Споделена история от Други

До всички в този сайт
Здравейте. Аз съм една обикновена жена, домакиня и майка, която както всички Вас си има своите проблеми- някои по-големи, други по-незначителни. Всеки ден, когато моето бебче заспи, а аз съм приключила с домакинските си задължения влизам в този сайт. Влизам и чета както историите Ви, така и коментарите. След това винаги размишлявам относно това, което съм прочела и най- голямо впечатление ми правят коментарите.

Всеки от Вас разказва своята история, споделя своя проблем. Едни ги тормози безпаричието, други скандали в къщи, трети самотата, четвърти изневерите на половинката им и още много и много други. ИСКАМ ДА СЕ ОБЪРНА КЪМ ВСИЧКИ ЗЛОБАРИ В САЙТА.

Тези с коментарите от типа на: "Сами сте си виновни", "за нищо не ставате", "стига сте се оплаквали" и т. н. Моля Ви, уважаеми госпожи и господа. Стига сте си избивали комплексите по този начин. Всеки тук споделя своята история, с цел да получи съвет, разбиране, утеха. Ако не можете да ги предложите, по-добре си замълчете. Като толкова са Ви трън в очите тези хора, не четете историите им.

Колкото до останалите искам да Ви кажа само едно- Всичко е временно. Не се предавайте. Борете се с всички сили за това, което искате, за това да решите проблемите си и да живеете живота, който искате.
Благодаря Ви за отделеното време.

Коментари

1.   Благодаря ти! Дано повече хора прочетат това, което си написала и се замислят защо сме в този сайт, а именно за да си помагаме и за да черпим опит от другите, които евентуално са имали проблеми подобни на нашите.

2.   Май все пак имаш прекалено много свободно време... Сигурна ли си, че не вършип нещата през пръсти, за да ти остава толкова време да размишляваш върху подобни глупости?

3.   Благодаря!

4.   Същото важи и за теб мила авторке-че си права права си, ама като се дразниш на коментарите защо ги четеш? !?

5.   Защо смяташ, че когато някой каже на някого "ти си си виновен" избива някакви комплекси? Явно не разбираш какво значи комплекс. Комплексът тръгва от чувство за малоценност(което може да не е реално) и представлява действие или поведение, което цели да прикрие това чувство на малоценност.

Та, в тази връзка, ако някой сам е виновен за случилото му се, то защо да прикриваме истината и да казваме, че са външни фактори? Да, понякога човек трябва да поема отговорност за действията си и да, когато кажеш на някого "ти си си виновен" това може да има положитлеен ефект за него, защото ще размисли дали е можел да промени нещо.

Така че ако някой наистина си е виновен за случилото се, нека му се каже, че си е виновен. Ние сме хора, а да грешим(и съответно да сме виновни) е човешко.

6.   Няма смисъл, дори и тук злобните коментари продължават. Не се хаби излишно.

8.   А не е ли хубавото, на този сайт, че всеки може да изрази мнение! Така авторите на темите, ще могат да погледнат от всички страни, да размислят и сами да преценят! Понякога тези коментари, са много по градивни и ценни, от тези които те ласкаят " подкрепят" и т. н. Всеки има мнение и то би трябвало да се уважава, стига да е аргументирано! Както и всеки си има своите аргументи, за казаните от него думи :)

9.   е и кво сега компот ли да ти отворим сякаш ти ако етешнещо глупаво няма да коментираш абе какво се правите всики на светици сори но и дори подобни коментари са съвети нима трябва да подкрепяме и аплодираме грешките нали ако само с добро се подхожда човек няма да си направи труда да се замисли или поучи лягай и кротувай там! Бесен Чичка с наднормено тегло!

10.   Хубава тема. >:D
От един злобар в сайта /xii/

11.   Мисля, че няма да е честно да се спестяват неприятните коментари. Някакъв захаросан сайт ли искате и коментари от рода на "Да миличко, изневерил/а си 700 пъти, но всичко е наред". Просто случаен пример. В този сайт за мен е важно да си кажеш истинското мнение и ако има кой да го чуе отсреща ще е много по добре от лигави коментари и окуражаване на видимо неприемливо поведение. Понякога хората имат нужда от шут в гъза, а не от вечно погалване по косицата. И това не е хейтване, а същото желание да се помогне. И в много случаи по-добро от мазненето и замитането на нещата под килима. Още повече, че това е анонимен сайт, значи всеки пишещ тук иска ИСТИНСКО мнение, а не такова, галещо егото му. Писала съм и положителни и отрицателни коментари. Не мисля, че съм хейтър. Просто, когато нещо ми хареса го казвам, както и обратното. Ако само ще се четкаме може да преименуваме сайса не на Сподели. net, а на #измазнисебе :)

12.   Адски си права...

13.   "Като толкова са Ви трън в очите тези хора, не четете историите им. " Няма как да знам дали въпросната история е тъпа или не без да я прочета, а някои теми наистина са тъпи...

