Споделена история от Тинейджърски

Проблем в училите, заради iPhone 5s ?
Момче на 15 съм. Преди няколко дни имах рожден ден и мама ми взе новия iPhone 5S. От тогава всички в класа започнаха да ми казват, че телефона ми е боклук, че съм разглезен и всякакви подобни. Не разбирам защо? Казват ми '' разглезено мамино дете ходиш с iPhone за 1700 лева, а някой деца нямат какво да ядат ''. Добре де аз какво съм виновен и какво да направя? Кажете ми това комплекси ли са или какво?

Коментари

1-50 от 67

1.   Аз мисля, че просто ти завиждат... Може и да не съм права.

2.   Завист, приятелю. Не се лекува. Просто не им обръщай внимание или пък ги режи, когато ти прекипи.

3.   Драги, според теб като някое дете на 15 има Айфон 5S очакваш останалите да кажат, че не е разглезено? Ако бях на мястото на майка ти бих ти подарила нещо, което като падне на земята няма да се счупи. А въпроса със съучениците ти - просто ревнуват, че нямат такъв телефон. За 1700лв. по-добре да ти беше купила здраво и качествено колело, а не някаква тъпа технология. Колегата ми имаше Айфон 5 още от както е излязъл на пазара и преди два дни му гръмна телефона от нищото, защото са тооолкова хубави. Въпреки всичко, майка ти е решила, че го заслужаваш, не аз или останалите. Вярно е, че има деца, които за трохичка могат само да купнеят. Телефонът не е най-важното нещо... сигурно го знаеш, ама не ми звучи така. Айде, да ти гръмне, дано. :):):) Шегувам се, но здраве да е. Не обръщай внимание на съучениците си.

4.   Чиста завист

5.   До някъде са прави, до някъде не са!
Може би има малко злоба и завист. Но също така има и истина, не е редно хлапак на 15 г. да ходи с Айфон 5с, при положение, че хората се чудят от къде да изкарат 10 лева за хляб!
Със здраве да си го ползваш и гледай да не се набиваш много на очи, ако парадираш със Айфона, ще бъдеш обект на подобни закачки! :)

6.   Това са комплексирани бедняци, не се ядосвай :)

7.   Продай го въпросният айфон и си вземи едно самсунгче(S3 или S4), а с останалите пари си купи нещо друго(дрехи, някаква друга техника или каквото ти се иска). Айфоните като цяло са ненужна гъзария-сравнени с андроид телефоните. Андройда е в пъти по "гъвкав" от IOS.

8.   донякъде са прави. ти не си виновен, че са ти го подарили, но гледай поне да не парадираш с него. дръж се любезно и възпитано със съучениците си и сигурно ще стане "всяко чудо за три дни".
за някои деца не Айфон, а редовното хранене е мираж, така че и аз мисля, че майка ти ти е направила лоша услуга, вероятно неволно. още повече че какво толкова ще използваш на него, което да го няма по-нормален телефон?

9.   До номер 7. Дрехи си имам, при това много, няма нужда да си продавам телефона за дрехи лол. Благодаря на всички.

10.   Подозирам, че ти самият си искал този точно телефон за подарък. Не те укорявам, всеки иска да притежава някоя луксозна вещ, като общо взето половината от удоволствието да я притежаваш е да наблюдаваш завистта на хората около теб. Та кой е по-добър, този който редизвиква завистта общо взето нарочно или този който завижда, нямам отговор на този въпрос, само мога да ти кажа, че хората са така устроени. Обективно погледнато телефонът ти не е нищо особено, даже с оглед на функционалност и практичност бих те посъветвал същото като 7, но пък към момента е неоправдано скъп. Естествено на този етап ти не си запознат с цената на парите, защото не ги изкарваш, общо взето мотото на децата е "Искам". Ако завистта на децата около теб е чак толкова непоносима по-добре се раздели с този телефон и си вземи някой андроид висок клас, мисля че за тях ще получиш по-малко злобни подмятания.
М, 35

11.   Завиждат ти, защото те нямат такъв хубав телефон, пеосто не им обръщай внимание. Ако нещо ти направят на телефона, кажи на класната или на родителите си, за да предприемат мерки. А другите от класа ти с какви телефони са?

