Споделена история от Други

Проблем с wifi мрежа.
Здравейте, от известно време имам проблем с рутера у дома. Когато към него съм свързан с лаптопа, няма никакви проблеми, обаче, когато се вържа към него с телефона/Nokia500/, рутера забива и интернета спира, името на мрежата се вижда но не може да се свърже с нея. След рестарт на рутера/TP LINK WR740N/интернета тръгва и когато отново вляза с телефона забива сед около минута, много рядко се случва да не забие и да сърфирам в нета без проблеми. На въпросният рутер му инсталираха нов софтуер, но проблема си остана. Извадих тех. спецификаций на телефона и видях, че wifiто му е по система B/G а рутера излъчва на система N, което ме навежда на мисълта, че от там идва забиването на рутера. Но ако се направи да излъчва на система B/G скоростта на интернета ще падне. Моля ви за съвет как да се справя с този проблем. Благодаря предваритело за одговорите ви.

Коментари

1.   811g поддържа максимална скорост 56 Mbps. Такава интернет скорост би ти предложила само една средно скъпа тарифа с оптична връзка, каквато не знам дали ти имаш. Всички видове ADSL са в пъти по-бавни, да речем в най-добрия случай 16 Mbps download.
Следователно за интернет скоростта ти няма никакво значение дали рутера ти в локалната мрежа работи на 300 Mbps (811n) или "само" на 56 Мbps (811g), след като входящата скорост на модема ти е едни мижави 16 Mbps. Е, ако имаш локална мрежа от няколко компютъра и ти е важно да прехвърляш данни между тях по wlan с максимална скорост, това е друго, но ти казваш, че се тревожиш за скоростта на интернета, а не на интранета. Телефонът ти трябва да работи в g-режим, устройствата само с b трябва са по-стари от 10 години.
Така че спокойно можеш да си смениш режима на рутера на b/g.
Другото в което трябва да се увериш е че забива, само когато действително се връзваш към wlan с телефона, а не когато просто телефонът работи в близост без да използва wlan мрежата. Пробвай да смениш и канала, на който излъчва рутера в n-режим и виж дали проблема още съществува.

2.   Високия стандарт n е до 150 Mbps, едва ли плащаш фирмен интрернет у вас та да имаш такава скорост, даже 10-15 Mbps за сваляне и 2 за качване каквито ти доставя интернет доставчика ти, са ти напълно достатъчни за вс каквото може да се прави с 2-3 компа вкъщи.
Другите сатандарти са напълно достатъчни да поддържат тези скорости.

3.   Високия стандарт n е до 150 Mbps, едва ли плащаш фирмен интрернет у вас та да имаш такава скорост, даже 10-15 Mbps за сваляне и 2 за качване каквито ти доставя интернет доставчика ти, са ти напълно достатъчни за вс каквото може да се прави с 2-3 компа вкъщи.
Другите сатандарти са напълно достатъчни да поддържат тези скорости.

4.   Здравейте, авторът съм, настройките на рутъра, няма как да се променят защото интернет доставчика е заключил рутъра и е невъзможно да се влезе в менюто му, трябва да се ресетне, обаче ако го направя не съм сигурен дали ще се справя с всички настройки. Качих на въпросният телефон два уебраузара, Опера мини и Опера мобайл, с тях работи и не забива, тествах и старият браузър версия 7. 3, за сега работи, рутъра не забива, но не съм сигурен че няма да забие пак, след няколко дни ще пиша за резултатът. Поздрави.

5.   След 15 минути игра, рутъра отново заби, ще трябва да го занеса при интернет доставчика да го настроят на системи B/G. -автор

7.   автор-Когато влизам през прилижението, което изтеглих "Оpera mobil", на телефона рутера не забива, ще го тествам няколко дни и ако няма проблеми няма да пренастройвам рутера. Благодаря за одговорите ви. Ще следя темата.

8.   Здравейте, авторът съм, проблемът си остана, причината е че няма съвместимост на системата на телефона, която е B/G, а рутъра лъчи в режим N, трябва рутъра да се настрой на ситема B/G или ако е възможно и на трите B, G и N.