Споделена история от Други

Искам да разкрия автора на това писмо
Здравейте! Преди около година на работното място на майка ми, която е на отговорен пост, е пристигнало писмо, тип "донос", съдържащо отвратителни неща по нейн адрес, написани неграмотно... Писмото е ръкописно.
Въпросното анонимно писмо пристига на работното място, шефката на майка ми го вижда, и тъй като е стар служител, на който се гласува доверие, шефката й го показва и го дава....
Писмото е у нас. Написано е неграмотно. Пише че майка ми била лош човек, злобен. Трябвало да бъде махната от работа... Това не е най-лошото....
Най-лошото е, че е спомената покойната ми сестра, която почина от рак... Пише, че с парите, подпомагащи лечението, докато е била жива (Бог да я прости), майка ми си била оправила апартамента. (апартаментът, който не е ремонтиран от 15 години)..
Всичко можем да простим, но потъпкването на паметта на толкова скъп за нас човек-никога.
Имаме съмнения в една роднина и в една комшийка...
Но е възможно да е някой близък човек, който не предполагаме.
Дайте ми идея моля Ви!
Как мога да разкрия авторът на това писмо?
Това е пълна гавра с паметта на най-скъпото ни, което вече го няма!
Искам да открия извършителя!

Коментари

1.   Защо да не е роднина? Това, че някои хора ти се падат роднини, не значи, че не са злобни и не ти правят мръсотийки зад гърба ;)

2.   Жaлжбa в полициятa с искaне зa грaфологичнa експертизa. но пaк не е сигурно, може дa е писaно под диктовкa от някой нaпълно непознaт зa вaс човек.
Не се връзвaйте нa подобни провокaции, лоши хорa имa, винaги е имaло.
Не стрaдaйте вие, зaрaди лошотиятa нa други.

3.   Помислете кой може да има зъб на майка ти или да и завижда.

4.   Няма ли начин да сравниш почерцие на подозираните хора?

5.   Рядко някоя тема ме заинтригува толкова. Обикновено "доносите" са устни, зад гърба на човека. За да е писмено явно клеветника много мрази майка ти. Щом лицето е наясно с лични неща, като твоята покойна леля, запитай се съседката дали може да го знае? Тази роднина може ли да е наясно какви пари е получавала майка ти? Така написан, този донос явно цели да остави майка ти без работа. Според мен може да е роднината, която си е помислила, че сте усвоили пари от лечението на твоята леля. Доста време сте чакали, за да разследвате, цяла година. Напиши как е получен доносът, ако е в писмо откъде е изпратено?

6.   Това, което сте намерили написано е наистина отвратителна постъпка. Има толкова злоба и толкова долни хора, че не се спират и нямат никакъв морал. Искали са да ви обидят жестоко, където ви боли и никога няма да зарастне. Може да е всеки... но е все някого. Това е "човек"(това не може да е нормален човек)който не е наред, който ви е намразил, явно злобар, явно и неграмотен, както казвате. Ако не обръщате внимание на това писмо, може и да не получите повече други, може да е само това, бъдете нащрек, да не се готви нещо друго срещу вас. Как може да има такива простаци, да хулят и след смъртта на човешко същество.... дано да бъдат наказани...

7.   Може да го откриете по това, колко казва в писмото си за вас и това, което знае за вас. Обърнете внимание на кой какво е известно и може така сам да се е издал. Ако ли не, не му обръщайте внимание. Такива хора са долни и са способни да направят хиляди пакости на някого, без дори те самите да знаят защо го правят, което никак не ги оправдава. А да се рови в болката на хората е толкова подло и цинично, толкова низко, че понякога е по-добре да не се обръща внимание, отколкото да покажете, че сте го прочели и ви е смутило, объркало и ядосало.

8.   по почерка, но не знам като го намериш какво следва после

10.   Ако е ваш роднина, вероятно познавате почеркът на човека. Освен това всеки човек има начин на изразяване, стил. От това би могло също да направите извод. Може би е някой ваш познат, наистина. Много неприятно...

11.   Сравняваш почерка, с тези в които имаш съмнение! Как да го направиш? Под един или друг предлог влизаш в дома на съмнителните лица, ако имаш достъп дотам. Ако нямаш пращаш човек, на които ти имаш доверие, и на който те имат доверие. Този човек на теб, трябва да е приятел, а не на тях.
Орфей

12.   Ужасно е това което ви се е случило, но аз искам да те питам и какво ако го намериш този човек... просто ще концентрираш болката и обидата към него. Не си заслужава да се занимаваш с низост и да си тровиш нервите. Извършителят не бива да те тормози и по този начин. Не му позволявай да правиш това което очаква.

14.   Според мен трябва да се консултираш с наказателен адвокат. Възможно е хората, в които се съмняваш да не са го написали лично, тогава много трудно ще откриеш автора. Аз лично бих опитала да се снабдя с нещо написано от тях, поне да видя дали почерците си приличат.

15.   Може нарочно да е написано неграмотно, за да не се усъмниш в човекът, който го е написал, а той да е съвсем близо до вас, така че това не е кой знае какво доказателство. Желая ти успех.

16.   Здравейте! С нетърпение чаках отговорите и мненията Ви.
Номер 5, става дума за сестра ми, не за леля ми. Може би аз съм предизвикала някаква неяснота. :)
Относно информациите за майка ми и семейството ми, всичко е било ясно за хората около нас. Знаете, че е всеизвестно кой колко пари взема в определени структури. (Само да отбележа, че заплатата на майка ми е напълно нормална-над средната, но далеч не е огромна. ) Всички знаеха, че сестра ми е болна, и се лекува. Много хора знаеха.
Моите лични съмнения са към близка роднина, и към друг близък човек, който не е роднина...
Добрала съм се до почерка на тази жена, която не ни е роднина. Имам две нейни бележки... нищо повече. На 2те бележки тя пише буквата "р" по еднакъв начин, а в писмото същата буква се изписва по 2 различни начина.

Не знам дали въобще това е някакъв критерии.
Знам, че нищо не мога да върна, но за собствено успокоение, искам да разбера кой е.

18.   Ами, дайте тези две писма в криминалистиката, за какво иде реч изобщо, ако не сте се консултирали със специалсти?! Човек винаги търси помощ първо при специалистите, и ако те не му помогнат, тогава се обръща към форумите. При това, злобни писма от този род не трябва да ви вълнуват, камо ли вдъхновяват. Има частни детективи за целта.

19.   Ако наистина много искаш да разкриеш автора на това писмо, най добрият ти шанс е да наемеш реномиран частен детектив.

20.   Какво се излагате с тия частни детективи, това да не ви е като по телевизията. Нищо няма да направят, само ще вземат пари.