Не изпускайте мига!
Дълго време само четях историите тук, но най-накрая реших да разкажа своята. Не искам съвети. Искам да споделя и всеки да си направи сам за себе си извод. Да вдъхна кураж и смелост на тези които са като мен - срамежливи, притеснителни, нерешителни. Жена съм на 25 години. В края на януари месец тази година бях на семинар в един град в Балкана. Тази година имаше и колеги от друга област, които не познавах. Семинара беше за два дена и една нощувка. Първия ден, преди да приключат лекциите излязох от залата, защото не се почувствах добре. Настаних се в лобито на хотела. И тогава видях НЕГО! Млад, очарователен, леко наперен. Говореше по телефона и крачеше напред назад. Помислих си, че е гост на хотела и няма да го видя повече. Качих се в стаята да си почина и да се приготвя за вечеря. Изненадата ми беше, когато го видях на тази вечеря, организирана за участниците. Бяхме седнали на доста далечни маси един от друг. Но въпреки това, цяла вечер не спрях да го гледам тайно, като на моменти го хващах и той да прави същото. Но нищо повече... Сутринта докато чаках колежките си той седна на маса срещу мен и направи ме заби в земята с погледа си. Такъв поглед, който ще пробие скала, без усмивка, без вълнение, но настоятелен. Отвърнах му, но не издържаш дълго и си отместих моя поглед. Е, вече ми стана ясно, че има някакъв интерес. Казаха, че лекциите започват и аз се изстрелях към залата. Той, явно беше придружител, защото го нямаше на лекциите през двата дена. Изгуби се. Свърши всичко, приготвихме си багажа, за да си ходим. Качвам се в асансьора, а той е там! Съдба или случайност? Не сме сами, колежката ми е с мен. Попитаме дали семинара е свършил, аз му отговарям - да. Асансьора стига партера, отваря врата, излизаме и той тръгва след мен. Опитва се да ме заговори, прави първата крачка, а аз? Аз блокирам от всякъде. Една дума не мога да кажа! Толкава се притесних, че чак не помня, това което съм отговорила дали го е разбрал, от моето пелтечене! И още по-лошото- направо побягнах от него. Забравих да кажа, че още като го погледнах, не го харесах. Направо ме покори! До като си тръгнем пак само се гледаме и нищо. Та какво ли и да очаквам! Той човека си е помислил, че съм го отрязала на момента. А аз вече 10 месеца не мога да спра да мисля за него. Не мога и да го открия, въпреки разследването ала Шерлок Холмс, което проведох. Но, не се и отказвам! Продължавам да го търся. Но сигурно, вече е много късно!
И на края искам да кажа, че заради моята срамежливост, пропуснах най-малко интересно и ново запознанство. Да не казвам и нещо повече. Не се чудете, не мислете много. Хвърляйте се напред и не позволявайте като мен, да се проваляте! Каже му, че го харесвате, признайте си чувствата, направете първата крачка. Дори и да ви отхвърлят, знаете, че сте ОПИТАЛИ И НЕ СЕ ПРОПУСНАЛИ ВЪЗМОЖНОСТТА СИ. Отпуснете се и живейте!

Коментари

1.   Здравей, нямаш ли списък на участниците в семинара? Може да е бил шофьор и за това да не е присъствал на презентациите. Провери всички институции, които са участвали и проучи шофьорите. Успех.

3.   Забавиш ли се, идва колебанието.. за тва на мига!

4.   Чувал съм за подобна история, но действието се развива не в асансьор, а в автобус - сигурно не случайно някой е констатирал, че жените са от Венера, а мъжете от Марс. Химия, привличане, тинтири, минтири - дума не си казали, ама погледите, флуидите, пеперудите, а после разочарованията и "те мъжете ВСИЧКИТЕ са едни и същи" - не искам никой да се обижда, ама като ходите по оборите, не очаквайте да стъпите в по-различни лайна от предишните, а ако така сте избрали да живеете живота си, просто не се жалвайте!
Гледай си живота момиче и не пропилявай още 10 месеца в търсене на човека от автобуса, ако е трябвало той щеше да те намери!

5.   Да. Така е. И други ще си кажат че е така. Но накрая е най-вероятно да постъпят пак "срамежливо". Изобщо в такива моменти, не бива да се паникьосваш.

- silenter -

6.   Дори и да не вярват мъжете, точно така ние се влюбваме в тях - в очите, походката, гласа.

7.   Нормални забивчици по командировки, семинарчета, тийм-билдинги и подобни. Обикновено нищо сериозно не излиза, освен чукане за една нощ, евентуално с бонус - хващане на буби.
Нищо не си изпуснала - живей си за мига, но и с малко акъл в главата. Разюздаността не води до нищо положително в дългосрочен план, освен ако не смяташ да напредваш в живота чрез свирки.

8.   Аз колко моменти съм изпуснал и не ми пука, ти за един път и направи трагедия.

9.   Аз смятам, че човек не бива да се отказва да преследва това, което иска. Не знам дали за вас е късно, т. е. дали тази ситуация е била единствения ви миг, но тази история, както и на № 4 ги намирам за забавни.

10.   Здравей, миличка :) Понякога не знаеш, дали не е за добро, че си "изпуснала", въпросния човек! А и мисля, че ако беше писано да се случи нещо, то задължително нямаше да ти избяга! Заради една подобна история, преди доста време, се съвзех много трудно :) Именно, защото реших, че трябва да станат нещата с този човек... е вярвай ми, понеже съм много сантиментална и аз (каквато явно си и ти), дълго близах рани и не можех да повярвам как "принцът" се превърна в жаба :D
Живей си живота :) Който трябва да е с теб и си заслужава - сам ще те намери :) Късмет!

11.   Като прочетох, че вече от 10 месеца не си спирала да мислиш за него, сърцето ми се разтуптя. Не мога да си представя какво е 10 месеца да седиш и да се чудиш "Какво ли би станало ако бях говорила с него в онзи ден? ". Ако се беше случило на мен щях да полудея от терзания, най-вероятно.
Но не се отчайвай. Всеки прави грешки, следващия път ще си знаеш, че трябва да се отпуснеш. Успех ти пожелавам. Дано да срещнеш някой, който ще се задържи дълго в живота ти.