12.   С риск коментиращите тук да ме обвинят в "завист", искам да кажа своето мнение.

Не разбирам онези родители, които поставят бурканчето с мед в устата на детето си. хайде тука автора е на 15, но съм била свидетел на това как момче в 3 клас ходи с такъв телефон на училище.

Не го разбирам, честно. Може би вече съм от "старото поколение", но... получих първия си телефон, когато бях в 11 клас. И то само, защото се преместих да уча далеко от вкъщи и нашите искаха да имат връзка с мен. Беше някакъв евтин, колкото да върши работа.

Ще му взема на моя айфон и си представям какво ще стане.
В часовете, ще си цъка във фейсбук или ще си сваля порно. Ще си оставят гласови съобщения с неговия приятел, който седи през три чина и ще се хилосват като луди.

Не разбирам как един родител допуска по този начин да се подкопава авторитета на институята, на която е поверил образованието и възпитанието на детето си.

Ето заради подобни неща - учителите вече нямат абсолютно никакъв авторитет.

Когато на нас ни казваха "Изключи си телефона! " Ние го изключвахме. Когато казваш днес на учениците "Изключете си телефона! " - те ти казват "Гледай си работата! "

13.   Еми нормално, малко странно е момче на 15 с айфон 5с за почти 2000 лева. Хубаво майка ти явно има възможности, взела ти е, но замисли се малко. Колко деца има гладни, колко деца има, които само ще си мечтаят за такъв телефон. Е, хайде ползвай го със здраве, все пак гледай да не парадираш с него, не е хубаво, защото не всеки има възможности :)

14.   Авторе, ползвай си го със здраве!

До останалите коментиращи - и кво като се замисли за бедните деца, които се чудят от къде да намерят пари за хляб? Авторът ли е този, който трябва да ги оправи? Ако нямаше Айфон, всички щяха да са сити и доволни, а? Момчето нито е виновно, нито може да помогне на всички бедни деца. В случая държавата трябва да се занимава с това, но уви в Злобария нещата са други.

15.   No 12, щом родителите му са му го купили, то тогава сигурно му имат пълно доверие. Аз лично не виждам нищо лошо да купиш на детето си скъп телефон, при положение че имаш възможности. Вярно е, че има много гладуващи и болни деца, но има ли смисъл той да се откаже от телефона си, това няма да ги им помогне. А и не вярвам родителите му да предпочетат да нахранят гладните повече от това да зарадват детето си. Колкото до автора-Ти сигурен ли си, че не си предизвикал съучениците си по някакъв начин? Аз също се сдобих с iPhone 5, но коментарите към мен бяха далеч по-мили.

Сия

16.   проблема не е в теб, а в майка ти
тя избива комплекси

съучениците ти са прави - не може да кажеш - завиждат и край! защото добре знаеш, че не е така.

Дай първо да отговорим на въпроса: защо взе точно този телефон?
защото е най-нов ли? - ето ти го проблема!

17.   Според мен комплексите са твой авторе и на майка ти, очакваш да бъдеш оценен от околните /съучениците/ според цената на това, което ти е купила мама. А всъщност не е важно какво притежаваш, с какво си облечен, а колко ти стига акъла.
Сам прочети какво си написал, че от деня, в който си отишъл на училище с телефон за 1700лв децата са започнали да ти викат "разглезен и всякакви подобни". Е как кажи децата научиха какъв ти е тела в джоба и колко пари струва той? От там, че ти се похвали, нали?
Не мисля че телефонът ти е боклук, но 1700лв биха могли да се похарчат по много по разумен начин, в полза на 15 годишно дете, затова децата казват, че тела е боклук. Майка ти например можеше да ти купи нещо по евтинко и с остатъка, да те прати на частни уроци по български, като ти гледам паровписа.
Мисля че техника трябва да се купува само такава, каквато самият човек има нужда. 15 годишно дете няма нужда от функциите на iPhone 5S, ако си изпълнителен директор на голяма корпорация разбирам, че ще имаш нужда от такъв модел техника. Но хлапе, което все още рита топка след училище, е глупаво да има толкова мощен апарат в джобчето.
Разбира се всеки сам избира как да си харчи парите, но е глупаво човек да си купи нова яхта с цел да ходи с нея на риболов за каракуда на местното езеро.

