Споделена история от Други

Побърквам ли се?
От скоро повтарям като луда думата "Рижко", т. е. името на котарака ми. През пет секунди, без да съзнавам, казвам това. Измислям си пародии на песни и в тях се пее за този котарак, като разговарям с хората, пак използвам Рижко, като гледам някакъв филм и щом антагониста каже някаква реплика - аз "Ще викна Рижко и ще станеш на скрап/пух и прах/палачинка, задето правиш тъй! ". Отгледах Рижко като беше малък, но когато порасна, почна да прави бели, а баща ми - да го скъсва от бой. Затова го заведохме на лозе да живее там, баба ми и дядо ми да го гледат, или баща ми щял "да се оттърве" от него. Та Рижко си е жив, здрав котарак, възможно ли е да повтарям думата "Рижко" подсъзнателно, защото ми се ще пак да е вкъщи?
Понякога дори, когато съм нервна или върша нещо, за успех си пея "Рижко, Рижко, Рижко", а на всичкото отгоре вече чувам това в говора на съвсем непознати хора на улицата, и то в напълно безмислен контекст! Например, виждам да посочват някакво списание и ми се причува "Това РИЖКО е интересно", а пък най-вероятно казват, че списанието е интересно. Не знам дали не е нещо като вентил за психиката ми, или го правя подсъзнателно, да видя как реагират хората около мен - също както някои деца повтарят глупости в детската градина. Не знам какво да правя, дали съм луда, помогнете ми!

П. С. Моля. без обидни коментари.

Коментари

1.   Явно мисълта за него те успокоява.Или просто ти липсва много гледай да не ти стане навик и това е предполагам ще отмине.Успех

2.   Имаше някакъв такъв синдром, но не мога да си спомня точното наименование на синдрома, много рядък, потърси из интернет. Имаше реалити шоу как хората живеят нормално с него.

3.   Иди на психолог, най-малкото звучиш странно.

5.   Ако кръстиш така и първородния си син - ще те призная!

6.   Просто яко ти се е набило в главата

7.   Спокойно, просто се успокояваш с това, не смятам, че има нещо тревожно. Предполагам, че и преди си имала такива периоди, в които си повтаряла една дума или фраза непрекъснато. Най-вероятно ще си отшуми с времето. Номер 1, прав/а си, но чак да липсва на авторката дотолкова, все пак е жив. Номер 2, хайде да изкараш пак някого луд. Ей, че се вкарвате във филми! Номер 3, защо мислиш, че момичето звучи странно? Защото не допуска правописни грешки за разлика от 99% процента от хората тук? Та номер 4 каква ли простотия е изтърсил, че да му го няма коментара? Номер 5, не ми се вярва да си кръсти сина така, ама ако е рижав :D шегувам се, и №6, как ще се е "набило" в главата й, ако си прав, тя сама си го е "набила", грешиш, не вярвам човек сам да може да си "набие" нещо, и звучиш леко странно. Защо пиша това ли? Защото обърквате горкото момиче, един вика "лудост", друг - "нищо ти няма". Та ако ще давате някакво мнение, поне го обосновете, сложете му "основа", да се разбира откъде идва, не да е някакви повърхностни 5 думи. Искам само да помогна.

8.   Може би сега влизаш в пубертета. Всеки започва по малко да откача тогава.