Споделена история от Други

Мрежова карта
Здравейте пиша ви по следния въпрос до преди два дена нямах този проблем - пускам компютърът и той естествено се свързва към определена мрежа операционната система е уиндолс 7. но след няма и 2-3 мин. ми изписва, че все едно драйвера ми спира да работи след забрана и позволение на мрежовия адаптер проблема е решен и след 2-3 мин пак същото. Та някой има ли решение на този проблем не е вируси хардуеарен проблем също не е ползвам еверест и съм доста на ти с тези неща, но този път немога да се справя. Дайте някакъв адекватен
отговор, ако можете понеже ме хващат нервите вече.

Коментари

1.   Сигурен ли си, че си на ти?

Рутер имаш ли? Ако да, и ползваш DHCP-то му, опита ли да набиеш статичен IP адрес, и да видиш дали ще имаш интернет?

Ако не:

Може мрежовият адаптер да е "частично изгорял". Каква е картата - вградената на дъното или външна на PCI слот?

Пусни ping до loopback интерфейса с малко по-големи пакети (Start - cmd - ping 127. 0. 0. 1 -t -l 2500) и следи за загуба на пакети, ако има - опяваш я тази, купуваш си една външна PCI ланка (евентуално, ако си без маршрутизатор и доставчика раздава адреси на база DHCP, като ви идентифицира по MAC, му се обаждаш да ти смени MAC адреса с този на новата карта), и си свиркаш.

2.   Сигурно не си включил правилно картата. Тя затова е мрежова - за да се включва директно в електрическата мрежа!

3.   Трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера същността на проблема.
1. Каква връзка има Everest и евентуален хардуерен проблем?
2. Опита ли да ъпдейтнеш драйвърите за мрежовата карта?
3. Номер 1 - изобщо вярваш ли на това, което написа? !
4. Правописът ти е ужасен.
5. С помощта на Еверест научи модела на дънната платка, след това намери драйвърите от сайта на производителя. Обнови ги, ако отново не стане, занеси го на сервиз.
6. Какво е това животно "Уиндолс 7"?
7. Ако не беше казал, че си на ТИ с ИТ сферата, нямаше да се заяждам толкова много.

Успех!

4.   Номер 2, ти чуваш ли се какво дрънкаш?

Та по темата: Пич преинсталирай драйвърите на картата :)

5.   Опитай следното в cmd режим- netsh.exe winsock reset след това рестартирай.

6.   Номер 3 съм, объркал съм, исках да кажа пост 2, а не 1.