Споделена история от Други

Защо ?
Аз съм мъж на 21 години. Не употребявам алкохол, защото мога да се забавлявам без него, също така и вкусът му не ми допада. Не пуша защото не ми се дават пари на вятъра и е вредно за здравето, но на кой му пука в днешно време за това. НАЛИ? Не вземам наркотици защото само ще ми попречат в живота. Винаги съм се чудел на хората, защо се наливате с алкохол когато сте на дискотека и винаги отговора е , че не могат да се отпуснат и не могат да танцуват ако не са пияни ( комплекси ). Другата причина за използване на алкохолни напитки е за да се избегне от скучното ежедневие и проблеми, но като се напиеш или надрусаш проблема си остава не решен. Също така съм се чудел защо трябва да си съсипваме здравето, като използваме наркотици, доста модерно е в 21 век, век на промитите мозъци, алкохол, корупция, престъпност, проституция и все такива "хубави неща ". Защо живеем по този начин? Защо толкова бързо се промени света? Защо ни умряха традициите, обичаите, ценостите и най- вече морала? Защо ми кажете вие драги читатели? Благодаря Ви за отделеното внимание.

Коментари

1.   Това все едно аз съм го писал.. Само, че съм на 17 години. НЕ пуша, не пия, не употребявам наркотици и се гордея с това. Оня ден една от моя клас ми вика "на 17 години стана и още са пазиш от цигарите" (тя е пушачка). Направо ми идваше да я прасна в лицето :D ама и викам само, че се уважавам прекалено много, за да пропуша и тая и стана кофти :D

3.   И аз не пия и не вземам наркотици, но не съм съгласна с теб. Не мисля, че някой има право да каже да другите хора, какво трябва и какво нетрябва да правят. Законите са достатъчни /ако се спазват/ да ограничават хората в избора им.
Ти като човек също имаш комплекси и не е редно да сочиш с навирен пръст комплексите на другите.
Ти напиример, защо посещаваш дискотека, като хем имаш музика у вас, хем хората в дискотеката имат неприятни за теб комплекси? Защо се насилваш да ходиш в заведения и да бъдеш заобиколен от пияни хора?
Защо живеем по този начин? Кой както иска така да живее, не сме ние хората да кажем на другите как да живеят. За всеки животът е такъв какъвто го разбира, не искаи от всички хора да са дорасли до дадено психическо ниво! Не живеем кой знае колко по различно от предците си, просто имаме повече избори.
Защо толкова бързо се промени света? Не се е променил толкова бързо колкото си мислиш света го променяме ние хората, защото не ни е харесвал такъв какъвто е бил. Ако светът е бил толкова хубав преди, никой е нямало да иска промени. Когато искащите промяна са били повече на брой от доволните светът се е променил.
Защо ни умряха традициите, обичаите, ценостите и най- вече морала? Нищо не е умряло просто се е променило, според изискванията на хората, които живеят днес и сега. Какви са традициите и обичаите? Пример: Да се моилм на господ за дъжд за нивите, с лазарки, Еее как днешното поколение да иска да се моли за дъжд за нивите като вече отдавна знаем, че не господ пуска дъжда, а и не живеем на село да зависим от реколтата на собствена нива, РАЗБИРАШ ЛИ? Ценностите и морала се променят по почти същия начин. Както нашите прабаби не са се молили на боговете на Славяни, траки и прабългари, и не са спазвали техните традиции, обичай и народни хора, така ние сме си променили традициите на прабабите си. За Тангра и обичайте свързани с него само четем и нашите баби само са чели.

4.   Сега ще ти кажа защо хората пият и взимат наркотици-това са хора с проблеми, преебали са си живота по някакъв начин и се опитват да бягат от реалноста. Например познавам един идиот, който жена му го напусна с 2-те деца, защото той не иска да работи и същия идиот се алкохолизира всеки ден, друса с трева-пак всеки ден и търси жертви-пак всеки ден за да си избие комплексарщината, дебилизма, балансите и каквото искаш го наречи там, жалкото че е и други страдат покрай него. Та затова хората се друсат и пият, пушенето на цигари е свързано с нервите-поне при мен!

