Споделена история от Образование

Не запомням нищо.
Здравейте! Момиче на 18 съм и като на всеки дванадесетокласник, за съжаление, и на мен ми предстои матура тази година. Избрах тя да е по биология.Честно казано изборът ми бе провокиран от това, че всички казват, че е най-лесна и от това, че няма тема, която трябва да развивам. Но не знам дали не сгреших.
Предметът не ми е особено интересен и бързо ми омръзва да уча по него, което води до друг проблем.
Ученето ми е ужасно неефективно и това го осъзнавам, когато седна да решавам тестове. Виждам дадено понятие, спомням си, че съм го учила, в кой урок е, но какво означава-не. Избирам отговорът, който най-се доближава до спомените ми, а след това се оказва грешен.
Имам чувството, че правя нещо грешно, не знам..
Какво да правя? Мисля си, че няма да имам добър резултат на матурата и това много ме тревожи.

Коментари

1.   Психологията е клуча на матурата. Поне можеш да пишеш каквото ти дойде на ум :) Згрешила си с биологията

2.   Здравей. Научи се да учиш. Хората учат по различни начини. Аз мога да ти кажа моя. Събирах всички необходими материали., сядах и ги изчитах от край до край наведнъж. Естествено след първо прочитане почти нищо не запомнях и не разбирах. След това правех почивка от няколко часа и прочитах материалите втори път. По време на второто четене правех нещо като план конспект на целия материал. Отново почивка от няколко часа и следва - трето изчитане на материала и допълване на плана. Ако не е някоя сложна инженерна материя това е достатъчно. Общо отнема няколко дни - зависи от обема - от 2 до 5. И това е. Изключи от света за няколко дни и го направи.

3.   Щом не разбираш определено понятие, най-добре е да го потърсиш по интернет. Има толкова много учебни модули и видео лекции, със сигурност ще намериш нещо, което ти допада като стил на преподаване. Така ще можеш да си изградиш основа от знания и самият материал ще стане и по-интересен и лесно разбираем.

4.   Мерси. :) Честно казано, не съм съгласна с номер едно, защото в матурата по философия не влиза само философският цикъл, а няма как да пишеш каквото си искаш за останалите. Опитвам се да преработя материала така, че да ми е по-лесно лесно да го запомня и разбера.
Както и да е, стискайте ми палци! :)