрял човек. И сега отношенията ни са страхотни! Явно ти и баща ти сте на етап 2. Това не означава, че не те обича, напротив, но просто му е странно, че неговото малко момиченце вече не е толкова малко, а в същото време още не иска и не може да гледа на нея като на жена и е направо в ужас как да се държи с теб. Като с дете или като с жена? И сигурно за това леда много много да не си говорите за да не сбърка някъде. Поне аз си го обяснявам така. С майка ти е друго, тя е жена, минала е през всичко, през което минаваш и ти и съответно има по-адекватна представа от какво се нуждае момоче на твоята възраст. Но баща ти е направо като в небрано лозе! За това не му се сърди, ами му дай време да свикне с положението и съм сигурна, че след няколко години ще изградите невероятни отношения базирани на обич и уважение. В това отношение съм истинска щастливака!