Споделена история от Други

Модa ли е дa сa толковa слaби жените?
Зaщо имa толковa слaби жени? Кaкво кaрa жените все повече дa слaбеят. Имa жени, които дори си мислят, че кaто не се хрaнят ще се чувствaт по -крaсиви. Крaсиви ли сa слaбичките жени? Отговорa според мен е кaтегорично не! Те освен, че сa слaби, зaгубвaт и естествено крaсия бюст и дупе. Превръщaт се в ходещи скелети, без грaм мускули. Колко е нормaлното тегло и височинa зa еднa женa, зa дa изглеждa крaсиво в рокля? Според мен от 55 до 70 килогрaмa е нормaлно спрямо височинaтa. Не рaзбирaт жените под 55 килогрaмa.

Коментари

1.   По принцип за както за всяко нещо и тук всичко е относително. Всеки си има вкус и предпочитания. За теб кльощавите може да са неприятна гледка и да те радват по-закръглените, но за друг първите са съвършените тела, а вторите им се струват тлъсти едва ли не. Аз ще ти кажа от своя личен опита каква бях и как се чувствам днес. Винаги съм тежала не повече от 45кг като преди да почна да пълнея бях стигнала 42 (но искам да отбележа, че не съм пазила диети и т. н. просто такава ми беше натурата и не можех да напълнея, колкото и често да си хапвах). Обаче се чувствах много готино, можех да облека всякакви дрехи, бельо и бански без да имам грам притеснение от тялото си. Харесвах се и откачах ако някой ми кажеше, че съм приличала на клечка, че трябва да кача поне 5кг и т. н. Тогава се запознах с мъжа си и от по-спокойния живот ли не знам и аз започнах да качвам лека полека и стигнах 55. Е, който иска да ми вярва - чувствах се страхотно! И гърдите ми се поналяха и дупето също. Тогава осъзнах, че дрехите ми стоят наистина добре (а не като на закачалка, както като бях 45кг). Като си гледам снимки отпреди направо искам да ги изтрия, ужасно грозно слаба съм с едни стърчащи кокали и изпито лице, абе ужас.
Така, че и за мен вече прекалено слабите мацки не са много приятна гледка, но е факт, че голям процент от мъжете ги харесват, защото може би така е прието - жената да е слаба. Ако моделите на Виктория Сикретс бяха по-пълнички сигурно това щеше да е еталона за подражание, ама уви :)

2.   За съжаление е мода и то опасна! На момиченцата от рано им се втълпява, че трябва да са като скелети и после следват ужасии. 12-13 годишни деца спират да се хранят и съответно стигат до анорексията, а както знаем тя е смъртоносна понякога. Ако не вярваш прочети историята на Изабел Каро и как са и обещали, че сте стане супер модел ако е слаба и тя започнала с диетите и в резултат умря от анорексия. Ако имаш здрави нерви можеш да потърсиш и снимките и. В края на живота си тя започна борба с анорексията и засне специална фотосесия за да покаже какво и е причинила болестта. Снимките са страшни! Мен поне ме изплашиха. Та е крайно време на проблема да се погледне сериозно.

4.   Ами не мисля, че от 55 до 70 е ок. По скоро от 50 до 60 е окей.

5.   До 4: Защо мислиш, че 70 не е ок. Имам доста близка, която е 180 см. висока и 71-72 кг. Е, няма да описвам как изглежда без дрехи. Просто е уникална. Дълги крака, огромни гърди, навсякъде си има, без да е в излишък. Просто мечта.

6.   До 4. Всичко си зависи от ръста. При една много висока мацка и 70 кг ще са ОК, обаче едно миньонче ще изглежда ужасно с такива килограми. Не случайно е измислена формулата ръст (в см) -110. Пример: За момиче високо 170 идеалното е 60 кг. И си е така, да знаеш. Аз съм нисичка, 160 и най-добре изглеждам когато съм около 50. Ако падна много под тях изглеждам бледа и изтощена, а и не се чувствам добре, кача ли пък на 50 и няколко почвам да изглеждам пухкава, за това винаги гледам да съм около 50 /- 1-2 кг, но не повече.

7.   Не можем абсолютно всички да харесваме и мислим еднакво. Хората са уникални, защото са различни. Едни харесват слаби, други пълни.. Едни високи, други ниски и така до безкрайност.

8.   Не, не е мода. Не е нито красиво, нито здравословно човек да има сланини, нито такъв човек се чувства добре. Аз не се интересувам от мода и не гледам модни телевизии/списания, както и огромната част от хората. Хората харесват слаби и стегнати тела не защото някой им е казал да го правят, а защото това са здравите и красиви тела. Такива тела е приятно да бъдат гледани и докосвани. Едно тяло трябва да има правилни и пропорционални форми, а не да старчат сланини. На човек не му трябва кантар, за да прецени кога е с наднормено тегло. Разбирасе, не казвам, че да си скелет е хубаво, но не бива на хора, които са слаби по природа да се натяква, че трябва да напълнеят. Не бива и на хора пълни по природа да се натяква, че трябва да отслабнат. Необходимо е просто човек да регулира храненето и физическата си активност, така че да поддържа нормални килограми.

