Споделена история от Семейство

Дъщеря ми лесбийка!?
Здравейте, моля за съвет, дъщеря ми е на 14 г и я заварих да прави секс с нейна приятелка. По-точно бяха голи в хола и по двете имаше мед!!! Те са само на 14 и 12 години!? Това стана на 3 декември, от тогава тя не говори нито с мен, нито с баща си.

Прибира се от училище и почти не излиза от стаята си. Не знам какво да мисля. възможно ли е на тази възраст да е лесбийка. И трябва ли да потърсим помощта на психолог? Не съм говорила и с майката на другото момиче, въпреки че сме съседи и сме близки, не знам как да им кажа. И дали това няма да усложни нещата допълнително?

До този момент не съм имала някакво отношение към хората с различна от нормалната сексуална ориентация, но ми е трудно да възприема дъщеря си като лесбийка.

Опитвала съм да разговарям с нея но разговор не се получава, отговаря ми само че не е обратна и повече нито дума.

Коментари

1.   Сексуалната ориентация не се "лекува" с психолог. Остави я сама да избере каква да бъде. В този случай, ако не искаш да я нараниш, можеш само и единствено да я подкрепиш и да й кажеш, че я обичаш такава, каквато е.

2.   Първо се успокой ти самата, след това успокой и дъщеря ти. Тя със сигурност е доста объркана и да и покажеш, че според теб не е психически добре като я заведеш на психолог не е добър избор. На тази възраст по- скоро експериментират, отколкото да са такива или онакива. Те самите още не знаят какви са. А каквато и ориентация да имат тези две момичета едното от тях е твоята дъщеря. Непрекъснато и показвайте вашата обич, а не вашите съмнения. Представяш ли си ти като си разстроена тя как се усеща - за нея света се е сринал. Просто отиди и и кажи, че я обичаш, баща и - също. И то не веднъж, а много пъти.
Не мисля, че е добра идея да говориш с майката на другото момиче, защото това ще е предателство към дъщеря ти. Ако я обичаш не би трябвало да го правиш. И и кажи, че няма да го правиш, защото тя се страхува да не го направиш. Успокой си детето - то има нужда от това, не от психолог или раздухване на темата по комшийски.
Всъщност ти не знаеш какво са правили. А това, че е била с момиче може да е защото я е срам от момчета, а с приятелката си да е близка и да не я е срам да експериментира. Не знаеш.

3.   Хората са различни

4.   Вероятно сaмо сa проучвaли сексуaлносттa си, но н 1е прaв/a, покaжи и, че нямa знaчение, продължaвaш дa я обичaш и подкрепяш. не я остaвяй дa си нaсaди чувство зa винa.

5.   Супер поне няма да забременее скоро или да стане мацката на квартала! Горе главата и номер 1 е прав остави я може да объркана! Викни екзорсист!

6.   Ами едва-ли на 14 и 12 години могат да се самоосъзнаят като лесбийки. Може и от любопитство да са пробвали това, ако някой им е казал или ако са видели във филмите за възрастни. Но ако питаш мен, не е много хубаво, че на такава възраст се занимават с подобни неща, даже и да беше с момче.
Може да я е срам и затова да не говори. Но вземи нещата в свои ръце, толкова големи периоди без да разговаряте не е добре. Важното е да проведете спокоен разговор.

7.   Поговори при първа възможност с детето. А съседското ако е по-малко, сигурно са искали двечките да се опознаят. В тази възраст какво да им хрумне, дано не са се и снимали така. В нета редовно се натъквам на снимки с целуващи се момичета на тази възраст, сякаш нещо искат да е скандално около тях. Може да е моментно, а да си имат скоро и приятели момчета. А с мед ли каза са се мазали. Да не да са правили козметични процедури и ти да си ги хванала в този момент. Не се напрягай, психолога сега може да я отблъсне от тебе и татко и. Дано няма нищо, навярно сега детето го е срам от вас родителите и затова не говори, защото помни този ден и няма как да даде логично обяснение. А ако е решила да кривне с момиче, скоро хормоните може да я пренасочат и пак да се крие от вас, дори с момче.

