Споделена история от Други

Имате ли обяснение?
М 28. От малък съм човек на логиката и изкуствата винаги са ми куцали, ама много са ми куцали. Дори една права линия не мога да нарисувам. Преди няколко дни обаче изведнъж усетих, че мога да нарисувам нещо и то доста сполучливо, а аз не съм рисувал от поне 14 г. Казах си "не се занасяй", но реших да пробвам. Прегледах една книжка, видях един много красив кон, който много ме вдъхнови. Хванах молив и лист и го нарисувах, гледайки картинката. В резултат се получи нещо наистина адски красиво и доста реалистично - направо едно към едно с картинката. Не мога да опиша самото рисуване колко ме успокои и колко се зарадвах от резултата. Никога не съм предполагам, че съм способен на това.

Жена ми не можа да повярва и все още не мога да я убедя, че не съм го прекопирал. От тогава не мога да се спра да рисувам и все така сполучливо. Просто правя някаква скица, поглеждам я и някакси нещо отвътре ми казва какво да променя и как би изглеждало красиво. Резултатът е зашеметителен. Не мога да повярвам, че се получава от нищото, при положение че едва не съм оставал на поправителен в училище заради рисуването, не се шегувам. Не мога да си го обясня и това е.

На някого случвало ли се е и имате ли някакво обяснение??

Коментари

1.   Не ми се е случвало. И аз като теб като малка имах мн ядове с рисуването. Затова на инат рисувах само две планини с поток :) Радвам се за теб че си открил таланта в теб. Браво

2.   Много интересно. Може всъщност да имаш талант за рисуване, за който да не си знаел и сега да ти се отваря вратата за него :)

3.   :-))))Знaчи, преди няколко години, един ден нaмерих нa улицaтa стaр обръч зa плетене и не знaм зaщо го взех. никогa не бях плелa, дори не знaех кaк се прaви. нa път зa в къщи си взех нa мaйтaп някaквa евтинa преждa. същaтa вечер гледaх преждaтa, ... гледaх обръчa и не знaех зa кaкво по дяволите ми беше тaзи глупост.
През нощa се събудих, не ме свъртaше нещо, хвaнaх обръчa.... преждaтa.... и нa сутринтa имaх някaквa невероятно оригинaлнa блузa. зa същaтa след няколко дни, буквaлно нa улицaтa ме спря еднa женa и ме попитa откъде може дa си купи същaтa. зaсмях се, рaзкaзaх и историятa нa блузaтa, предложи ми тогaвa 80 лв, приех, придружи ме до в къщи, зa дa я съблекa и дa и я дaм.
Сегa... , е вече не съм в Бг, един шaл продaвaм зa м/ у 30-120 евро:))))
Товa е тaлaнт, дaр, койтоне си знaел, че притежaвaш, или просто не е бил моментът дa го" грaбнеш" и рaзвиеш.
Не стaвa думa сaмо зa пaрите, които узкaрвaм aз или би могъл ти, влaгaш чувство.
Aз след кaто зaвършa поредният модел се чувствaм кaто... изпрaзненa, всичко е тaм, в моделa, цялaтa емоция.
И после с пълнa силa те зaливaт нови и нови идеи и фaнтaзии, които aз плетa, a ти можеш дa рисувaш.
Не търси обяснение, отдaй му се!

4.   Скрит талант.. при някои се появява доста по- късно. Радвай се!!

5.   Сатурново завръщане.. прогресия на асцендента.. знам ли. Астрологията може да ти даде нещо като обяснение тук, колкото и да е странно.

6.   На мен ми се е случвало, обаче нямам обяснение. Имам 3 такива картини и много им се радвам.

7.   Всеки вярващ човек има обяснение.

8.   Здравей,
аз лично от малка винаги съм получавала комплименти за това колко добре рисувам и прочие. Никога не ми се е случвало. Може би обяснението е в това, че когато си бил малък, може би дори не ти е било страст или не си се влияел чак така от рисуването, и понеже тогава не си настоявал да успееш, ти не си.. затова и си зарязал рисуването.. Сегашният ти сполучлив опит може би се дължи на това, че вече си голям и имаш нови разбирания за света, по-зрял си.. Но според мен... не търси обяснение, а продължавай да го практикуваш, ни печелиш, ни губиш от това дали разбираш защо е станало така. Със здраве! :)

9.   Винаги имаме скрити таланти, с течение на времето този талант с рисуването си го развил в ума си и когато някъде вътре в себе си можеш защо да не се опиташ и да го реализираш, за което се радвам че и ти самия си щастлив от опита за рисуване. Кой знае може да имаш още скрити таланти :)

11.   Това обяснение се нарича "муза"

12.   От едно 'творение' няма как да се разбере - дарба ли е, муза ли е... Рисувай по-често и ще разбереш кое от двете е.

13.   Да, аз съм със специалност рисуване и много често ми се случва. Не е нещо ненормално, така идват идеите, които да реализираш, няма значение дали ще е да рисуваш или на направиш нещо друго.

Black Sabbath
Момиче на 15 години.