5.   Ще се опитам

" Защо живеем по този начин? Защо толкова бързо се промени света? Защо ни умряха традициите, обичаите, ценостите и най- вече морала? Защо ми кажете вие драги читатели? "

Защото е по-лесно, а за съжаление хората търсят "лесния вариант" Онзи, който им предлага бързо бягство, забрава и т. н. Това е решение на проблем, но краткосрочно такова, защото е по-лесно да мислиш краткосрочно и да забравиш онази стара максима "Каквото посееш, това ще пожънеш"

Защо светът се е променил? Не, едва ли е. Просто ако преди теми като порно, алкохол, наркотици и всякакви подобни са били табу и са били "запазени" само за просветените и висшичайши особи, днес достъпа до тях е много свободен.

Защо ни умряха... защото свободата на избор се разчита неправилно като свободия и анархията е пълна. Материалното измести духовното, комуникационния срив е очеизваден, приятелствата са с изгоди, веселието е с опиати...

Ние сме си виновни... трябва да се научим да се обичаме, да се научим да поемаме отговорност, което е в същината на истинската свобода, да се възпитаме в толеранстност, любов и простота.

6.   Защо ли? Защото така ни харесва, и защото Е КУПОН!!! Ихууу, аз се забавлявам, ти си стой вкъщи и се питай "Защо"...

7.   Твърдо съм против пушенето и употребяването на наркотици, но алкохолът в умерени количества в социални ситуации го приемам. И не е заради комплекси. Аз мога да си танцувам и като съм трезвен (и съм го правил много пъти), но ми е по-приятно като съм леко пийнал и се забавлявам с компания.

Алкохолът е депресант на централната нервна система и като такъв успокоява съзнателните ни мисли, а така може да проявим по-скрити и потискани желания. Не, че иначе не можем, алкохолът просто улеснява това.

до 3:

Очевидно е, че на всеки един човек някога някой му е казал какво да прави. Някой те е научил да говориш български. Някой те е научил на името ти. Някой ти е казал да прваиш това, а не онова. В крайна сметка на всички нас непрекъснато ни казват какво и как да го правим. Авторитети, религия, социални течения и роднини ни влияят най-много. А тази религия кой я е измислил? Човекът естествено. Авторитетите и роднините също са хора. Така че: На всеки един човек някой му казва как да живее.

Защо хората пропушват? Защото е много приятно? Как ще знаят, че е много приятно ако не са опитали? А защо опитват....? Много деца пропушват, за да могат да се слеят с компанията и да се социализират по-добре...

8.   до 7 от 5

Най-страхотните ми купони са били на трезво. Ставам, танцувам - никакъв проблем. От друга страна пък много ми харесва да си капна малко ром в чая, или да изпия една тъмна бира ако има месо на масата. А лятото да утоля жегата с една.

Никога не съм пила без мезе и никога не съм пила, за да се отпусна. Но за пушенето - пропуших, защото исках да се слея с компанията. И към днешна дата - 13 години по-късно не мога да ги спра и проклинам онзи ден, в който си казах - ако пушиш, ще си част от по-готините. Бях 8 клас.

9.   Учените казват, че да пиеш с мярка е много по-полезно от това да пиеш много, както и от това да не пиеш изобщо. Идеята ми е, че няма нищо лошо да се пие, да се пуши и да се употребяват леки наркотици, стига да е с мярка и стига да не се стига до зависимост. Според световната здравна организация 140 мл абсолютен алкохол на седмица за жени и 210 за мъже не само че не вредят, ами и са полезни. Така че ако човек си знае мярката, няма лошо да си пийва по-малко, а ако не я знае, тогава по-добре да не пие въобще.

Аз например през вечер си пия по 100 гр ракия и не мисля, че това ми вреди, дори напротив - освобождаваме от стреса, разширява ми кръвоносните съдове и т. н. Също така веднъж месечно си изпушвам по една кутия. А напреди си пушех по една тревичка на няколко месеца веднъж, но вече ми е безинтересно, а и няма с кого и не съм го правил от поне 5 г.

