Споделена история от Други

Миризливки
Незнам дали ги знаете, но са едни зелени(с времето стават кафеви) летящи, бръмчащи и при допир ужасно миризливи гадини. Изпитват абсолютен ужас само като си помисля за тях дори в момента имам чувството, че ще ме полази някоя... въпроса ми е някой ако знае изпитан метод за борба с тези ГАДОВЕ моля да каже. Чел съм доста и ще купя препарати... тъпото е че родителите ми казват че това не е нищо особено и дори ми се смеят, че ипитвам ужас от тях. Предварително благодаря на всеки коментирал. Моля да постнете "историята" ми.

Коментари

1.   Чесън, бабината рецепта.
стриваш чесън и разреждаш с вода, после мажеш.
МНОГО МИРИШЕ!!!

2.   аууу мразя гии. Мразя всичко пълзящо, скачащо и летящо . Ew! Единственият лек за който се сещам е РАЙТ. Пръскай на всякъде и начесто.

3.   Препарати няма да помогнат. То си лети като пич. Намирал съм много в дрехите си, които се сушат на терасата.

През лятото е зелено, а през есента кафяво. Цветът не е свързан с възрастта на насекомото. Така се маскира в средата си. Храни се с растения - предимно с плодове и зеленчуци. И с царевица. През зимата търси подслон да изкара студените месеци. Не пие кръв като дървеницата.

Когато е раздразнена или застрашена миризливката изпуска зловонна течност. Мирише много гадно. Абе страшна работа е. Само като си помисля ми призлява.

Решението е - да не отваряш вратите и прозорците и ги уплътняваш добре. Ако сушиш дрехи навън, когато ги събираш проверявай в крачолите и в ръкавите. За да я извадиш, внимателно и бавно отвори и обърни дрехата наобратно и когато изпълзи, с рязко движение я махни. Ако влезе у дома, най-доброто решение е да я засмучеш с прахосмукачката и веднага да изхвърлиш торбичката или боклука от нея.

4.   Сложи си мрежа на прозореца/ците и си отваряй очите на четири. Ако видиш миризливка, не я убивай, а намери начин да я изхвърлиш през прозореца докато е още жива. Ако убиеш миризливка започва да мирише ужасно из стаята :(

5.   Oo, знам ги и са ужасно досадни, защото не можеш да ги убиеш, понеже веднага пускат миризмата си, която е доста натрапчива :( Аз лично се опитвам да ги улавям като ги захлупвам с чаша и после с парче вестник отдолу и ги изхвърлям през терасата. Понеже те предимно се крият в растенията (ако имате цветя в саксии вкъщи), може да пробваш с тези препарати против паразити за цветя. Успех в борбата! :)

6.   Е откъде ги намери тия гадини през зимата. И ако отваряш прозорци защо изобщо го правиш, а да си сушиш дрехите навън е все едно да ги пуснеш във вода и да ги чакаш да изсъхнат

7.   Аз като съм яла малини и по някой път малината има вкус на миризливка.
Те ходят по малините и ми се е случвало да сдъвча миризливка, като съм яла малини от градината.

9.   Някой знае ли името на това насекомо? Иначе те са добри - не хапят, не жилят. Може да ги уловите с мокра салфетка, да ги смачкате и изхвърлите в клозета и няма да мирише. Тази година ги виждам за първи път в живота си - откъде са се появили?
М 50 София

10.   До 9: Казва се миризливка (Palomena prasina). Винаги си ги е имало. Бог ги е създал, за да умиришат света.

11.   И то какво ти прави ако не го държиш в ръка?
Те не знаят, че ги мразиш, а и да знаят много им е работа: гледат да си живеят и това е, трябва специално да ги обезпокоиш за да се размиришат.
Ако имаш по 50 на стая и нощно време ти падат от тавана върху леглото и докато се обръщаш в леглото затиснеш някоя с главата... много ако-та.
А за химикалите- трябва да се говори със специалист учил за това, има си типове вещества, концентрации, програма на прилагане/периоди: всички тези неща вие няма да ги направите нито като ефект, нито като безопасност за хората.

13.   Оцет! Това ги мори, макар и не веднага, но поне им намалява активността, и ако не успеят да избягат, измират...

14.   Ние не правим много по въпроса вкъщи, но важи следното:
- слагате си комарници на прозорците или вратите
- запасявате се със спрейове против насекоми
- ако някоя влезе в стаята, остави лампата пусната, защото те търсят светлото. така ще ги наблюдаваш къде са. ние сме с лампиони (плоски куповидни) и понякога влизат вътре, а от горещината на крушката се пържат и умират. през деня сваляме лампиона и изхвърляме 'изпържените' насекоми и си го поставяме обратно.

15.   Да, така се нарича "миризливка" или още известна като "вонещица".

16.   http://nakratko.bg/category/51/48877/

17.   Здравейте! У нас есента влизат на тълпи и сетне измират. Как да им помогне? Нормално ли е да издъхват сега?

18.   Напиках се от смях, докато Ви чета. Все едно сте майка ми. Пък тия гадинки, като се позатопли през март, се активизират и почват да си хвърчат из къщите Ви. Ха познайте от октомври до март къде са били? Вкъщи, разбира се! Ма не е смърдяло, нали?
Много обичат да кръжат около лампите, затова си слагам ръката, докато кацнат, излизам си и ги хвърлям през терасата! И не мирише в никакъв случай! Другия вариант е като си се разхождат по пердето, да им сложа лист хартия на пътя. И понеже са си пичове и ги боли фара, ми се доверяват, качват се на хартиения автобус и пак право към терасата! :)) Ако ги смачкате или убиете, ще смърди, естествено! Но защо да го правите, вече съм Ви дал съвет ;))))

19.   Не са лоши животинките, хванете ги с ръка и просто ги пускайте. Не знам с какво се хранят. Не е ли с листни въшки?

20.   Що за болни хора сте, не знам...

Знаете ли, че имате паразити в телата си, м? Гъбички, вируси, изменени, неправилно функциониращи клетки. Избийте тях, те наистина ви пречат на здравето, миризливката - не, те не са паразитиращи и пренасящи зарази.