18.   Ти не си виновен за бедността на някои деца, нито за бедността в Африка, нито за глобалното затопляне. Това тяхното е завист, НО... в известна степен са прави за това, че си разглезено мамино детенце и че телефонът ти не е достатъчно добър за тази цена.

19.   Завиждат ти. В България е така. Повечето са хора като нямат нещо почват да говорят за другите всевъзможни простотии. Аз като взема някой труден изпит и всички викат да не би да има някаква измама. Е аз съм учил пък те не са отваряли лекциите.
Повечето хора в страната ни за моя жалост са пропаднали тотално. Те си седят и пият и само оплюват всеки които е постигнал нещо. Гади ми се от тях.

20.   ОТ АВТОРА!!!!

Само да кажа до номер 17. Аз за дума '' пАрвОпис '' не съм чувал :) И оценките ми не са лоши в училище. Преди да ми вземат този телефон бях с Айфон 4с и винаги съм си учил, никога не съм преписвал от него :) Не знам защо определяте дали хората са учат или не по това какъв телефон имат??? И мама няма никакви комплекси, просто прави всичко за мен, освен това е управителка на 2 хотела така че моля ви не се притеснявайте за това колко пари е изхарчила. Просто исках да разбера дали тези обиди се дължат на завист и го разбрах. Благодаря, нямам нужда от повече мнения :)

21.   Завиждат ти. При мен е същото спокойно. Това са просто завистливи селяци, които си избиват комплексите. Кефи се на новия ти телефон даже им го натяквай да им става гадно :Д

22.   Нищо не разбра, малкия! Нищичко... но най-лошото знаеш ли кое е, че нищо и никога няма да разбереш.

Съчувствах ти до момента, до който не прочетох коментара ти - отговор до 17 номер.

както и да е - ще е огромна загуба на време да се опитвам да ти обясня.

23.   Защо да нямаш айфон? След като за майка ти не е проблем да си го позволи. Ще бъде избиване на комплекси, ако ти го купи, въпреки че няма финансови възможности за това. В училището на моето дете масово имат айфони /3-4 клас/ и това се приема за нормално. Вярно, че по света има много бедни и гладни хора, но ако ти живееш мизерно като тях, те ще станат ли по-богати? Доколкото разбирам майка ти си изкарва парите с труд, защо тогава да ни ги харчи, както намери за добре?

24.   Така.. да се обадя и аз. Аз лично мисля, че щом момчето учи и има някакви маниери си е заслужил телефона. Спомням си аз бях пълна отличничка, а даже и 5 лева за рожденния си ден нямах. Сега вече съм на 22 и живея в Германия. Имам си всичко което искам и разбира се все се намира кой да завижда. Решила съм като имам деца да им купувам всичко и то от най-доброто стига да учат. Спомням си шефката ми ко ми беше казала.. По-добре да взимаш всичко на децата си, отколкото да завиждат и недай си боже да хукне да краде. Тъй, че млади момко! Живей си живота и се радвай на него. Хората просто са си завистливи, а бедността не е оправдание. И аз съм била супер ама супер бедна, ама човек като желае нещо и се справя. Не им обръщай внимание. Просто се чудят по какъв начин да те накарат да се чувстваш виновен и гузен.

25.   Миличак, може и да ти завиждат, но в тази криза, ти да не искаш банкет да вдигнат, че някой се изръсил по тебе. Такива скъпи подаръци не са за носене на училище, ама вие малките така пък се избивате комплексите. Залягай над уроците и не се дръж като разглезен, че като те подхване живота, да видиш как се вадят тия пари и децата ти да чакат за Ай, май, фони, схте те питам тогава. Скоро ще му мине модата на твойто тамагочи, така че започвай да се ровиш за някое друго отсега :)

26.   Iphone-а е наистина най-големият боклук, който можаха да ти подарят вашите.. но пък това не е повод да те наричат глезльо в училище.

