Споделена история от Други

Книгата 50 нюанса сиво
Здравейте, от няколко дни се чудя дали да си поръчам книгата 50 нюанса сиво, но все отлагам. Също така искам да си поръчам и останалите части на книгата - "50 нюанса по-тъмно", "50 нюанса освободени". Та, искам да ви попитам дали си струва да поръчам книгите и доволни ли сте от тях? :)

Коментари

1.   Чела съм книгата вече два пъти и бих я прочела и още два. Струва си четеното. Втората и третата част назовани по-горе още не съм ги прочела, но предвид първата и за тях имам много високи очаквания. Веднъж щом започнах да я чета не можех да спра. Горещо я препоръчвам с две вдигнати ръце.

2.   Има ги безплатно в нета!!

3.   Чела съм и трите части, ДА струват си четенето наистина. Много са увлекателни. Само един въпрос - Защо просто не си ги изтеглиш от интернет, вместо да ги поръчваш?

4.   Много шум за нищо! Нищо особено! Не си давай парите. Изтегли ги от нета.

5.   Чела съм първата. Признавам, че я прочетох бързо. Иначе книгата е далеч от някакъв шедьовър, но си беше интересна и смятам да прочета другите две.

6.   Защо ще си я поръчваш при положение че можеш да си я изтеглиш безплатно от интернет.. иначе вече съм на третата част.. допадна ми.. изключително откровена и гореща.. препоръчвам.. най вече на всички мъже които не знаят как да се държат с жените си... :)

7.   Ооо, 50 нюанса сиво съм я чела и е страхотна! Но си я изтегли от интернет, вместо да даваш пари.
Ж15

8.   Аз съм ги чела. Интересно е донякъде, не съм очарована. Мисля, че гаджето ми умишлено ми ги купи, а и му бях мрънкала, че ми е интересно. :D Та така, главната героиня лично на мен не ми допада. Стават за убиване на времето.

9.   Ж-46 Книгата е определено за женска аудитория, но и мъжете имат на какво да се научат от нея. Аз я прочетох на един дъх и трите части. Когато стигнах края на романа ми беше трудно да се разделя с главните герои. Сега просто я препрочитам и пак е удоволствие. Аплодирам избора на актьори за филма, който отскоро се снима в Сиатъл. Заслужава си прочита и ако преди 20-28 години е имало кой да напише подобен роман, за да чете нашето поколение, може би по-друг начин щяхме да погледнем на интимните си отношения с мъжете.

10.   Средна книга. Има много по-добри, но не са толкова известни, защото не са имали силна маркетингова и рекламна кампания.

11.   Чак пък страхотна не е. Най-обикновен роман за самотни домакини и тийнейджърки. Не очаквай кооооой знае какъв шедьовър. Аз първата част дори не я издържах до края... А следващите изобщо и не мисля да ги започвам.

12.   Чела съм и трите поне 15 пъти(не преувеличавам)

15.   Купих си първата книга и много съжалявам за отделените средства. Никакъв сюжет, никакво съдържание, само описване на накакъв измислен сексуален живот. Изтеглих след това от нета втората част, но нямах нерви да я прочета. Пълна загуба на пари и време.

16.   трилогията кросфайър е завладяваща и е много повече от един еротичен роман - дълбок и добре написан, в него има любов, завладяващо желание за още и още.. Има повече от секс ако търсиш не само садо-мазо .. препоръчвам я горещо, не съм чела 50 нюанса, но казват че трилогията е по-добре в пъти поне :) хвърли й едно око

Лисицата

17.   Номер 12, вместо да ги четеш по 15 пъти, да беше прочела някоя истинска класика, която да ти промени мисленето... Щеше да има по-голяма полза. Just sayin' :)

18.   Да я четеш тая книга е хубаво, но по-добре пробвай да отиграеш сценария.

19.   Интересни са в началото, но не си струва да ги купуваш, изтегли ги!

20.   Това е най-глупавата книга, която опитах да прочета! Не е само мое мнение, самият Стивън Кинг го каза ;)

21.   Аз сега чета първата книга. Наистина е много увлекателна. Но пък е по-добре да си ги купиш, защото ако ги четеш на компютъра може да ти се повредят очите. Може и с принтер. Виж я, няма да съжеляваш! :)

22.   Терминът "Mommy porn" е използван неведнъж да опише книгата. Главната герояина е на 20 и няколко си, девствен, още не се е и пипала и се срамува като мисли за секс (тя, ще монахиня да е била). Идва някъв странен известен и чаровен, които я връзва на леглото и прави с нея това което е искала да направят с нея, но просот възпитанието и не и го позволява, докъто сега си има и извинение. Книгата е пълна боза и тези, които имах търпението да я прочетат, сеотказаха да четат.

