Споделена история от Тинейджърски

Без приятели ...
Здравейте!! Аз съм момиче на 16 години.

До преди 3 години имах 2 приятелки, които смятах за “ най-добри“... Познавахме се от малки, още от бебета... Смятах ги за такива, каквито изобщо не бяха... Някъде когато бяхме 3/4 клас се събирахме огромна тумба от приятели в квартала. Играехме от сутрин до вечер. Въпросните момичета правеха така, че винаги наговаряха всички против мен. Правеха го защото родителите винаги са се отнасяли добре с мен, спортувах, ходех на хубаво училище, поглезваха ме и ме бяха възпитали отлично... Точно това лято нямаше с кого да излезна, те играеха навънка на улицата, а аз или си седях вкъщи и гледах през прозореца, или бях в двора и си играех с кучето... Всеки ден плаках, всеки божи ден...

Измина се време, години когато се преместих в друго училище, защото онова бе прекалено далече и ми писваше да ставам в 5 сутринта... Преместих се в кварталното у-ще, в класа на момичето което правеше злините. Щом влязох в стаята, в момента в който ме видя се затича с всичка сила към мен, изпищя името ми и ме прегърна..

Сближихме се. Вярвах, че хората се променят.. и така неразделни приятелки и с нея и с другото момиче чак до 7клас.. (другото момиче нямаше собствено мнение, водеше се по акъла на другите и правеше каквото й кажат, тя е с една година по-малка от нас). Както знаете след 7клас се кандидатства, държат се матури, ходи се в гнездата и т.н. Когато завършихме отидохме тричките с родителите на по-голямото момиче на вилата им, извън София. Прекарахме чудесно. Забавлявахме се, правехме щуротии и т.н. Прибрахме се в София минаха се дни, седмици те не ми звъняха. Реших аз да го направя.. Разбрах, че се заедно.. Не позванях повече, както и те...

От тогава нямам приятели с който да споделя абсолютно всичко!! Аз ги ОБИЧАХ, въпреки ЗЛИНИТЕ, който сториха(не е само това, което съм написала). Техните родители винаги са ме хвалели и харесвали, защото съм била умна, добро и послушно дете и куп други работи...Аз разбирах по погледа на моите “дружки“ , че не им се харесва това... (а, по междудругото, тези 2те си бяха семейни приятелки, смятайте) .. Аз праех всичко възможно за да им е добре - с наще ги водихме на ски, на пикници, на планина и какво ли още НЕ, а те само се възползваха... И та така.. от тогава няма с кого да споделя смеха си,шегите си освен в училище... А всички са ми казвали колко съм забавна, радват ми се, излизала съм с много от тези хора, но малко защото те си имат компании, не искам да се натрапвам...

Знаете ли какво е всяко лято, всеки изминал прекрасен и слънчев ден, да го прекаваш вкъщи?! УЖАСНО Е!! Не ви го пожелавам.. Защо Бога ми винаги страдат добрите хора!?! Толкова много ли искам - няколко човека, може и един, но да е истински приятел!! Давам всичко за това да си споделяме с някоя прекрасна дружка всичко... Иначе излизам, но не всеки ден.. Я с братовчедка ми, я с едно момче.. Защо така се случва, нито пуша, нито се напивам, нито се друсам, нито секс правя, нищо че съм имала доооста възможности... И съм симпатично момиче...
Дано сте прочели моят роман..

Поздрави и много усмивки!!
В16

Коментари

1.   Искаш ли да бъдем приятелки и аз съм на 16? Ежедневието ми е състои от училище вкъщи, вкъщи училище. Омръзна ми цяло лято да съм пред компютъра. В училище съм малко притеснителна. Не за друго страх ме е, че ще ме отблъснат. Но те го правят. Ако модераторите разрешат искаш ли да си разменим имейлите? Обичам да слушам музика, да гледам комедии, а също и трилъри, психо, фентъзи, пародии. Не слушам чалга, но много песни ми харесват и нямам нищо против този тип музика. Телевизия много не гледам. Имам коте. И съм от София.
Но честно ме е малко страх, че и ти няма да ме харесаш като човек или на външен вид. Аз не съм висока, но съм слаба и съм с кестенява коса. Докато свикна с ново запознанство на мен ми трябва време. Но винаги ме е било страх, че ще бъда наранена.

