Споделена история от Други

Избор на кола
Здравейте :) Изкарах книжка от първия път април месец тази година. Досега нямам собствена кола, карам тази на майка ми. Тъй като не ми подариха нищо за миналия рожден ден, нито за Коледа поради безпаричие другия месец чичо ми, който има добри възможности и живее в Лондон ще идва в България за 3-4 седмици по работа, а и да прекара празниците с нас. Спестил съм си 750-800 лева и го помолих да ми додаде още толкова, за да си купя някоя трошка на която да се уча. Той обаче въобще не ми позволи да се занимавам с толкова стари и евтини коли, които можели да ме оставят на пътя, да трябвало да ходят по сервизи през 2-3 месеца и т. н. Рече ми, ще ми купиш ти някакъв хубав подарък за Коледа със спестяванията си или част от тях, аз ще ти купя нова кола, но таванът е 25 000 лева, да не е по-скъпа. Сега трябва да започна да избирам и около 15-20 декември да му кажа и да я купуваме. От майка ми няма смисъл да търся съвет, тя си кара Полото от 9 години и не иска да чуе за друга, а и не разбира. Дайте съвет какво да избера? :)

Коментари

1.   Вземи си чисто нова-ще се вместиш в парите, които имаш и за 100 000 км или 3, или 5 г забравяш за сервизи. Относно това каква да е-ти си преценяш-ако караш малко-малолитражка-1, 4 1, 6, ако обичаш по-високите скорости, такава с по-голям двигател1, 9, 2, 2, дизел за предпочитане. Ако парите за гориво не са проблем, бензин-дизел все едно или бензин с фабрична газова или дизел на метан. Влез из сайтовете на дилърите на автомобили и си набележи коли, които на теб ти харесват, после ги сравни по параметри и така ще остане най-добрата за теб кола.

2.   Lada Niva 2013 тамън като за теб :).

3.   Ако имаш гараж или въобще някакво местенце закътано местенце, с прекаран ток, моят съвет е да си купиш електромобил - суперевтино "гориво", суперевтина поддръжка - няма масло, няма антифриз, горивна система, филтри, помпи, свещи, бобини, делко, ала-бала...
Взимаш си или готов ( http://mazeto.net/index.php/topic,8727.0.html , http://cityel.alle.bg/ ), или на базата на някои бензинов модел го караш да ти го конвертират с литиеви акумулатори. Не 25, ами 10-12 хиляди ще ти излезе с всичкото. След това - пей-сърце, с ток за левче-две караш 100 км. и повече! Направо се връщаш в социализма. А поддръжката е в пъти по-лесна и евтина,отколкото на стандартен автомобил.

Бъди съвременен! Бъди екологичен!
Гледам - вече в центъра на София има места за паркиране и зареждане специално на електромобили, няма синя/зелена зона, няма дявол...

4.   Купи си японскa или немскa мaркa. Другите не ги поглеждaй. Просто ти дaвaм съвет. Aко ще я кaрaш в грaдa си вземи мaлкa или компaктнa колa (Голф, Фокус, Aстрa, Сивик, Королa). Според мен тези коли си зaслужaвaт дa се пробвaт. Aко ще си взимaш чисто новa иди в някой шоурум и нaпрaви тестдрaйв дa я пробвaш (безплaтно е).

5.   BMW 5 серия, пред - последен модел. Хубава комфортна и луксозна кола.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384600875594408&f1=details&slink=4w8qst

Хвърли едно око, ще ти хареса доста!

6.   Това твоето е малко като в поговорката: "На гол тумбак - чифте пищови"...