8.   Хех, спокойно, не е лесбийка, просто им е интересно на децата. Такъв е етапа, експериментират. След година две ще се усети, че тези неща не са правилни и ще придобие срам от постъпките си.

9.   Супер, разкажи ни повече :D
XII

10.   Аз зазо ли си мисля, че много момичета са минали по този път?? :S:S:S да си призная и аз съм имала подобни изживявания :S с една съседка се пипахме и оглеждахме телата си, когато бяхме малки! ЖАЛКО И ИЗВРАТЕНО, НО ФАКТ!

11.   Сексуалната ориентация няма как да бъде променена, каквато и да е тя. Сама казвате, че нямате проблеми с хората, които са с различна сексуална ориентация, така че най-разумното, което можете да направите в случая е да приемете дъщеря си такава каквато е.

Другото, което е може би наистина не е лесбийка, а е чисто и просто любопитство. Нито повече, нито по-малко. Тя навлиза в пубертета, хормоните си казват думата.
Но дори и да е лесбийка, или бисексуална, или с каквато и да е сексуална ориентация ТЯ Е ВАША ДЪЩЕРЯ.
Не може или поне не би трябвало сексуалната и ориентация да повлияе на вашите отношения с вашето дете.
Ако е лесбийка или бисексуална, приемете я такава каквато е и я обичайте. Не я съдете. Нашето общество и предразсъдъците, които има един голям процент от хората ще се погрижат за това да я обвиняват, да и се присмиват, да я потискат. Не бъдете една от тях...

13.   Остави момичето да експериментира. И аз експериментирах на нейната възраст, но лесбийка категорично не съм станала. Едното е разнообразие и опознаване в чисто физическа форма, другото е дълбоко на ментално ниво.

14.   Съвсем не мисля, че дъщеря ви е лесбийка. От темата ви само разбирам, че е опитала да ближе мед от нечии корем, което не я прави лесбийка, със същия успех тя би близала мед и от мъжки корем, но просто в онзи момент не е имало наличие на мъжки корем, приемете че децата са си играели.
Обичайте детето си такова каквото е и стига сте му втълпявали, че то е такова каквото вие не искате да бъде.
Нима ако имахте син и го сварихте с приятил да си мерят пишките с линийка, щяхте да му казвате в лицето педал?
Стига глупости присти днешното поколение са по различни имат повече възможности и искат да опитат повече неща като малки. Чувството някой да ближе мед от корема ти е страннно, децата са искали да видят какво е и не са го направили с цел сексуално удоволствие, а с цел да виядт какво е. За едно момиче на 14 е странно да ближеш меда от мъжки корем първо защото момчетата на 15 са вече с окосмяване по корема, второ защото нямат доверие на момчето, а имат доверие само на приятелката.

15.   Може би само са пробвали, да видят как е.

16.   Това е негативната страна на интернета - прекалено много неконтролирана помия. В тази възраст, просто са експериментирали със сексуалноста си и не означава че непременно са са лесбийки. Не споменавай за слчката и нещата ще се оправят от самосебе си.

17.   О, спокойно, товa и aз съм го прaвилa с приятелкa, дори с еднa брaтовчеткa, сегa съм си щaстливо омъженa, с две децa. но след кaто си я" хвaнaлa" е много вaжно дa знaе, че нищо в твоето отношение не се е променило.
Дa не си мисли и рaсте с мисълтa, че нещо не и е нaред.

18.   Щом след тази случка тя самата ти казва, че не е обратна, то най-вероятно наистина не е. Ако беше лесбийка щеше да използва повода да ти каже. Аз се сещам, че когато сестра ми беше на 10-12 с братовчедка ми (на около 14) "правеха любов като по филмите" в леглото. И двете са си хетеросексуални.

19.   Чети внимателно! Първо се успокой ти, после и дай кураж и разбиране и на нея. Не е задължително да е такава, но и да е, не е толкова важно каква е. Просто и кажи, че каквато и да е, винаги ще я обичаш и винаги ще я подкрепяш. Дори и такава да е, това не я прави по-лош човек. Иначе тя ще се чувства неразбрана и отхвърлена. Човек не избира дали да е обратен, то си е вродено, но и такъв да е няма нищо лошо и няма виновни, просто трябва да я обичаш безусловно.