14.   Авторке това, което си описала като "злоба" се нарича градивна критика. Това е психологически метод да накараш разпльокалия се, викащ за помощ, да си помогне сам. Понякога няма друг начин да помогнеш, особенно в анонимен сайт, освен да го "ритнеш по задните части" да се освести.
Като видиш тема на автор, който обвинява всички, целия свят, за положението, в което е изпаднал, като същевременно не вижда, че вината за това, той да е в това положение, е само негова, какво да му кажеш?

15.   Браво!!! Авторката, явно е с много висока култура и съхранена ценностна система. А тълкованията "явно не разбираш", "това си е твое мнение" и т. н. ги оставям без коментар.

16.   Нали е за това е сайта,всеки да изрази мнение?
Няма как всички коментари да са розови,пълни с позитивизъм,оптимизъм и брилянтни съвети как да се измъкне въпросния човек от дадената ситуация...
Ами аз например се възмущавам страшно много от историите тип"искам да замина за "еди къде си",кажете ми как"!!Ами има интернет,приятели,семейство,фирми,обяви,информацията е навсякъде...но някой хора си мислят:
"яяя да питам тука,те ще ми снесат на готово инфото!"
Бях чела една история за някаква мацка,чието гадже я биело,ама тя не искала да се махне от дома му и да се върне при техните,защото те в началото и казвали,че с въпросното момче бял ден няма да види.Ами извинявай,но заради инатлъка"нашите ще се окажат прави,и ще ми натриват дълго време носа",дай да седи патката при него да си я бие профилактично!!!
Не съм съгласна с теб,нито с мнения идентични на твоето!Някой хора сами са си виновни за ситуациите в които попадат.Баба ми все казваше "Да би мирно седяло,не би чудо видяло!"-и права си беше жената!
Не всички истории си приличат,и не всички коментиращи са "злобари" и "комплексари".Някой хора са реалисти...а ти си ги съжалявай колкото искаш! ;)

17.   Права си, харесваш ми. Пълно е с некачествени хора.

18.   Винаги има комплексари но не ги опреквам те изразяват мнение щом е написана история в техните коментари има от какво да се получиш питала съм се защо повечето хора обвиняват другите за грешките си? задават си риторични въпроси а не се замислят над всичко и да кажат да сама съм си виновна наистина. И аз като всички останали имам истории които не ме карат да се гордея и като се сетя плача но аз си признавам че тези грешки които бях направила сама съм си виновна за всичко случило се и не бих обвинила никой за ако например ми каже нещо от сорта на коментарите които изброй.

19.   вече не помня колко пъти съм писала в този сайт: авторке, обясни ми веднъж завинаги защо различното мнение се третира като нападки? не мислиш ли, че в много случаи човекът има нужда от освестване, а не от дружно охкане и ахкане, което реално с нищо не му помага? ако напишем: "ау, горката, да, животът е гаден", това по какъв точно начин ще помогне?
16, мен пък ме дразнят истории от сорта "Колко са лоши хората", "Аз съм върха, но никой не ме оценява" и т. н. Всички са убедени, че са еталон за морални ценности, но видиш ли, всички други са зли, неблагодарни, лоши и т. н. истината е, че повечето хора са някъде по средата - нито много добри, нито много лоши, но много по-лесно е да обвиняваш другите, отколкото да видиш собствените си недостатъци и да се опитваш да промениш нещо.
естествено, ние няма как да знаем дали пък човекът не е от малкото изключения, но все пак ишем на базата на историята, няма как да знаем всички детайли.
Ж42

20.   Добре, защо месиите в този сайт трябва винаги да са хора, които имат очевидни недостатъци? Къде са най-грамотните и най-интелигентните? Авторката на тази тема има доста пропуски в пунктуацията си, а недоволства от нечии обвинителни коментари. Тя обаче не доказва по никакъв начин, че причината за гнева й не са справедливи обвинения и констатации. Т. е. тя ни принуждава да вярваме на нея, че онова са били обикновени злобари и комплексари. Аз не се доверявам сляпо на хора, които не са го заслужили, защото животът в България ме е научил на това. Ако не представлява проблем за нея, нека посочи няколко теми като доказателствен материал! Искам да видя тези злобни същества и коментари, от които се оплаква! По една случайност и аз обичам да разсъждавам върху прочетеното тук. Само да не се окаже, че за нея е злобно да кажеш например на болен от СПИН, че сам си е виновен. Защото не виждам как обществото или папата ще поеме отговорност за тази или други подобни ситуации, за да оневини въпросния човек! Да не се окаже ситуация тип "кой се изпусна в бельото ми? "

21.   20, точно примерът със СПИН не е удачен, защото има хора, заразени при медицински манипулации, от постоянния партньор, на когото разбираемо са вярвали и др.
по принцип обаче си прав

22.   20, къда се пропуските в пунктуацията? Или се чудиш за какво да се захванеш. Освен това си дал/а доста неуместен пример. Колкото до останалите- няма лошо да имаш различно мнение, но защо го изказвате така остро и просташки?
Това означава да кажеш: "Не си права, защото си направила еди какво си", а не: "Много си проста, за нищо не ставаш". То Вие сте най-хубавите и Вашия живот е идеален и никога не сте правили грешки.