10.   Аз пуша. Не за да се правя на гъзарка (отдавна отминах тази възраст), а просто защото ми харесва. Доставя ми удоволствие да запаля цигара с кафето или след тежък работен ден, когато най-после съм успяла да се докопам до креслото. Не пуша повече от 5-6 цигари дневно, но бройката не е от значение - пушача си е пушач.
Почти всяка вечер пия. Обичам вино и ми е много приятно да изпия 1-2 чаши, докато гледам хубав филм. Това обаче не ме прави пропаднал алкохолик.
Авторът пита "Защо ни умряха традициите, обичаите, ценостите и най- вече морала? ". И аз искам да го попитам нещо - дядо ти е правил вино и ракия нали? Да не мислиш, че ги е продавал на пазара? Изпивали са ги с баба ти. Това си е традиция - навремето в почти всяка българска къща са се правели вино и ракия. Цигарите са вредни, спор няма, но в южна България си е традиция отглеждането на тютюн, сушенето и преработката му. Не обърквай традициите и лошото възпитание, което повечето родители осигуряват на децата си. Да научиш едно дете да се наслаждава на живота без да разчита на алкохол, цигари и наркотици е изкуство, което изисква да му се отделя време.

11.   Пушим и пием, защото ни е забавно и приятно, ти като не си близвал алкохол, естествено че ще се питаш защо.. Не пият само алкохолиците, алкохол се пие и по повод и когато си в настроение, или просто без причина, не казвам че си задръстен, но като не ти харесва просто си трай и си живей жалкия скучен живот.

12.   До №7 Ок на всеки един човек някой му казва как да живее, но този някой му е родител/роднина/учител. Аз №3 казах, че ние нямаме право да им казваме на хората как да живеят и ако не се лъжа не съм им родител на "грешниците" по дискотеките. Имам право да уча само децата си.
От коментара ти се разбира, че родителите, религиите, авторитетите и сливането с компании са виновни, ВСЕ НЯКОЙ НИ Е ВИНОВЕН, ВСЕ НЕЩО НИ ПРЕЧИ.
Има родители пропуснали възможността да научат децата си, че пиенето, пушенето, наркозависимостта са неправилни неща. Но този им пропуск, не ни дава право да ги учим ние. Пропускът им да научат децата си на "традиции, обичай и морал", също не ни дава право да размахваме пръст срещу децата им. ЗАЩО? Така искат, така са ги възпитали. Младежите: така искат, така се държат.
За някой ще дойде момент сами да се осъзнаят, за други никога няма да дойде, но това не е наша работа. Наша работа е да не правим пропуски във възпитанието на нашите си деца.

13.   Тормозиш си главата с глупости, "колега". :)

14.   Всеки сам избира как да живее. Вместо да си блъскаш главата с тези въпроси, си гледай живота! :)

15.   Здравей,

Аз съм мъж на 29 години и никога не съм пушил (абсолютна тъпотия, струваща много скъпо, лош дъх, жълти зъби и т. н. ), алкохол пия все по - малко, мисля да го откажа. Проблемът е, че в социалните среди е задължителен - например рожденни дни, бизнес срещи, Нова година - "хайде да се чукнем за здраве". Винаги съм се чудил как да избегна това, едното решение е да пия по една чаша при тези социални дейности. Иначе на мен дори малките количества алкохол ми пречат - приспивами се, отварями се апетита и преяждане, избиваме на глупости.

16.   Ти все едно си живял в "света преди време". Не се е променил бързо, винаги си е бил такъв. Ако си мислиш, че като превъртиш чесовника назад, е стигнеш до едно морално извисено време... Лъжеш се жестоко. Хората винаги са пиели, пушели, употребявали наркотици под една или друга форма... И са правели редовно секс. Истината е, че ако не бяха болестите и нежеланата бременност, щяха да го правят всички, без да подбират много много. Хората пушат, защотот така искат, пият, защото им се пие - Били комлексари -това го изцепва всеки втори, които не знае какво да каже. Какви са им комлексите, в какъв смисъл са комлексирани. И ако са твой приятели, направи нещо за да "им помогнеш", въпреки че едва ли имат нужда от помощ.
И повярвай ми, престъпността не е толковалоша, спрямо тази преди 200 години (колко народ убити заради един хляб познаваш... може би си чувал за един двама... тогава са били по 1-2 в селото, през седмица)
Не мисли кокко са зле другите, ами се радвай колко си добре ти.