Модератор: Модераторите няма да разрешат размяна на имейли

2.   Защо? Нали рреди разрешавахте? моят е ***

модератор
Защото се стремим да предпазим своите потребители от попадането им в неприятни ситуации

3.   И аз се чувствам по същия начин и бих искал да станем приятели. Момче на 19 съм. Но предпочитам да се ограничавам със запознанствата в интернет. :) Съветвам те и ти да го правиш.
Някой ден всичко ще се нареди. Дори сега имаш повече време да учиш и да успееш, напук на тях. :)

4.   Към коментар номер 1. ДААА, аз съм точно като теб!! Имам впредвид, че харесвам всякакви филми, обичам всякаква музика, и да, има попфолк песни, които страшно много ми допадат, слушам ги когато има повод.. като рожденни дни и т. н. Аз също съм от София.
И знаеш ли? Не съдя и НЕ преценявам хората по външния вид, нищо, че повечето от тийнейджърите го правят. Това е огромна грешка. ПРИЯТЕЛИТЕ са си ПРИЯТЕЛИ, независимо дали единия е красив а другия грозен, независимо от това дали единия е беден, а другия богат... Аз просто ИСКАМ ИСТИНСКИ приятели, писнало ми е да ми забиват ножове в гърба.. Така, че мило кестеняво момиче (аз също съм с кестенява коса :д) страшно много бих се радвала ако се запознаем!! Имам чувството, че ще полудея без приятели... сигурно някой ден ще съм симпатично изкукуригала стара момица... Наистина много искам да се запозная с теб, дано се случи!! Поздрави :))!
Сегаа към коментар номер 3. Здравей и на теб! :)) ще започна първо със запознанствата по интернет.. МНОГО ПРОТИВ тях съм. Не практикувам това и не мисля да го правя. Изключително много се радвам, че и ти мислиш по този начин!! С удоволствие бих се запознала и с теб! Относно ученето - прав си, спор няма! Но не може ЦЯЛО лято да седя и да уча, и същевремрнно да слушам как си играят децата и т. н... Вярвам, че някой ден ще се запознаем тримцата :)) ще бъда щастлива!!

И сега към модераторите. Амии, здравейте и на вас :))

Първо - извинявам се за грешките си в правописа (не само на вас, но и на всички, които четат това) пиша от телефон, не ми е лесно, ужасно е ;д. Второ - чела съм МНОГО разкази из вашия сайт, едно ЕВАЛА, защото доста хора изливт душите си!!

Другото, което е - виждала съм как потребители разменят скайпове, пощи и прочие в коментарите, но въпроса ми е : Защо, Бога ми, защо щом ние го правим по наше собствено желание, защо искате да предпазите потребителите си, та нали ние го правим по наше желание? Не е честно... Лично на такива като мен, не им правите добро... Знаете ли в какво ОТЧАЙВАЩО положение съм, рева всеки ден, колко лета без да си покажа носът навънка!? !? По-добре да не знаете!! Не съм откачалка, не съм пефоил ит. м искам ИСТИНСКИ ПРИЯТРЛИ, моля Ви проявете човещина, все пак. Всички сме живи същестева...

И благодаря предватително... :)
От Авторката В16 :))

5.   От номер 3:

Има малък проблем. Аз съм от Русе. :D

6.   Към 3
Ще ни погостуваш малко тогава :D! Има ли желание има и начин. :))
От Авторката

7.   Момче на 16#

И при мен беше същото дори сега.. /в момента съм в чужбина и тук е така както в България/ и аз нямах и нямам много приятели. Просто не останаха свестни хора с който може да проведеш един нормален разговор. Да си споделите някой неща и т. н. С теб е докато не му стане скучно или докато има какво да се възползва от теб. И аз съм от София, но иначе съм роден в друг град. И ми е малко странно, че ти не можеш да си намериш добри приятели /все пак си в София - столицата/ :D Не мисля, че е толкова трудно. Но за сметка на това днешно време.. особеното по младото поколение от нас /не казвам, че сме стари, но.. скоро ще станем на 18/ по младото поколение са просто УЖАСНИ ХОРА.. Ти ще знаеш по добре от мен.. като се огледаш на вън. Пушат, пят, псуват, държат се доста зле, грубо и куб други неща.

Това лято смятам да се върна за ваканцията /надявам се моите приятели да не са се променили чак толкова за 2 години.. / :D

Относно как да се свържеш с някой от този сайт..

1 пример : Давам линк към някой клип който аз съм качил

> Свестните хора са на изчезване ;xx

J#

8.   Момче на 16#

До авторката : Намерих една много хубава и стара песен : http://www.youtube.com/watch?v=7pKrVB5f2W0 Която много ми харесва , надявам ,че и на теб ще ти хареса.Има над 26 160 КОМЕНТАРА и някой от тези КОМЕНТАРИ имат много харесвания на КОМЕНТАРИТЕ :D

Това е поздрав за теб авторке :)

J#