Споделена история от Други

Връзка между Люлин и Овча купел
Напоследък се интересувам от планирания преди години път между Люлин-6 и Овча купел. Случаят е такъв, че ще си купувам боксониера, но в Овча купел не мога да намеря онова, което търся. В Люлин-6, а и в 5-та част, цените и квадратурите ме устройват. Трябва да е близо до Овча купел, тъй като там имам болен роднина и нямам време да обикалям сума ти квартали в задръствания. Тоест, трябва да стигам бързо. Но... единствените пътища от Люлин до Овча купел са Околовръстното шосе/което е далеч от 6-та част/ и тунела на Царица Йоана-с вечни задръствания, сутрин и вечер. В нета успях да намеря само, че е планиран някакъв път от Люлин-6 до Монтевидео/по Фортов път през Смърдана, през жп линията до Търг. център/. Има ли някой идея за тези планове дали ще се осъществят някога? И има ли и сега някаква проходимост, дори и неасфалтирана, по Фортов път през реката, през жп линията до Монтевидео, нищо че е през Факултета? С кола съм, както се подразбра, но ако избера Люлин-6, ще правя огромни обиколки всеки божи ден, че и по два пъти на ден.
Ключово е да избера между двата квартала до края на годината. Не съм богат, за да си позволя нещо друго или с литри гориво на ден. Така че... моля за съвети, лични впечатления и каквото и да е друго за този преход между двата района през Зап. парк.

Коментари

1.   Това, че околовръстното е далеч от Лилин 6 за мен е пълна глупост! Добре ли си с разстоянията? Но иначе си прав през тунела, ще ти е далече! А за така наречения път, ще има да го чакаме много време, някои хора го чакаме 10 години вече!