Имам такъв приятел, майка му цял живот го носи на врачки, психолози и какво ли не (за боя да не говорим и тормоза), след като беше твърдо убедена, че се "лекува". Сега не само че не е започнал да харесва жени, а се мразят с майка си в мозъка на костите си. Ако тръгна да ти обяснявам подробности, ще разбереш колко е безсмислено, а можеше нещата да са другояче. Просто е много много жалко, голяма трагедия е. Не мога да ти го опиша.

Ако и ти искаш да станете така с дъщеря си, давай в същия дух.

20.   Е това не бива да е истината - НЕ може да бъде!
Една толкова разбираема ситуация и кратки въпроси, а от тези 18 отговора до сега, само @2 отговори конкретно и сериозно на авторката!
Направо се ядосвам, когато чета безмислени коментари.
И парадокса е, че всички простотии се публикуват безпроблемно, а сега ако напиша че коментар @19 - моят, е пълна " Идиотщина" тази квалификация ще бъде оценена като обидна за четящите и съответно написаното изтрито.
Както и да е.
Мнението ми до авторката - не питайте тук, а се консултирайте Вие със специалист!
Дали детски психолог или компетентен лекар запознат с душевният свят на подрастващата пубертетна младеж аз не мога да ви кажа - просто незнам.
След този разговор и на вас ще ви е по-разбираемо, а и в семейството ви напражението ще намалее.

21.   Това, че си я заварила с друго момиче не означава автоматично, че е лесбийка. На тази възраст всеки обича да експериментира. Все пак са си само деца. Така, че не драматизирай! Освен това дори и в последствие да се окаже такава, какво страшно има? Тя пак ще си е твоята дъщеря! Така, че вместо да я травмираш и да се опитваш да и вмениш някаква вина или да и внушиш, че е сбъркана и има нужда от лечение и покажи, че я обичаш и винаги ще я обичаш без значение каква ориентация има. Но пак ти казвам, тя е на 14, приятелката и е на 12, та те още не осъзнават за какво става дума всъщност и просто опознават телата си. Кое момиче не го е правило? Ти познаваш ли момиче, което поне веднъж не е целунало най-добрата си приятелка по устните? Или не и е казало, че я обича? Пък 99% от тези момичета не стават лесбийки, а на останалите 1 % им е заложено да са такива по рождение. Точно както някой се ражда със сини очи, а друг с тъмни и в това няма нищо страшно и фатално. По-страшно ще е ако ти, като нейна майка, направиш голям проблем и я стресираш. Тогава пораженията върху психиката и ще са много по-големи.

22.   Не е лезбийка...просто са малки и експериментират сега...спокойно :)

23.   На 14 чисто голи и намазани с мед,никав експеримент не е ами е имало яко близане и смукане...ще го направят пак,сложи скрита камера и дебни...

24.   Може би

25.   Авторке, разбирам как се чувстваш. Но моя съвет е да не говориш повече изобщо на тази тема с дъщеря ти. Според мен не е лесбийка. А и на тази възраст все още е трудно напълно да се определи сексуалността. Сега поколението израства много по разкрепостено, секса е навсякъде около нас и за съжаление потока от информация и кадри не може да бъде контролиран. Видяли са го някъде, чули са нещо… и решили да пробват. Тя не говори с теб и баща си защото се чувства засрамена. Щеше по същия начин да се чувства и ако я бяхте видяли с момче в подобна ситуация. Консултация с психолог може би би помогнала и на вас самата да разберете какво се случва в тази възраст и да го възприемете по-лесно. Опитайте се да не драматизирате и да забравите случката...

26.   Точно казано @25 - Браво !
Дано авторката го прочете и осмисли.

27.   Номер 25 е прав в по-голямата част от коментара си, единственото за което не съм съгласна е да не говори с детето си на темата. Груба грешка с много последствия. Минала съм по този път и до сега обвинявам майка си, че не е говорила с мен, не ми е обяснила тогава за секса и т. н.