27.   не разбирам какво общо има между оценките и подаръцците
"работата" на децата на тази възраст е да учат... не за друго има закон който забранява да работят "друго"!

тук големия проблем е защо те поощрява с телефон за 2000 лв? само защото може да си го позволи? това е тъпо.
тя никога няма да ти избере нещо евтино, дори да е по-добро...
тя ще купи най-скъпото само защото има пари

но запомни едно от мен - и това ще мине.

Ако искаш, приеми го като завист. Надявам се един ден ще разбереш, че по този начин просто си се заблуждавал и успокоявал съвестта си.

28.   Авторе, съучениците ти завиждат за телефона!
А до другите коментари - за какво да гледа другите? Те като са бедни той какво да направи. Да не си купува за да не ги дразни ли? Момчето ще гледа своя живот, а не на другите!! А и защо да няма такъв телефон на 15 години?? Това, че вие сте имали телефони като сте станали на 20, не означава, че и той трябва да получи телефон тогава!! Технологиите се развиват, бе хора!! Скоро и 5 годишните ще ходят с айфони на градината!! Все пак не живеем в 19-20 век..

29.   Завист наистина! Не им обръщай внимание. Да не ти пука!

30.   Абе я се стягайте, какво да направи момчето, че има бедни хора по света? Сигурно даже повечето от вас, които пишат злобни коментари тук, тайно се надяват на такъв телефон. С злоба няма да го постигнете милички, дано да го разберете :) Не се превземайте и не злобейте толкова, че ще погрознеете ;)

Ани

31.   И така си показват.. обичта.. извинявай ама между айфоните моделите каква толкова голяма разлика има.. а те откъде ще знаят за него сигурно се хвалиш или само го показваш.. в днешно време не може да няма на твоята възраст без айфон тъй че.. не ставаш по-умен с него.. може да си учиш но.. повечето са прави

32.   Ето ти проблема авторе, дори не можеш да цитираш правилно грешката ми "паровписа" '' пАрвОпис ''

33.   ами да те ти заиждат ти не им се връзвай

34.   мисля че айфонът ти е супер ище тикажазащо хем ще имаш интернет къде да сърфираш хемще можем дас ипишем ако имаш фейсбук илискайп

35.   Еми вярно е! Аз съм на 25 години и имам iPhone 5 и го ползвам за работа, а ти тръгнал с най-новия телефон да играеш на игрички.

36.   Аз имам iPhone 5 и първите два месеца не го носих в училище, точно поради тези опасения. Един ден обаче просто го взех, надявах се никой да не го забележи, но го видяха. И супер много му се кефиха всички, и ми го честитиха. Казаха ми да си го пазя много. Така че си мисля, че не те обиждат само заради телефона ти. Мен много добре ме познават всички в училище и знаят, че никога не бих се фукала с телефона си, а ти явно доста парадираш с него, и в това е проблема. И мен честно казано, 5 повече ме кефи от 5S, това лъскавото нещо около копчето на 5S ме дразни ;д

37.   Проблемът знаеш ли какъв е? Ама хора вие не прочетохте ли. Майката на момчето е управителка на 2 хотела сигурно си взима по 5-6 хилки на месец и си го глези. Почти 100 % съм, че ходиш с маркови дрешки, лъскави неща и парадираш с това :) Точно това поражда обидите към теб :)