9.   Аз съм много слаба, защото ми е ген. Дали ми е приятно да ме наричат клечка и такива неща? НЕ. Но не мога да надебеля изобщо :(

10.   Аз съм на 13 и съм си била винаги слаба. Ако някой има съвети как да надебеля поне малко много ще съм благодарна. Не се харесвам толкова слаба!

13.   Аа ви кажа само че формулата ръста -110 е за момичета над 160, под 160 е само 100. Аз съм мини мини 155 и съм точно 52 кг, и тялото ми е нормално. Когато кг са разпределени нормално по тялото всичко е ок. Аз както съм момиче харесва някои слаби момичета, но не искам никога да бъда слаба, просто нормална. Не виждам нищо красиво в това да стърчат кокали.

14.   за тези които искат да напълнеят смесете мед с орехи и си хапвайте на воля ако искате и цял ден.

15.   Номер 8, започваш така:

"Не е нито красиво, нито здравословно човек да има сланини, нито такъв човек се чувства добре. ... Едно тяло трябва да има правилни и пропорционални форми, а не да старчат сланини. ..."

но после променяш рязко курса:

"Не бива и на хора пълни по природа да се натяква, че трябва да отслабнат."

Какво е мнението ти всъщност?
Вариант 1 - презастраховаш се и се опитваш да не подразниш пълните.
Вариант 2 - страх те е, че дебелите ще те конкурират за мъже/жени, когато отслабнат?

Истината, драга, е, че това е превземка! Познавам изключително слаби хора, които са много болнави, а и дебели, които са по-здрави от останалите. Единственият проблем на дебелите хора са претенциозни същества като теб, които искат светът да се развива според техните критерии. Е, знаеш ли? Ако аз бях с наднормено тегло, твоето изказване щеше да ме накара да остана такъв, пък ти си говори колко красиви и здрави били слабите хора. Щом на вашата група й е нужно да се изтъква с измислени предимства, за да има такива... това не е мой проблем!

16.   До Автора:
Виж сега, не може да настояваш, че всички слаби жени не са красиви... само защото са слаби. Ами, извинявай, обаче ако си кинта и петдесет и тежиш 60кг не е приятна гледка, да не говорим, че ти самия си тежиш сам на себе си. Има красиви жени във всички форми и размери.
Модата налага да сме слаби- МНОГО слаби и тъй както не бива да се оставяме да ни промиват мозъците, така и не трябва да отиваме в другата крайност и да твърдим, че ако не си 90-60-90 значи не си човек.
Важното е да се чувстваш добре в кожата си и да си пазиш здравето.

17.   Това да не го е писала някоя жена?
Не е мода, просто е естетично по - красиво. И като казвам, че е красиво, не говоря за 40 кг., каквито рядко се срещат, а за преобладаващите 50 - 55кг. жени, които изглеждат чудесно.
Няма как да е на мода увиснал корем, палазки и дебели крака, които се срещат дори при 60 - 65 кг.

18.   Евала на номер 8, точно това мисля! Правилно е!

19.   Според мен причините основно са две:
1. Натрапеното от списания, телевизия и интернет, че трябва да са слаби. Те гледат повече тези неща отколкото реалния свят и се заблуждават. Освен това си мисля, че излизат по-добре на снимките за фейсбук.
2. Желанието им да правят анален секс. Когато не ядат често дебелото черво се поизчиства и им дава възможност да практикуват този вид секс.

20.   Има различни типове жени - едни са пищни и хубаво закръглени, други са фини и дребни миньончета. Преди години на мода са били първите, а в наши дни масово ни се налага образът на вторите. Въпреки това, колкото и желание да има една жена, тя не може да промени себе си и типа си. Грозно е не да бъдеш слаб, а да си роден с по-едър кокал и да гладуваш за да станеш слабо миньонче. Грозно е не да имаш голям бюст и закръглено тяло, а да си слагаш силикони и други опасни вещества, за да се превърнеш от в надарена "изкусителка", когато имаш по-сухо и стройно тяло. Така че - не, не е грозно да си природно слаб, грозно е да се правиш на каквато не си. И да очакваш всички да са еднакви и красотата да е по калъп.

21.   Не ми харесват много слабите. Обичам добре оформени но не и дебели.

22.   Мисля, че здравословният външен вид е красив. Нито едната, нито другата крайност. Златната среда, както се казва.
Много зависи от ръста. Аз съм 164 см., преди време бях 57 кг. Мислех, че са много, но всички ми казваха, че са абсолютно в нормата, пресмятала съм го дори (луда работа). Оттогава не съм се теглила, започнах да тренирам и ме интересува по-скоро дали ми е стегнато тялото и как то изглежда, отколкото колко кг. съм.
Колкото до доста слабите хора, има и друг вариант. Братовчедка ми е много, много слаба, но това не е защото е модно да си слаб или защото не яде, просто си е такава.
Важното е човек да се чувства добре и да бъде здрав. Спортът и правилното хранене оказват голямо влияние.

23.   Някой момичета им личат и 2 килограма. А и зависи от скелета много. Аз имам познати, с по 5 килограма по леки, на моя ръст и въпреки това са си дебели.

24.   Може и да е грозно да асме слаби, но някои дори и много да искат да наддебелеят и не могат отново ще са грозни, но нали това е мода според вас