23.   Доста посредствена работа, напомня ми на "Вечната Амбър". ?т чиста проба любопитство прочетох и трите части, търсейки причината тази боза да стане бестселър, но се оказа напразно изгубено време. А на почитателите на БДСМ мога да препоръчам "Жюстин, или неволите на добродетелта" на Маркиз дьо Сад. :)

24.   Мнението ми е като на номер 23. Аз самата не можах да стигна до повече от 50-та страница и ми стана скучно. Има къде-къде по-добри книги. Аз Жустин на английски (на български не знам дали я има). Има обаче страшно много литература, която е много по-читава от 50-те нюанса, но май не е за шир. потреба. Иначе не е чак толкова лоша, но на мен ми е скучна, може би съм чела прекалено по-добри книги, включително и по тази тема.

25.   За мен тази книга е много хубаво творение ! Вземи си я !

26.   Лично аз самата не съм я чела, обаче по мнения на хора в tumblr книгата е боза. Не искам да те настройвам де, не мога от личен опит да ти кажа. Все пак нали е общоизвестно, че повечето хора в този сайт (tumblr) леко прекаляват с феминизма; според тях книгата е изключително банална и темата за БДСМ-връзката на героите е неправилна. Леко се вживяват според мен, но общо взето мнението ми за книгата не е кой знае колко добро.

27.   Прочетох и трите книги от поредицата за нула време. В интерес на истината това е един съвременен прочит на класическата история за красавицата и звярът. Само дето тук звярът не е грозен, а е безумно красив и богат, но от вътре е звяр, затворен в себе си и не допускащ никой до свеото сърце. Но както се казва всеки си намира майстора. Като изключим прекалено многото повтарящи се през две страници секс преживявания, това си е един нормален роматничен роман, разкриващ голямата любов на двама души. Естествено в книгите всичко е хиперболизирано и доста идеализирано и затова ни харесва да ги четем, защото се поставяме на местата на героите, преценяме как бихме постъпили на тяхно място и тайничко ни се иска и ние да изживяваме описаните истории. Разбира се в реалния живот нещата са доста по-разлини, убити от ежедневието и затова търсим някакво разнообразие в книгите, филмите и в нереалните истории. Книгите от поредицата "50 нюанса.. "не са феномен, просто секса, за който се разказва ги направи такива, тъй като сексът продава и това не е от вчера. Стават за четене, стига да не ги премисляте много, да не ги критикувате. Всеки ще открие по-малко от себе си в тях.

28.   Чела съм и други, но тази ще остане номер 1 в сърцето ми. Към феновете на Кросфайър, които я защитава със зъби и нокти : много е хубава, има подробности, които авторката е взаимствала и си го казва, но не е 50 нюанса. Аз мога да чета и да мисля, така че безпочвените критики на няколко редактора, умишлено добавени в първите страници на книгата, за да злепоставят конкурента на мен не ми въздействат. Естествено във коментарите виждам как някои повтарят като папагали прочетеното там, но само високия интелект позволява на човека трезва, собствена преценка, а не дословно цитиране, на чужди критики. Това, че не сте успели да вникнете в сърцевината на 50, не я прави по-малко велика.

29.   Не си заслужава. Аз четох началото и не ме грабна и я оставих ...

30.   Четенето на книги в интернет е пълна пародия. Друго си е да си я хванеш и да зачетеш.

Та за книгата: Да чела съм я и определено ми хареса. Погледни книгите на Силвия Дей - трилогията Кросфайър. Почти същото е.

31.   Хей, чета в момента 50 нюанса по-тъмно силно я препоръчвам на всички! 50 нюанса сиво първата книга определено е най-добрата от всички!

33.   Току-що прочетох и третата книга. Четат се на един дъх. Историята е много вълнуваща. Който обича да чете за любов, ще открие много нюанси в тази книга. Секса ми идва малко в повече, но ми беше много интересно да проследя вътрешното израстване на двамата основни герои. А силната любов между двама души винаги е вълнуваща. Аз лично си изтеглих книгите и ги четох на ел. книга. Но също така бих си ги и купила.

34.   Ако не си девствена или отчаяна домакиня над 50 тая "книга " и за губене на време не става. Изумена съм до какво ниско ниво продължават да бъдат женската сексуалност и интелект. А уж говорим за еманципация.

35.   Защо не гледаш филма?