38.   Ползвай си го със здраве. Че съучениците ти завиждат- то е ясно. Тук идва проблема дали ти обичаш да парадираш и да се хвалиш с това, което имаш, защото това дразни. Ти не си виновен, че имаш повече възможности от тях. Това дори не е вина. Не произлизаме от еднакви семейства. Важно е, когато един ден станеш самостоятелен какво ще постигнеш.
Иначе честно казано, като доста по-голяма от теб, аз не разбирам майка ти. На нейно място не бих ти позволила да получаваш чак толкова наготово. В училище имах съученик с много големи финансови възможности, родителите му бяха доста богати, управители на големи фирми от ранга на Сони и Самсунг. Но когато стана на 18 и взе книжна за първа кола му взеха една на старо за 3000лв… Момчето стана много свястнен, работи си и всичко си изкарва сам. Семейството му покриха само доброто и скъпо образование. Без никакви лиготии.
Разказвам ти тази история, защото за мен виновна е майка ти- не ти.. А съучениците ти е възможно да ти се дразнят защото не харесват самия теб. А не толкова вещите. Замисли се над държанието си и отношението към другите, а ако там не откриваш грешка- значи просто смени средата или не им обръщай внимание.

39.   Комплексирани, бедни селяндури ;) Навсякъде ги има, свиквай, покажи им по 1 среден пръст, защото те скоро време няма да имат такъв телефон :)

40.   В повечето коментари се пишеха неща от сорта на 'бедняци' и т. н. Ами не всички могат да си го позволят. Пък и богатсвото не е един телефон или пък нещо материално. Иначе със здраве да си го ползваш. Ако не се фукаш с него значи няма никакъв проблем в теб, а в тях :)

41.   Сигурно са прави, може би прекалено много се хвалиш с него. И какво от това, че майка ти имала 2 хотела? Имам един познат на който баща му взема повече от майка ти за 2 месеца и отделно майка му също е на високо платена работа, но момчето ходи с Самсунг за 200лв, но за сметка на това компютърът му е 3800лв. Всичко е до комплекси - ти си ги избиваш с Айфона, а той с компютърът си. Не знам дали схвана какво исках да ти кажа, но си надявам да си го направил ;)

42.   Май не познаваш хората, които те обкръжават. Не бих споделяла с хора, които биха ми говорили така. И Честит рожден ден на патерица! Да си жив и здрав.

43.   Завиждат ти. Не им обръщай внимание. Да си говорят каквото си искат

45.   и кво като се замисли за бедните деца, които се чудят от къде да намерят пари за хляб? Авторът ли е този, който трябва да ги оправи? Ако нямаше Айфон, всички щяха да са сити и доволни, а? Момчето нито е виновно, нито може да помогне на всички бедни деца.

47.   Обстановката на класа ти ако е такава че ти да си единствения богат а те да не са заможни то е ясно че така ще стане или ако парадираш с телефона и се хвалиш с него!

48.   Аз не мога да разбера какъв ви е проблема явно жената има възможност и купува на детето си каквото иска и естествено, че ще те мислят за мамино синче деца които може би нямат тази възможност поне не се хвалиш с него както биха направили повечето :) винаги ще има хора които ще те критикуват дори за най дребното :)

49.   До абсолютно всички, които парадират, че има деца, които няма храна.
Момчето не е виновно, че има родители, които си зарязват децата на улицата и последните стават просячета или работят някъде като хамали. Това е същото като да го обвините, че в Сомалия например нямат хляб. Той виновен ли е за това - не? Тогава какви са тези нападки.
Момчето не ми звучи глупаво и надали парадира със телефона си.
Чисто и просто пита, каква е другата гледна точка. На тези, които нямат. Ако имате полезен съвет за него - напишете го. Но не му обяснявайте как да не парадира. Чиито родители са си скъсали задниците от учене - да, богати са. Чиито не са - не могат да предложат тези неща на децата си.

50.   аз честно казано не виждам нищо нередно някой да е с Айфон, по принцип си е съвсем нормален смартфон. За съжаление стандарта в милата ни родина е под всякаква критика и за това е цялата олелия.

51.   Авторе, комплексите ги имаш ти, че да пишеш чак тук да се похвалиш колко ти струва телефонът!!!

52.   Те просто се комплексират. Яд ги е, че няма на тях кой да им купи. Това са елементарни комплексари, които завиждат

1-50 от 67