Споделена история от Други

Един нов етап в живота след завършването
Здравейте!
Завърших тази година 12 клас. Беше много хубаво, дългоочакваният ден беше дошъл и всичко беше прекрасно. Еуфорията около бала беше голяма, всички бяхме много развълнувани и леко напрегнати и стресирани заради матурите.
Но всичко мина много добре завършихме, взехме си матурите и си прекарахме чудесно на бала.
Дотук добре! Сега всеки е поел своя път... някои кандидатсваха и са вече студенти.
Аз също съм студентка. Записах се в университет и специалност които не желаех толкова много. И Сега съм много объркана не знам какво да правя. Вече ми липсва училището, класа ми, приятелите ми и самата обстановка. Колкото и да искам да се върна там за жалост не е възможно. И така... просто исках да споделя с вас.
Ако някой е изпитвал подобни чувства бих се радвала да разбера, как се е справил с тях.

Коментари

1.   И на мен ми липсва детската градина, липсва ми да ме дундуркат и хранят, но съм вече на 30г и това било проблем за институцията. Кандидатствах, но казват нямало места и човеците на по 3 години били с предимство, колко нечестно е да остаряваш!

2.   Ех, мила! Всички сме минали през това. Когато си в училище с нетърпение чакаш бала и да станеш голям, а после когато този ден дойде и отмине установяваш, че би направил какво ли не само и само пак да си дете! Въпреки, че всъщност моите най-щастливи години бяха в университета. Много приятели, учех това, което исках, забавлявах се... не искам да те плаща, ама като завършиш и университета тогава нещата съвсем се прецакват! От вкъщи на работа, сметки за плащане, разправии с работодателя за глупости... ама какво да правиш, опитваш се да свикнеш, защото просто няма начин да върнеш времето. За това вместо да съжаляваш за миналото, опитай се да получиш максимума от настоящето, че няколкото години в университета свършват бързо. Докато се усетиш и дошло време за дипломиране. А както казах след това става още по-тъпо! Даже и да нямаш семейство, пак има неща за които трябва да се погрижиш. Пък като станеш и родител... ама хайде да не задълбаваме толкова. За това радвай се на това, което имаш! Аз сега ако можех да се върна в университета... ех!

3.   Да тъпо е в университета единствено партита са супер

4.   добре дошла в реалния живот :-) уви, разни етапи минават и няма как да се върнат обратно, но винаги мисли, че най-хубавото те очаква, а не гледай с носталгия назад.
вече ако не харесваш специалността си, това е друга тема, помисли какво наистина искаш да учиш и да се занимаваш
и аз като номер 2 най-харесвах студентските години! е това време да можеше да се върне...

5.   Миличка, разбирам, че изпитваш носталгия, което е съвсем нормално. Един период е отминал, нещата, които са ти доставяли радост ги няма, а нови все още не си намерила и изградила. Не съм съгласен с това, че в училище и/или в университета са "най-хубавите години от живота". Не е ли някак тъжно, че пет години от твоя живот са хубави, а следващите 55 са скапани? Който е на това мнение, нищо не му пречи да завърши две или три висши едно след друго и да си кара студентския живот. Но все пак да си студент на 30 не е като на 20, нали? Има, разбира се, и други варианти. Може след като завършиш просто да се хвърлиш от високо и да не се мъчиш повече. При мен поне периодите на учене не са били особено щастливи и запомнящи се. Нямах почти никакви приятели, прибирах се у дома и стоях на компютъра. Много лошо е ако след дипломиране започнеш работа, която не ти харесва. Работата отнема много от времето и силите и ако не я харесваш, ще ти изсмуква жизнените сили и въобще като цяло ще затъваш. Живота може и да е хубав, но трябва да работиш много, за да го направиш такъв. Сложно е да се дават предписания. Някои хора успяват да са щастливи, други не.

6.   От Авторката:
Здравейте отново... Благодаря ви, за разбирането и съветите.
Ще се опитам да гледам напред, но разбира се винаги ще помня хубавите училищни години. Уча в икономически университет и чувствам че нещо не ме влече особено.
Ноо ще видим как ще се развият нещата по нататък :)